Страница 290 от 334 ПърваПърва ... 240280288289290291292300 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,336 до 4,350 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4336

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Сега погледнах, такава 18-ка. Максимала и е 8.1кв и е над 3000лв.
    Колеги коментираха, че подовите събирали по-лесно прах. Аз не съм имал подов и не мога да твърдя за това.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Другият път ще направя клип!Почистване на филтри е елементарно.
    Нещо имам проблем,иначе щях да кача снимки на работещи подови климатици
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-11-17 в 21:37.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4337

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Няколко страници назад съм писал и съм споменавал доста пъти. Върши работата за която сме го взели и се справя идеално в нашето помещение. Не ни е предал през изминалата една зима, която беше доста студена. Минусите са, че дефроства по време ( на 45 мин. ) и е шумен.
    SRK-то ще те отвее. Нито даикина, нито мицубишито са тихи.
    Ок благодаря за инфото.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Сега се сетих.
    Като си търсех климатик гледах LDC 12 .
    В Темпекс имат 24 КИ.
    Това е много топлещ климатик.
    На жената техните имат 18 ка и много топли.( хол с всекидневна на панелка около35-40 кв)
    За 2500 лв може да го вземеш.
    Има плазма .
    Инверторен климатик Fuji Electric RSB24LDC
    РСБ
    като му гледам параметрите май пак не е от тихите външното 52dB вътрешното 33dB видях че има и вариянт RSB18LD ама е изчерпан, а той е значително по тих на хартия.

    Търсенето на нокрия 14 или други клими продължава.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4338

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз нещо не мога да разбера - как искате с една машината да климатизирате помещение над 40m², тя да има мощност и да е същевременно тиха и безшумна?! Е, няма такъв филм....
    oska, corsairman01, kokovox и 4 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4339

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ето 3 предложения от мен. Два нови и един К2У Не зная дали ще ги намериш във Варна, но при теб мисля, че ще заспят. Показвам ти ги като идея за обмисляне и съпоставка с това, което си гледал до момента. Цък, цък и цък.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4340

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Няколко страници назад съм писал и съм споменавал доста пъти. Върши работата за която сме го взели и се справя идеално в нашето помещение. Не ни е предал през изминалата една зима, която беше доста студена. Минусите са, че дефроства по време ( на 45 мин. ) и е шумен.
    SRK-то ще те отвее. Нито даикина, нито мицубишито са тихи.
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ето 3 предложения от мен. Два нови и един К2У Не зная дали ще ги намериш във Варна, но при теб мисля, че ще заспят. Показвам ти ги като идея за обмисляне и съпоставка с това, което си гледал до момента. Цък, цък и цък.
    Като изключим, че надскачат бюджета и двата ми допадат не знам дали ще мога да изкарам до средата на декември без клима (тогава евентуално ще има пари), за сега се справям, а е 3 градуса навън, последният няма цена предполагам е изчерпан и той се вписва по параметри.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Аз нещо не мога да разбера - как искате с една машината да климатизирате помещение над 40m², тя да има мощност и да е същевременно тиха и безшумна?! Е, няма такъв филм....
    Всички искаме, друг е въпроса наистина кое е възможно, като цяло смятам че проблем със шума мога да имам само при вибрации и то силни от външното тяло.
    Защо мисля така? Когато затворя прозорците и спирам да чувам каквото и да е било от вън. Случвало ми се е съседите да са пред прозореца и да ми викат а едвам да ги чувам, това е със сигурност над 70 дори и 80dB.
    Вътрешното тяло предполагам на всяка марка си има тих режим, кой колко е тих е отделен въпрос но от 20 до 35dB като цяло си е приемливо за моите разбирания.

    По важното ми е да мога максимално да се доближа до това което ще ми свърши работа и естествено обратно на мощността да е максимално тихо, не колкото два пъти по-слаб климатик а по-тихо от друг в този клас и ценови диапазон.

    Виждам че вие сте с доста опит както във форума така и в практиката, имате ли наблюдение за модели които биха се вписали в моята картина, събирам всякакви мнения дори и оферти.

    Поздрави.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    3
    #4341

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,

    Имам нужда от малко помощ при избора на нов климатик. Искам да отоплявам една стая - хол и кухня в едно. На по-късен етап искам до монтирам и в спалнята за която също приемам предложения, но не е приоритетно в момента. За хола искам да взема хиперинверторен климатик, клас А+++, може и А++ евентуално, възможно най-безшумен съобразен с бюджета разбира се. Да се има предвид, че вратата на хола може да стои отворена към коридора в определени моменти и през зимата и през лятото. Като коридора е около 7-8кв.м. Нямам намерение да го топля и него, но все пак да се вземе предвид някакъв резерв спрямо размера на климатика. За спалнята може да е само инверторен, отново по-безшумен. По мое мнение и изчетеното до тук, предполагам за хола - 12ка, за спалнята 9ка, евентуално от марки Fujitsu General/Fuji Electric/ Fujitsu, Mitsubshi или Daikin като разбира се и други марки които може да предложите.

    За конкретен модел за хола обмислям: Fujitsu General ASHG12LTCA/ Fujitsu ASYG12LTCA - нямам идея каква е разликата, освен ценова.

    И да отговоря на въпросите:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Отг. жилищно - ново строителство 2017-та, тухла.

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    Отг. За охлаждане и отопление, целогодишно.

    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    Отг:
    а) За хола/кухнята (едно помещение) - 21,10 кв.м и 54,86куб.м ; За спалнята - 12,51кв.м и 32,5куб.м (не е приоритет, но бих приел съвети).
    б) 6 камерна ПВЦ, троен стъклопакет.
    в) Хол - 6,88кв.м; Спалня - 5.44кв.м.
    г) Хол, Югозападно; Спалня - Северно.
    д) Последен 6-ти етаж.
    е) Хол и кухня в едно; Спалня.
    ж) апартамент.

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    Отг. Пловдив.

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    Отг. Лято - 24/25 градуса; Зима - 22/23 градуса.

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Отг. Да, на стените, външна - 10см. На тавана няма - покрив на сградата, бетонна плоча 50см или повече.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    Отг. Хол - Да, печка, котлони, аспиратор, пералня, телевизор.

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    Отг. 2000лв. само за хола. На по-късен етап за спалнята да речем 1200-1500лв.

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    Отг. Зимата до -15; Лятото до 40 градуса.

    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Отг. Прилагам схема линк: https://imgur.com/a/E3qff

    Благодаря предварително на всички за мненията.
    Този пост е редактиран от Blind; 20-11-17 в 23:11.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4342

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Като изключим, че надскачат бюджета и двата ми допадат не знам дали ще мога да изкарам до средата на декември без клима (тогава евентуално ще има пари), за сега се справям, а е 3 градуса навън, последният няма цена предполагам е изчерпан и той се вписва по параметри.
    Третият няма цена, защото е втора употреба. Може да е наличен, а може и не. При тези климатици бройките са единични и си трябва проверка на наличностите и цените на място или по телефон. Аз Ви ги посочих по-скоро като контрапункт на предлаганите досега. Просто да видите, че има и друго. Смея да твърдя, че по-високата цена /на новите/, спрямо европейските модели е напълно резонна. Мисля и сам можете да прецените как стоят като параметри и екстри спрямо другите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4343

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Третият няма цена, защото е втора употреба. Може да е наличен, а може и не. При тези климатици бройките са единични и си трябва проверка на наличностите и цените на място или по телефон. Аз Ви ги посочих по-скоро като контрапункт на предлаганите досега. Просто да видите, че има и друго. Смея да твърдя, че по-високата цена /на новите/, спрямо европейските модели е напълно резонна. Мисля и сам можете да прецените как стоят като параметри и екстри спрямо другите.
    Да като чета данните изглеждат много добре, и съответно цената е съобразена с това, което е абсолютно нормално. Ще потърся дали ги предлагат и у наше село, че ако има и на изплащане нещата станаха много лесни.

    Благодаря насоките, утре ще се говори по телефона

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4344

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И какво им на европейските клими?
    Аз като ползвам два подови/чешко-японски/ и чешки нордик!
    Сигурно съм най-големия педал/будала/!!?/
    cable и bobi161 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4345

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нищо им няма. Ползвай си ги със здраве! Какъв е проблемът? Нали си даваш твоите пари. Радвай им се, ти си си ги избрал.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4346

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    И какво им на европейските клими?
    Аз като ползвам два подови/чешко-японски/ и чешки нордик!
    Сигурно съм най-големия педал/будала/!!?/
    За тези който не са разбрали всички ,който сме с Европейки стоим на студено!
    Духа ни, шуми ни.Големи балъци сме !
    Не си ли купиш "нов внос ползван от баба " не е работа.
    cable, ААТ и bobi161 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4347

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нямате ли си друга работа, освен да пишете безмислени постове? Не разбирам защо се включвате, след като не ви интересува дискусията. Особено някои!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4348

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Много остро реагирате. Всеки сам си избира или се простира според чергата си. Има японски климатици, нови, не само употребявани. И реално са по-добри от европейските, няма какво да си кривим душата. Друг е въпросаа дали всеки може да си позволи нов или си струва.
    Извинявам се за офф-а, но е смешно и неприемливо да се робува,било то на европейски, японски или други климатици.
    Този пост е редактиран от С.Мезинов; 20-11-17 в 23:12.
    SPSt и rosswen харесват това.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4349

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Защо да не ме интересува дискусия?
    Аз да не съм цървул??
    Климатик lmca около 1000-1200 левчета е номер едно !
    За тези пари,няма конкуренция -левчета,качество.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4350

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз имам всякакви от конвенционалки /на Миланов това му трябва/ до топ модели и всички си вършат работата, та кой каквото му душа иска.
    SPSt, С.Мезинов и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе