Страница 282 от 334 ПърваПърва ... 232272280281282283284292332 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,216 до 4,230 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    1
    #4216

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Разбрах го.. Намерих си 16-ката тръба. На 410 е, а илата за 22 :-))) Иначе термометъра ми показва 15 градуса, а дисплейчето на климатика 22. Осака майна :-)))

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #4217

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На 410 е,имаха едни ъглови Осаки пак на 410 а с порт за r-22.Зареждай по табелата.
    diybgaudio одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4218

    Отговор: Избор на климатик 2017

    така и така се пита за Осака .
    Нормално ли е конвенционалка при +10 градуса да си размразява през около 2-3 часа ?
    Не го прави веднъж в началото .
    Работи си и вкл дефрост за около 10-15 минути . Външното направо става като радиатор .
    Това се повтаря на всеки 2-3 часа .
    Дали когато съм го мил с водоструиката не съм прекъснал някой сензор ?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4219

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На компресора пише..

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    4
    #4220

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    изпитвам затруднение с избора на подходяща големина климатик.

    Голяма част от стените са скосени - може да има само един климатик и вътрешното тяло трябва да е в спалнята.

    Помещенията, които искам целогодишно да отоплявам и охлаждам са двете стаи на схемата.
    Кубатурата на двете стаи е 94 куб.м. (2.2м таван).

    Имах срещи с не случайни специалисти, но ми препоръчват климатици с доста голяма разлика в мощността.

    Използвах следната статия, за да си направя собствени сметки.
    Без да съм включвал запас, топлинните загуби зимата на двете стаи възлизат на 2226 W при 40 С разлика в темепратурата -15/+25 С.

    Интересувам се от скоро, но дори и сметките да се сбъркани двойно ми беше препоръчан климатик с 8 кВ номинал.

    Не подценявам опита на специалистите, но предпочитам да не се презапасявам в пъти, а за разликата в парите да взема една идея по-качествен и тих климатик.

    Въпросите са ми дали презапасяването е някаква тенденция и ако приемем, че топлинните загуби на едно жилище са 2kW при -15/+25 С, то на теория каква номинална мощност трябва да има един климатик при тези условия?



    Благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #4221

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, възнамерявам да слагам климатик за отопление и охлаждане в спалня 13,5 кв., 5-и етаж , изток, ново строителство с външна изолация и PVC дограма. Единственото ми изискване към климатика е да е максимално тих-както външното, така и вътрешното тяло. Готов съм да дам 2200лв, ако има гаранция откъм тишина, но ако има и по-евтин вариант, макар и не толкова икономичен-не е проблем да взема и него. Искам да кажа, че съм сложил в дневната Тоshiba-ras-10g2kvp-eras-10g2avp-e-daiseikai-8-10000-btu, като горе-долу съм доволен- тихо е външото и вътрешното тяло, но проблема е , че при достигане на желаната температура всеки път хоризонталните жалюзи се затварят и после като тръгне пак се отварят съответно, а ел.моторчето е относително шумно, което за мен е странно и проблем, ако се спи в помещението. И при дефроста има едни тежки дихания. Въпроса е , че не знам дали при другите климатици от този клас има други проблеми или пък си ги има същите плюс допълнителни. Препоръчаха ми откъм тишина този: mitsubishi-heavy-srk20zmx-ssrc20zmx-s-diamond-7000-btu-klas
    По-скъпият вариант е този mitsubishi-heavy-srk20zsx-s-src20zsx-s-7000-btu . Та от тези трите- кой е най добрия вариант откъм тишина , по-редки и поносими дефрости, защото е за спалня. Ако има хора, които имат директни наблюдения от работата на климатиците да дадат съвет,а не само по спецификация, защото едно е по документи, друго е в реални условия, както знаем... Разбира се , може и някои друг модел или марка. Благодаря Ви предварително
    П.П. Нещо с линковете не ми се получи...
    Този пост е редактиран от marqn; 16-11-17 в 16:47.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #4222

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @benata, Според мен Ви трябва 18-ка, която да има нисък шум при това разположение - примерно Gree Ucrown. При това разпределение със сигурност ще има разлика в градусите в помещенията. Не знам някой да може да спи до климатик с 8кв. номинал......

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4223

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от benata Виж публикацията
    Здравейте,
    изпитвам затруднение с избора на подходяща големина климатик.

    Голяма част от стените са скосени - може да има само един климатик и вътрешното тяло трябва да е в спалнята.

    Помещенията, които искам целогодишно да отоплявам и охлаждам са двете стаи на схемата.
    Кубатурата на двете стаи е 94 куб.м. (2.2м таван).

    Имах срещи с не случайни специалисти, но ми препоръчват климатици с доста голяма разлика в мощността.

    Използвах следната статия, за да си направя собствени сметки.
    Без да съм включвал запас, топлинните загуби зимата на двете стаи възлизат на 2226 W при 40 С разлика в темепратурата -15/+25 С.

    Интересувам се от скоро, но дори и сметките да се сбъркани двойно ми беше препоръчан климатик с 8 кВ номинал.

    Не подценявам опита на специалистите, но предпочитам да не се презапасявам в пъти, а за разликата в парите да взема една идея по-качествен и тих климатик.

    Въпросите са ми дали презапасяването е някаква тенденция и ако приемем, че топлинните загуби на едно жилище са 2kW при -15/+25 С, то на теория каква номинална мощност трябва да има един климатик при тези условия?



    Благодаря!
    Не ми е работа да препоръчвам машини, но внимателно прочетох какво си написал. Разгледах и схемата. Обитавал съм подобен мезонет на Тенерифе. Абсолютно необходима ти е девятка / десятка от висок клас за означеното с червено място, един тих настолен вентилатор и малък еднокилонатов конвектор. Последните две неща може и да не ти дотрябват никога, но трябва да ги има налични за второто помещение. Така ще си гарантираш комфорта целогодишно. Не позволявай да те подведат с по-голяма машина за тези помещения, много ще сгрешиш.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 16-11-17 в 18:28.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4224

    Отговор: Избор на климатик 2017

    dodo, нещо схема не се вижда...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #4225

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Схемата е тук:
    Днес, 16:36 #4221Отговор: Избор на климатик 2017


  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4226

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И двамата ли сте се подкарали или аз съм с една обиколка напред.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4227

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    dodo, нещо схема не се вижда...
    Объркал съм бутона с този отдолу! Отговорил бях на грешния човек. Постът е коригиран. Съжалявам.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #4228

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Пробвай тук да я видиш: https://forum.setcombg.com/attachmen...-2017-plan.png
    На мен ми е рано още, но все пак наздраве .

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    8
    #4229

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Моля за съвет за климатик:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - и за двете
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; около 16 квадрата при 2,65 височина или към 42,5 куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    в) квадратура на прозорците;
    г) изложението на помещението; юг
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? ет 6 от 6
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - хол
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - Стара Загора
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - лято 21-23 градуса зима 23 до 24 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - няма
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - ТВ
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - 1000- 1100 лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? ято 21-23 градуса зима 23 до 24 градуса
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Търся възможно най - икономичния климатик и същевременно топлещ за около 1000лв.
    За сега съм се спрял само на daikin ftxb35c нещо по - добро има ли ? Дайкина добър ли е за тези пари ?

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4230

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от atanasik Виж публикацията
    Моля за съвет за климатик:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - и за двете
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; около 16 квадрата при 2,65 височина или към 42,5 куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    в) квадратура на прозорците;
    г) изложението на помещението; юг
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? ет 6 от 6
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - хол
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - Стара Загора
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - лято 21-23 градуса зима 23 до 24 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - няма
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - ТВ
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - 1000- 1100 лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? ято 21-23 градуса зима 23 до 24 градуса
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Търся възможно най - икономичния климатик и същевременно топлещ за около 1000лв.
    За сега съм се спрял само на daikin ftxb35c нещо по - добро има ли ? Дайкина добър ли е за тези пари ?
    GREE

    Sent from my Sony Xperia Z3

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе