Страница 298 от 334 ПърваПърва ... 248288296297298299300308 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,456 до 4,470 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    4
    #4456

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov Виж публикацията
    Първо попълнете лексикона зада получите правилен отговор.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.


    1.Машината ще се ползва за жилищно помещение .
    2. ще се ползва целогодишно и за отопление и за охлаждане .
    3. 20 квадрата със височина на тавана 2.40 м помещение мансарда ,дограма ПВЦ -стъклопакат четири сезона близо 4 квадрата прозорец и врата към терасата
    изложение Ю-З ,
    помещението е всекидневна с малък кухненски бокс
    4. населено място Асеновград
    5.около ............
    6. изолация външна 10см , под самия покрив навсякъде 10 см стиропор ,на таваните подпокривното помещение 25 см минерална и камена вата навсякаде изолирано
    7. има хладилник телевизор
    8. -25/ 45 ,измерена от мен вътрешна температура през миналата зима 6 градуса ,през лятото 34

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4457

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Бюджета, баце си забравил. За някои е много важен, за други не е от значение, но все пак трябва да се спомене.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #4458

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз съм си казал мнението - 12 luc...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    mkukas одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    4
    #4459

    Отговор: Избор на климатик 2017

    да така е Aleksandars си даде мнението по рано ,но аз все още се колебая кой ще е по комфортен изчетох доста мнения за всяка една машина тук ,но все още незнам

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4460

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от serkedjiev Виж публикацията
    да така е Aleksandars си даде мнението по рано ,но аз все още се колебая кой ще е по комфортен изчетох доста мнения за всяка една машина тук ,но все още незнам
    12LUC го имам вече втора зима. Доста читав модел е. Има един голям недостатък обаче - режимът на разскрежаване. При външна температура под -10 градуса се наблюдават дефрости по 20 минути. Това се дължи на един кофти параметър в програмата му, според който датчикът за температурата на външното тяло трябва да отчете +16 градуса (или нещо такова беше, не помня), за да спре работата в режим на разскрежаване. Тоя параметър в комбинация със силен вятър карат машината да спира дефроста не по температура (защото трудно се постига такава висока температура при силен вятър и t от -10 градуса), а по време (което пак беше 15 минути или нещо такова). И после докато обърне цикъла на работа, докато повиши пак налягането и се получават едни доста неприятни 20 минути, в които машината спира да духа топло.

    Точно поради тоя минус на модела аз бих заложил на високия клас:
    General-Fujitsu ASHG09LTC (което си е чиста 12-ка LUCA, но с малко по-оптимизирана работа при разскрежаване)
    Mitsubishi Heavy SRK25ZMX-S (тоя е малко по-слаб, но ако не го изключваш няма да имаш ядове)
    toto4ev, mystikalrs, milanov и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4461

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Тази температура трябва да може да се променя софтуерно или с джъмпер.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #4462

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Babati 3 Фуджака имам (1 дженерал и 2 фуджицу)и никой от тях не е правил такива дълги размразявания колкото и вятър да ги вее.
    bobovo, Aleksandars, mkukas и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4463

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Babati 3 Фуджака имам (1 дженерал и 2 фуджицу)и никой от тях не е правил такива дълги размразявания колкото и вятър да ги вее.
    Конкретен модел да споменеш? Коментира се 12LUC. Наблюденията ми не са вятърничеви, ами много обстойни даже. Записвал съм си в тефтер кога и за колко/през колко време разскрежава. Също съм прочел сервизната документация, която отговаря на преките ми наблюдения. Всичко съм описал в темата за LUC.
    milanov одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #4464

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Конкретен модел да споменеш?
    09LDC,12LGC,12LTC така по-добре ли е?Един от колегите ни е с 12LUCA и такива дефроси по 20мин.никога не е виждал.Виж някой кран да не ти е омаслен.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #4465

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    09LDC,12LGC,12LTC така по-добре ли е?Един от колегите ни е с 12LUCA и такива дефроси по 20мин.никога не е виждал.Виж някой кран да не ти е омаслен.
    И моят не прави дефрост 20 минути. Прави около 15 минути. 20 минути е сумарното време, през което машината спира да духа топло.
    Иначе нищо лошо не казвам за машината. Просто съм обективен. Мисля, че това е по-добрият вариант от "моето си е най-доброто".

    Както всички знаем, една и съща машина може да работи по различен начин в две различни помещения.
    tony34al, milanov и rosswen харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #4466

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Вчера от вечерта като валеше още, 12LTC през час и половина по 15 минути приблизително дефростваше в плевенско.Иначе преди това два пъти за последният месец при положителни температури, но имаше мъгЪли.Инак, ако някой го интересува разход от 28-ми октомври до днес 30лв. Минимума на ауто под 230W спира при обявени 200. Последните 3 дена се е кротнал между 350-450W.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4467

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    И моят не прави дефрост 20 минути. Прави около 15 минути. 20 минути е сумарното време, през което машината спира да духа топло.
    Иначе нищо лошо не казвам за машината. Просто съм обективен. Мисля, че това е по-добрият вариант от "моето си е най-доброто".

    Както всички знаем, една и съща машина може да работи по различен начин в две различни помещения.
    И на различни локации.
    babati одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #4468

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Според мене ,на всеки един климатик е зададено да спира дефроста или при достигане на т.на топлообменника примерно,10 гр ,или компресора да работи 10 мин .Което от двете условия се достигне първо.Сега представете си,минус 10 гр със ураганен вятър,естествено че всеки климатик ще дефроства до максимално зададеното му време.Така ,че ако не сте имали подобни условия ,не казвайте че човека не е прав.
    babati и Jack Krauser харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #4469

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    12LUC го имам вече втора зима. Доста читав модел е. Има един голям недостатък обаче - режимът на разскрежаване. При външна температура под -10 градуса се наблюдават дефрости по 20 минути. Това се дължи на един кофти параметър в програмата му, според който датчикът за температурата на външното тяло трябва да отчете +16 градуса (или нещо такова беше, не помня), за да спре работата в режим на разскрежаване. Тоя параметър в комбинация със силен вятър карат машината да спира дефроста не по температура (защото трудно се постига такава висока температура при силен вятър и t от -10 градуса), а по време (което пак беше 15 минути или нещо такова). И после докато обърне цикъла на работа, докато повиши пак налягането и се получават едни доста неприятни 20 минути, в които машината спира да духа топло.

    Точно поради тоя минус на модела аз бих заложил на високия клас:
    General-Fujitsu ASHG09LTC (което си е чиста 12-ка LUCA, но с малко по-оптимизирана работа при разскрежаване)
    Mitsubishi Heavy SRK25ZMX-S (тоя е малко по-слаб, но ако не го изключваш няма да имаш ядове)
    Чета си форума и се образовам. Проверявам моделите, които колегите препоръчват и погледнах Mitsubishi Heavy SRK35ZMX-S защото търся 12ка по принцип.
    Гледам го на цени над 2000 лв. и си викам - аз съм прошлек и 2000 лв. за климатик няма да дам.
    В един момент попадам на сайт в UK и същия климатик се предлага за:
    MITSUBISHI SRK35ZMX-S SRC35ZMX-S




    Brand: MITSUBISHI
    Product Code: SRK35ZMX-S SRC35ZMX-S
    Reward Points: 0
    Availability: In Stock

    Price: £590.00

    Доставката ще ми излезе макс 50 лв. до вратата.
    Е то бива печалба ама близо 800 лв печалба от една бройка си е престъпление.
    justify, cable, Lorda_^ и 6 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4470

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Когато написах едни прости сметчици с което казвах,че в бг хубав климатик трудно се избива тука мен изкараха престъпник,за което благодаря на всички отзовали се!Не знам дали е престъпление,ама и другите са така,напр. този(цена в Бг над 4200 лв.)!??...


    Много благодаря за линка,мисля ,че ще е от полза.Доставката за която съм чувал в интерес на истината е по-скъпа .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 29-11-17 в 11:24.
    justify одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе