Страница 278 от 334 ПърваПърва ... 228268276277278279280288328 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,156 до 4,170 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #4156

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Извинявам се отново, но по моята тема, понеже се вкарах в големи филми и най накрая май най-добре да си има климатик, които да си е само за тази стая 14-те кв.м.
    От препоръчаните до момента съм готов да се спра и уважавам даденото мнение на Aleksandars - а моделите са следните;
    Toshiba RAS-10BKVG-E Mirai
    Hitachi RAK-25RPB/RAC-25WPB Performance
    General Fujitsu ASHG07LMCA Energy Plus 2
    Gree GWH09KF-K3DNA6G Change
    От посочените бих се спрял на Toshiba-та.

    Но мернах и още един вариант, които като бюджет ми е ок - PANASONIC CS/CU-E9QKEW.
    Какво мислите?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4157

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Защо пък не- MHI 20zs-s.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4158

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от MistaMasta Виж публикацията
    Тоя Gree Hansol GWН12ТВ-Ѕ3DNА1D за 1560 лв. звучи интересно с тоя минимум и електрически нагревател на картера на компресора и на дренажната вана... + йонизатора + приемливи нива на шума (43/36/34/32/30/28/26 dB)...
    @ dodo_pv - не те разбрах, според теб @Jack Krauser е в грешка нещо за Мицубиши или за Хансол?
    Хитачито, LUC-a, Toshiba, доколкото видях са със същите нива на шум като Fujitsu ASHG12LMCA/AOHG12LMCA, което го намирам на доста ниска цена (1250 лв. с вкл. стандартен монтаж), и не виждам особена разлика в тяхна полза...
    Някой може ли да поясни за MHI, верно ли минимума му не е 0.9 и 1 kW, както е показано и се покачва (с колко?), в ON/OFF ли ще влиза зимата, или какво?
    Понеже никой не коментира другите ми въпроси, да разбирам ли, че климатика ще е ефективен ако е забутан в ъгъла на стаята (Положение 1 от схемата)?
    Ще има ли проблем ако ползвам едновременно климатик + камина с водна риза (малко пушек, прах и т.н.) ако се наложи да му помагам?
    Btw имам комшия, чието външно тяло е точно над мястото, където би бил моя, и сиг ще трябва да се слага навес някакъв, но пък има и др комшия чийто климатик капе наблизо и ако духа вятър от Изток може да навява капките/снеговалежа върху моя, това е + за нагревателя (нз колко струва да се сложи, ако не е включен стандартно)...
    Колега, Джак Краузер греши във всяко едно отношение, защото не притежава нито една от изброените машини, няма практически опит с хладилната техника, а теоретичната му база се гради на картинки в интернет и слухове в държавния фейсбук. И двамата имате еднакъв опит с този вид техника, което изключва помощта му за съвет. Обърни внимание какво си написал сам (оцветеното с червено): "звучи интересно", "приемливи нива на шум", "доколкото видях" - това не е практически опит или някаква информация. ТОВА СА ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ на база непотвърдена информация, сиреч, идва не от потребител! Когато ползваш някакъв форум да се ограмотяваш, трябва да се научиш да отсяваш плявата. Машини за помещения се предлагат от специалисти, които ги познават и ремонтират. Понякога е задължителен оглед на помещението Ценни подробности за работата на избрана машина се получава от информирани потребители - собственици, споделящи ТОЧНО как са определили дадени параметри, на базата на които правят квалификации.
    Аз, като потребител, мога да ти дам инфо за Мицубишито. Когато дойде време да влиза в повторно кратковременен режим на работа, ти няма да го разбереш. В описаното от теб помещение, комфортът на 25-цата ще е гарантиран, ако тръбния път не е по-къс от моя (около 3,5 метра). Уникалното управление на турбината ще ти гарантира дневния комфорт, както и този по време на сън. Помощ е възможно да се наложи при гъсти мъгли и отрицателни температури привечер, но не е задължително и няма да ти се отговори, докато не ни напишеш как си се отоплявал досега. Мястото на вътрешното тяло е близо до прозореца, за да се гарантира хомогенна температура в стаята с минимален вентилатор. Ако искаш и висока ефективност, освен комфорта, ще ти трябват още пари, за високия клас на Фуджицу, Тошиба или Хитачи. Степенувал съм ги от долу нагоре.
    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #4159

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Панасоника- CS/CU-E9QKEW ми идва под 1300лв., MHI 20zs-s. като го гледам е твърдо min.1400лв.
    Не е голма разликата, ама не е от супер значение избора (разбира се не искам да взема някакъв тотален шит - гледам малко и перспективно на нещата), ама тук вече отивам към среден клас за климатик, които даже няма и да ползвам, ами го правя ей така, на добра воля.
    Този пост е редактиран от coOkies; 12-11-17 в 22:53.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4160

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от coOkies Виж публикацията
    Панасоника- CS/CU-E9QKEW ми идва под 1300лв., MHI 20zs-s. като го гледам е твърдо min.1400лв.
    Не е голма разликата, ама не е от супер значение избора (разбира се не искам да взема някакъв тотален шит - гледам малко и перспективно на нещата), ама тук вече отивам към среден клас за климатик, които даже няма и да ползвам, ами го правя ей така, на добра воля.
    ще си позволя да дам съвет на база какво има в имотите които давам под наем.
    В някой съм сложил Нипон , има един с Фиджи ЛЛЦ
    Последно време слагам Дайкин FTXB 9 или 12 КИ.
    Това го копирах от една фирма в Пловдив която има над 150 апартамента под наем.
    Наемателите като видят Дайкин и са доволни .Пък какво като са по 800-900 лв.
    Не е за теб така че слагай или ЛЛЦ или FTXB и не се занимавай
    coOkies одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #4161

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    ще си позволя да дам съвет на база какво има в имотите които давам под наем.
    В някой съм сложил Нипон , има един с Фиджи ЛЛЦ
    Последно време слагам Дайкин FTXB 9 или 12 КИ.
    Това го копирах от една фирма в Пловдив която има над 150 апартамента под наем.
    Наемателите като видят Дайкин и са доволни .Пък какво като са по 800-900 лв.
    Не е за теб така че слагай или ЛЛЦ или FTXB и не се занимавай
    Май, май това ще се окаже най-миродавно.
    И в друг апартамент сме сложили, климатици, ама това беше отдавна - Panasonic - CS/CU мисля, че са най-ниските класове - бяха пак около 1000 лв. вече 5-та година не са създали никакви ядове.
    Та за тоя Дайкин го гледам - Daikin FTXB25C/RXB25C, 9000 BTU, Клас A+ ; 1000лв. с монтажа идва... Каквото и да е, пак ще им топли
    В хола не знам какъв е, може и да е висок клас Дайкин, т.к. са си го слагали предишните собственици...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4162

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от coOkies Виж публикацията
    Май, май това ще се окаже най-миродавно.
    И в друг апартамент сме сложили, климатици, ама това беше отдавна - Panasonic - CS/CU мисля, че са най-ниските класове - бяха пак около 1000 лв. вече 5-та година не са създали никакви ядове.
    Та за тоя Дайкин го гледам - Daikin FTXB25C/RXB25C, 9000 BTU, Клас A+ ; 1000лв. с монтажа идва... Каквото и да е, пак ще им топли
    В хола не знам какъв е, може и да е висок клас Дайкин, т.к. са си го слагали предишните собственици...
    Аз ги взимам и плащам за момтажа отделно
    ето пример за цена на климатика 770 лв за 9 ка и 820 за 12 ( аз слагам вече само 12 КИ за 50 лв нека им е топло )
    https://brosbg.com/daikin-ftxb25c-rxb25c-product-1897

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #4163

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Аз ги взимам и плащам за момтажа отделно
    ето пример за цена на климатика 770 лв за 9 ка и 820 за 12 ( аз слагам вече само 12 КИ за 50 лв нека им е топло )
    https://brosbg.com/daikin-ftxb25c-rxb25c-product-1897
    За това ли говорим: https://brosbg.com/daikin-ftx35km-rxb35km-product-12643

    Гаранцията важи ли, ако се монтира от външна фирма ?
    То 12-ката излиза на същата цена; имат представителство и в Пловдив;
    https://megaelectronics.bg/klimatik-...km-rx35km.html
    Този пост е редактиран от coOkies; 12-11-17 в 23:43.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4164

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от coOkies Виж публикацията
    За това ли говорим: https://brosbg.com/daikin-ftx35km-rxb35km-product-12643

    Гаранцията важи ли, ако се монтира от външна фирма ?
    https://brosbg.com/daikin-ftxb25c-rxb25c-product-1897 за това
    До сега ми ги слагаше един познат . Проблеми не съм имал !
    Ако те притеснява толкова гаранцията потърси фирма в Пловдив избор голям и договори цената.
    Мен това че не е в гаранция не ме притеснява .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #4165

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    https://brosbg.com/daikin-ftxb25c-rxb25c-product-1897 за това
    До сега ми ги слагаше един познат . Проблеми не съм имал !
    Ако те притеснява толкова гаранцията потърси фирма в Пловдив избор голям и договори цената.
    Мен това че не е в гаранция не ме притеснява .
    Еми, ето ги тия симпатяги;
    https://megaelectronics.bg/klimatik-...km-rx35km.html
    12-ката е 999лв. с монтаж имат представителство в Пловдив.
    Ако искат момичетата да си отварят вратите да правят каквото искат. Със сигурност няма да умрат от студ.
    Навсякъде е хубава дограмата, настилката, големи прозорци няма, втората спалня им е с ПВЦ, и от вън терасата пак е с ПВЦ. Всички зидове са стабилни по 60 см...
    Този пост е редактиран от coOkies; 12-11-17 в 23:54.
    Rafailiev одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4166

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от coOkies Виж публикацията
    Еми, ето ги тия симпатяги;
    https://megaelectronics.bg/klimatik-...km-rx35km.html
    12-ката е 999лв. с монтаж имат представителство в Пловдив.
    Ако искат момичетата да си отварят вратите да правят каквото искат. Със сигурност няма да умрат от студ.
    Навсякъде е хубава дограмата, настилката, големи прозорци няма, втората спалня им е с ПВЦ, и от вън терасата пак е с ПВЦ. Всички зидове са стабилни по 60 см...
    Не е същия ,но пък квото такова.
    Аз гледам цената . Щом си от Пловдив тук има доста хора занимаващи се с климатици.
    И да се развали все ще го оправа за 50-100 лв .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #4167

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Не е същия ,но пък квото такова.
    Аз гледам цената . Щом си от Пловдив тук има доста хора занимаващи се с климатици.
    И да се развали все ще го оправа за 50-100 лв .
    Е, коя е 12-ката, която ти имаш предвид? а, след RX няма едно B

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4168

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от coOkies Виж публикацията
    Е, коя е 12-ката, която ти имаш предвид? а, след RX няма едно B
    Нека не разводняваме темата повече .
    модела е FTXB 25 C до колкото знам този е Чешки
    Има модели които се правят от Грее .....кво ти пука нали не е за теб слагай го и това е

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4169

    Отговор: Избор на климатик 2017

    mistamasta я виж този:
    Fujitsu ASYG09LMCB/AOYG09LMCBN ще те топли в Русе без проблем.
    Даже може да забравиш за камината.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 13-11-17 в 00:51.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #4170

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    mistamasta я виж този:
    Fujitsu ASYG09LMCB/AOYG09LMCBN ще те топли в Русе без проблем.
    Даже може да забравиш за камината.
    Ами той е 300 лв. по-скъп от 12 LMCA, а е също толкова шумен, и като цяло по-маломощен при отопление: 3.2 (0.5~4.0) kW vs 4.0 (0.9~5.3) kW за 12 LMCA. Разликата е, че Nordic-а има Капацитет на отопление при (-25°С): 2.80 kW,
    докато Капацитет на отопление при (-15°С) за други модели е:
    на Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 25 ZS-S е 2.30 kW,
    на Fujitsu ASHG12LMCA/AOHG12LMCA e 2.60 kW,
    на Toshiba RAS-13PKVSG-E/13PAVSG-E SHORAI R32 е 2.21 kW,
    на Hitachi RAK-35RXB/RAC-35WXB е 2.05 kW... разликата е минимална. Освен ако не бъркам нещо.
    на Gree GWH12TB/S3DNA1D (LCLH) Hansol никъде не видях да пише колко е.

    Миналата зима беше ужасна, пък в Русе реално май е имало само 6 дни с Темп -15°С през Януари, а през Февруари е имало 5 дни с Темп +15°С ...
    Като цяло Т не падат под -10°С.Нямам мерак през Януари/Февруари да стоя по къс ръкав вкъщи.

    https://www.meteoblue.com/bg/времето...=2017&month=12
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 13-11-17 в 02:27.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе