Страница 289 от 334 ПърваПърва ... 239279287288289290291299 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,321 до 4,335 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4321

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Втория.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4322

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Неговите тошиби са втора ръка японски, правени за японския пазар. Висок клас с високи максимуми, което във вашия случай няма значение, освен ако не сте решили да купувате такъв климатик. За 2500лв не знам дали ще има нова машина с по-висок максимум от 9.1кв на отопление, каквито имат 18 лфц и 14 нокрия, но дори и да има не е особено популярна.
    Дайкина ако не е про серията или уруро сарара, не е за предпочитане.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Благодаря много на всички отзовали се, тъкмо се навих да си взема 18ЛФЦ...

    Ок Склонен съм да дам същата сума и за климатик втора ръка, но ме притесняват проблемите, все пак ползваната техника си е ползвана, но пък качествената техника има по-голям ресурс но това е въпрос на откриване, защото ресурса може и да се е изчерпал. Гадателските истории да ги оставим на гадателите ...

    Ок има ли алтернатива в моят случай 2500 +-500лв за климатик нов или втора ръка, честно казано ако е втора ръка бих искал да имам резерв и за ремонти, а и идея си нямам къде от Варна мога да си взема такъв който да е читав и сервизът да си покрива гаранцията или да ми осигори поддръжка след като изтече тя.

    Днес звъннах на всички места където открих нокрия 14 но няма, Нокрия Х ми надхвърля бюджета.

    Честно казано 18ЛФЦ не знам какви екстри има или няма, но аз и не знам какви толкова екстри биха ми били нужни. единствено това със шума ме притеснява много, защото искам да ми е спокойно, както казах живея в къща и звуковият фон е 0 някое куче ако излае и понякога чувам вълните, ако ми бръмчи ще съм много разочарован.

    Благодаря отново и поздрави.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4323

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Втория.
    Знам,че си професионалналист.
    Lmca на 1000 бройки два ,три оказват дефект в гаранция.
    Това е информация от дилър на Темпекс.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4324

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Просто гледам какво получава за определената цена. В случая LMCA е стотина лева по-евтин , а в същото време максимала му е с киловат отгоре. По въпроса с дефектите, нямам монтирани 1000 lmc-та , за да дам процентно дефектиралите бройки.[emoji3]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4325

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Благодаря много на всички отзовали се, тъкмо се навих да си взема 18ЛФЦ...

    Ок Склонен съм да дам същата сума и за климатик втора ръка, но ме притесняват проблемите, все пак ползваната техника си е ползвана, но пък качествената техника има по-голям ресурс но това е въпрос на откриване, защото ресурса може и да се е изчерпал. Гадателските истории да ги оставим на гадателите ...

    Ок има ли алтернатива в моят случай 2500 +-500лв за климатик нов или втора ръка, честно казано ако е втора ръка бих искал да имам резерв и за ремонти, а и идея си нямам къде от Варна мога да си взема такъв който да е читав и сервизът да си покрива гаранцията или да ми осигори поддръжка след като изтече тя.

    Днес звъннах на всички места където открих нокрия 14 но няма, Нокрия Х ми надхвърля бюджета.

    Честно казано 18ЛФЦ не знам какви екстри има или няма, но аз и не знам какви толкова екстри биха ми били нужни. единствено това със шума ме притеснява много, защото искам да ми е спокойно, както казах живея в къща и звуковият фон е 0 някое куче ако излае и понякога чувам вълните, ако ми бръмчи ще съм много разочарован.

    Благодаря отново и поздрави.
    За климатик втора употреба си има теми. Там може да Ви се дадат предложения за такъв климатик. Специално за Варна има няколко фирми, но като цяло меката на К2У е Пловдив. Кой киматик(К2У или нов) колко ще изкара е божа работа.
    Нокрията има самопочистващи филтри спрямо 18 лфц, като основна екстра. Може да има и други, но не съм ги сравнявал.
    Колкото до тишината, това е едно от неудобствата на климатика, особено за големи помещения. Няма как да се топлят 40м2 и да е безшумен.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4326

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Това го знам,защото тези типове търговци,знаят много за клими,хладилници и тн.
    Искам да има информация.
    Чешко-турските Дайкини са проблемни машини/качество/.Не пиша за топлене!
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-11-17 в 21:19.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4327

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    За климатик втора употреба си има теми. Там може да Ви се дадат предложения за такъв климатик. Специално за Варна има няколко фирми, но като цяло меката на К2У е Пловдив. Кой киматик(К2У или нов) колко ще изкара е божа работа.
    Нокрията има самопочистващи филтри спрямо 18 лфц, като основна екстра. Може да има и други, но не съм ги сравнявал.
    Колкото до тишината, това е едно от неудобствата на климатика, особено за големи помещения. Няма как да се топлят 40м2 и да е безшумен.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Като идея !
    Подова 18 ка няма ли да е по- добре ?
    Примерно един Дайкин Professional подов?
    Давам идея не твърдя нищо.
    Нямаш съм подов .

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4328

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Благодаря много на всички отзовали се, тъкмо се навих да си взема 18ЛФЦ...

    Ок Склонен съм да дам същата сума и за климатик втора ръка, но ме притесняват проблемите, все пак ползваната техника си е ползвана, но пък качествената техника има по-голям ресурс но това е въпрос на откриване, защото ресурса може и да се е изчерпал. Гадателските истории да ги оставим на гадателите ...

    Ок има ли алтернатива в моят случай 2500 +-500лв за климатик нов или втора ръка, честно казано ако е втора ръка бих искал да имам резерв и за ремонти, а и идея си нямам къде от Варна мога да си взема такъв който да е читав и сервизът да си покрива гаранцията или да ми осигори поддръжка след като изтече тя.

    Днес звъннах на всички места където открих нокрия 14 но няма, Нокрия Х ми надхвърля бюджета.

    Честно казано 18ЛФЦ не знам какви екстри има или няма, но аз и не знам какви толкова екстри биха ми били нужни. единствено това със шума ме притеснява много, защото искам да ми е спокойно, както казах живея в къща и звуковият фон е 0 някое куче ако излае и понякога чувам вълните, ако ми бръмчи ще съм много разочарован.

    Благодаря отново и поздрави.
    Погледни хеви 50zmx-s. До 3000лв това е максимумът., като изключим К2У, защото по морето нямате качествени фирми които се занимават с това или поне с такова впечатление съм останал. Аз не се сещам за друг голям и тих климатик, може би 50zs-s, но не знам дали ще се справи в описаните условия.
    Подoвия даикин е над бюджета. За тези пари отива на 50zsx-s или подовия 50zmx-s, който на мен лично ми харесва повече, въпреки че даикина се е доказал като "животно".

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4329

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Като идея !
    Подова 18 ка няма ли да е по- добре ?
    Примерно един Дайкин Professional подов?
    Давам идея не твърдя нищо.
    Нямаш съм подов .
    Ами поради естетически причини изборът ми е ограничен, тръбите са прекарани, стойките сложени, а над тях изолация от едната и венецианска мазилка от другата страна. Просто не ми се иска да къртя за да правя прустройства, съответно търся вариянт с един стенен и що годе тих климатик. Пропуснал съм един сайт с Нокрия 14 утре звъня да видя, но ме съмнява че никой няма стоката а препродават.

    Сега ще се поровя във форума да намеря повече инфо за "Фтората Потреба", както викат едни образи.

    Ако вдигна малко бюджета например до 3000 има ли други климатици които да ми се побират в бюджета.

    Благоадря отново.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4330

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Е Рафа,ти нямаш подови,аз имам два/не е заяждане,а..към питащи/
    Разумните машини.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4331

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Погледни хеви 50zmx-s. До 3000лв това е максимумът., като изключим К2У, защото по морето нямате качествени фирми които се занимават с това или поне с такова впечатление съм останал. Аз не се сещам за друг голям и тих климатик, може би 50zs-s, но не знам дали ще се справи в описаните условия.

    Ами този MH SRK63ZR?, сега тъкмо го видях.

    Daikin FTX60GV Върши ли ви работа, май също е в бюджета ми?

    Благодаря за отзива.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4332

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Като идея !
    Подова 18 ка няма ли да е по- добре ?
    Примерно един Дайкин Professional подов?
    Давам идея не твърдя нищо.
    Нямаш съм подов .
    Сега погледнах, такава 18-ка. Максимала и е 8.1кв и е над 3000лв.
    Колеги коментираха, че подовите събирали по-лесно прах. Аз не съм имал подов и не мога да твърдя за това.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4333

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Ами този MH SRK63ZR?, сега тъкмо го видях.

    Daikin FTX60GV Върши ли ви работа, май също е в бюджета ми?

    Благодаря за отзива.
    Няколко страници назад съм писал и съм споменавал доста пъти. Върши работата за която сме го взели и се справя идеално в нашето помещение. Не ни е предал през изминалата една зима, която беше доста студена. Минусите са, че дефроства по време ( на 45 мин. ) и е шумен.
    SRK-то ще те отвее. Нито даикина, нито мицубишито са тихи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4334

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Ами поради естетически причини изборът ми е ограничен, тръбите са прекарани, стойките сложени, а над тях изолация от едната и венецианска мазилка от другата страна. Просто не ми се иска да къртя за да правя прустройства, съответно търся вариянт с един стенен и що годе тих климатик. Пропуснал съм един сайт с Нокрия 14 утре звъня да видя, но ме съмнява че никой няма стоката а препродават.

    Сега ще се поровя във форума да намеря повече инфо за "Фтората Потреба", както викат едни образи.

    Ако вдигна малко бюджета например до 3000 има ли други климатици които да ми се побират в бюджета.

    Благоадря отново.
    Сега се сетих.
    Като си търсех климатик гледах LDC 12 .
    В Темпекс имат 24 КИ.
    Това е много топлещ климатик.
    На жената техните имат 18 ка и много топли.( хол с всекидневна на панелка около35-40 кв)
    За 2500 лв може да го вземеш.
    Има плазма .
    http://tempex.bg/bg/products/fuji-electric-rsb24ld

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    51
    #4335

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да кажа малко лични впечатления от 18ЛФС вкъщи когато работи телевизора климатика не се чува но седнеш ли под него е много гадно духа чува се и така нататък. Незнам колко тих искате но за климатик осемнаиска няма как да е тих и същевременно мощен си мисля аз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе