Страница 78 от 334 ПърваПърва ... 2868767778798088128 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1156

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...Ако беше повисел и ти малко пред някой уред щеше да направиш мултито най-продаваният климатик.......
    И да искам, няма как да стане. При мен монтажът така е направен (мое изискване), че изключва всякаква възможност за висене с уред.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1157

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Вместо да пита, да прочете. Не съм длъжен да обяснявам нещо което е написано и може да се прочете. И не ми дръж сметка какво съм писал. Не съм аз този който спами в разни теми, без да е наясно с това което се коментира. И не използвай термини които не разбираш...
    Поздрави и нищо лично. Приятна неделя!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1158

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Тайни няма...просто има неразбиращи. Ако малко разбираше от тази техника, щеше да имаш друг поглед върху материята. Но понеже, тук процента на "специалистите" е голям, затова информацията е неразбираема.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Еми опитай да обясниш на неразбиращите и "специалистите" какво е "Р" и какво е "Q" с по прости думи. Да не остават с впечатление бъдещи ползватели, че "...на -7 харчи 109W и отдава 402W...". Ще бъде полезно за избора на климатик.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1159

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Старият модел го има значително намален, но дали си струва парите спрямо дайкина - нямам идея.

    https://www.climamarket.bg/%d0%ba%d0...t-ve12nke.html
    От стария Панасоник има 3 продадени в България,като от единия собственика не е доволен.А от Урурото се продават няколко стотин без оплаквния.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1160

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Дай нещо по конкретно. Какво е "P", какво е "Q", има ли връзка м/у тях, каква е? Още преди година зададох същият въпрос, "ЦЪК". Там са "W" и "Q". Нещо няк'ва тайна ли са? То е ясно, че е най-лесно: "..не са за всеки....не ги разбира всеки..." Хайде с молба да разсееш заблудите, верни са защото...../така,така, в два три реда/.
    Точно под цитирания ти пост са обяснили точно какво означават въпросните синволи, но не си го прочел (чукча не читатель). P е електрическата мощност, която машината МОЖЕ ДА КОНСУМИРА при дадената външна температура, в зависимост от условията ВЪТРЕ В ПОМЕЩЕНИЕТО, а Q е топлинната мощност, която се пренася при тази електрическа консумация. Таблицата не е пълна и се отнася само за частичното натоварване на машината от минимал до номинал. Липсват данните от номинал до максимал, защото те не са необходими на потребителя за подбор на правилната машина.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Еми опитай да обясниш на неразбиращите и "специалистите" какво е "Р" и какво е "Q" с по прости думи. Да не остават с впечатление бъдещи ползватели, че "...на -7 харчи 109W и отдава 402W...". Ще бъде полезно за избора на климатик.
    Както ти се обяснява за n-ти път, изобщо не е ясно колко харчи машината при -7. Прочети пак горното.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Тайни няма...просто има неразбиращи. Ако малко разбираше от тази техника, щеше да имаш друг поглед върху материята. Но понеже, тук процента на "специалистите" е голям, затова информацията е неразбираема.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Тук се случи така, че останахме да пишем само тези, които предимно се забавляваме. Специалистите абдикираха, но не приемам, че вината е в нас. Понеже се коментираше осмата серия на дайсейкай и за трети път се изнася непълна или недостатъчно вярна информация, си позволих да се включа. Има разминаване между сервизното за модела и инженерното. В инженерното са дали таблици и графики за RAS13G2KVP-E, които не се отнасят за компресор
    DA150A1T-21F. При пействането на данните има объркване. Визиран е или компресор DA111A1F-24F, или този, който се монтира на истинския дайсейкай за японския пазар, чиито втори цилиндър се превключва от допълнителен вентил. Няма как да разбера, защото не знам японски и нямам необходимото инфо. Но ако ти намериш време да се позабавляваш с нас, може да ни кажеш

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    От стария Панасоник има 3 продадени в България,като от единия собственика не е доволен.А от Урурото се продават няколко стотин без оплаквния.
    Ако недоволният собственик е с манталитета на Миланов, сам разбираш, че е твърде вероятно да си написал глупост. Кой знае, дали и как е правен оглед преди монтажа
    Aleksandars одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1161

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Човека каза,че са верни. Ти казваш, че има объркване от копи/пейст. Да е объркано в едно инженерно, да. Ама да е объркано и при 6-цата, и при 6,5...

    - - - - - - - - - -

    От Engineering Data Book-а на Дайсейкай-5. Малко е по-различно от към минимумите при -7?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7
    #1162

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Тъй като досега не съм имал климатик вкъщи, но покрай сметката от 500+ лв. тази зима и мъките около заспиването вечер миналото лято, реших че вече е време да си купя, като за начало за едната стая, после ще продължим нататък.
    Ще започна с малко инфо (както е по правилата на темата), за да може да се ориентирате правилно.
    * Климатикът ще стои в стаята, в която спя (+ че и компютърът ми е там, та доста време прекарвам в нея), като ще се ползва целогодишно
    * Стаята е на 2-рия етаж, 4 на 4 метра, висока (по-скоро ниска) е 225 см, като в идните години се планира смяна на покрив и добавянето на 20-30 см към височината. Дограмата е сменяна преди месец - ПВЦ с "енерджи" стъкло, като има и външнa алуминиева щора, която вечер е пусната (а през седмицата, когато съм на работа, се случва по 5 дни да не я вдигам). Помещението е северно (поне единствената външнa стена е северна, 2-рата стена е обща със съседите, другите 2 са вътрешни за жилището)
    * Къщата се намира във Варна
    * Изолация на стените и тавана няма (между етажите може да се каже, че има), а външната тухлена стена е около 35-6 см, измазана (като в идните месеци доста се чудя за външнa изолация)
    * Откъм бюджет - до към 2000 лв., но ако наистина си струва бих дал още 200-300

    Астматик съм и доста държа на някакво пречистване на въздуха (четох малко, май плазмен филтър ще да ми трябва), освен това се надявам и на минимален шум от машинката (както външното, така и вътрешното тяло).
    Мястото, на което си мисля да позиционирам вътрешното тяло, е точно на външната стена (кажи-речи гръб с гръб с външното тяло), та след като четох доста противоречиви мнения, не знам тръбният път от 40-50 см (поне толкова си го представям предвид дебелината на стената) доколко е добра идея?
    Огледах някакви модели за около 2000, но тъй като колко "разбирам" се изчерпва само с прочетеното из форуми последните няколко дни, бих се радвал на Вашето мнение и/или съвет за други машинки.
    Това за въпросните климатици: Toshiba Daiseikai8, Gree GWH12UB/K3DNA4F

    Има ли някакво преимущество по-голямото BTU на Gree-то? За Daiseikai8 попрочетох насам-натам, за мен то е по-логичният избор от тези модели.
    Като цяло и в двата ме притеснява едно - да не са "overkill" за моята стая, тъй като тя нито е 20-30 квадратни, нито 60-80 кубични метра, а някъде бях мярнал че както не е добре да взимаш слабо климатиче за голямо помещение, така и обратното не било добра идея (тук ако грешно съм разбрал с радост ще приема критика/поправка).

    Благодаря предварително на отделилите време да прочетат дългичкия ми (май) пост и на отзовалите се с мнение за тези машинки и/или предложения за други, каквито надявам се ще има.

    Поздрави от слънчева (за мое съжаление) Варна!

    ПП: Ако мястото на поста ми е в грешната тема - моля, да го преместите в правилната.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1163

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Правилно сте се насочили към Тошибата. Също така може да погледнете и MHI 25zmx-s.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1164

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Endeavour Виж публикацията
    ......Астматик съм и доста държа на някакво пречистване на въздуха (четох малко, май плазмен филтър ще да ми трябва), освен това се надявам и на минимален шум от машинката (както външното, така и вътрешното тяло).....
    Щом държиш на пречистване на въздуха, преди да купиш климатика може да погледнеш на живо какво представляват т.н. филтри. Ако прецениш, че мрежа с отвори 0,5х0,5mm може да пречисти въздух значи всичко е ОК. Ако си останал с впечатление, че с плазма филтъра ще имаш усещането за "планински бриз" ......може да останеш леко изненадан. Това си е лично мое мнение, без да има претенции за съвет, насока или каквото и да е. /Последното изречение се отнася до ....те си знаят кои./

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1165

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Aĸo нeдoвoлният coбcтвeниĸ e c мaнтaлитeтa нa Mилaнoв, caм paзбиpaш, чe e твъpдe вepoятнo дa cи нaпиcaл глyпocт. Koй знae, дaли и ĸaĸ e пpaвeн oглeд пpeди мoнтaжa
    Конкретно отговорих на Джак за модела,ако някой го интерисува кое-що и иска да разследва да се обърне към Панасоник.А глупоста ми е,че се включих да пиша,ами не отидох по-рано в гората да си карам ендурото.
    justify, toto4ev и mkukas харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1166

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да бе! То някой лъгал, друг мазал.....после "манталитета на Миланов" виновен бил, че лъснали заблудите....

  14.  
     
  15. yus
    yus е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    4
    #1167

    Re: Отговор: Избор на климатик 2017

    Здpaвeйтe,
    пpeдcтoи ми избop нa ĸлимaтици
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищнo
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? – зa oтoплeниe и oxлaждaнe
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението – cпaлня 12.5 ĸв.м, cпaлня 12.5 ĸв.м, cпaлня 23 ĸв.м, xoл – 48 ĸв.м – пoмeщeниятa ca 2.55м виcoĸи
    ; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ(Rehau) двоен стъклопакет + Външни ролетни щори
    в) квадратура на прозорците; в cпaлни по 12.5 кв. м - по 4.5 ĸв. м, cпaлня 23 ĸв.м - 5.5ĸв. м в , xoл - 10 ĸв. м
    г) изложението на помещението; xoл - ceвepoизтoĸ и югоизток, cпaлни югоизток и югозапад
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 7, предпопocлeдeн eтaж, Porotherm Blocks(Wienerberger)
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; cпaлни и xoл
    4. В коя част на България и по възможност в ко
    е населено място е помещението/сградата? Бургас
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? Лятo: 24-25; зимa: 20-22
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не, какъв е вида и дебелината на изолацията? изолация 10 см
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? кухненски блок в хола
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор – oĸoлo 6000 - 7500 лв зa 4 ĸлимaтиĸа
    пъpвoнaчaлнo ce бяx opиeнтиpaл ĸъм Mitsubishi Electric MUZ-SF25V за cпaлните по 12.5 кв. м, MUZ-SF35VE за cпaлнята 23 ĸв.м и MUZ-SF50VE за хола
    нo oт пpoчeтeнoтo ocтaнax c впeчaтлeниe, чe имa и пo-дoбpи пpeдлoжeния нa бaзa цeнa-ĸaчecтвo
    Panasonic CS- E9QKEW за cпaлните по 12.5 кв. м, Panasonic CS- E12QKEW за cпaлнята 23 ĸв.м и Mitsubishi Heavy SRK63ZR-S за хола
    или Fujitsu 09LUCA за cпaлни по 12.5 кв. м, Fujitsu 12LUCA за cпaлня 23 ĸв.м и Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE за хол
    Paзчитaм нa вaшитe cъвeти. Иcĸaм надежни, качествени, и ocoбeнo в cпaлнятa дa e възмoжнo нaй-бeзшyмeн ĸлимaтиĸ
    Aĸo мoжe дa ми пpeпopъчaтe и ĸopeĸтни фиpми (aĸo тpябвa нa лични) зa oглeд и мoнтaж зa Бургас.
    Πpeдвapитeлнo блaгoдapя

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1168

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За хола бих гледал MHI 63ZR-S или Fujitsu General 18 LFC
    За малките спални MHI 20ZM-S
    Голямата спалня MHI 35ZM-S

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #1169

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За хола на този етап MHI 63ZR-S няма конкурент по мое мнение,
    но за спалните може да погледне и тошибите - сизуми+ или Шорай.
    Поздрави

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #1170

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Поредно питане: За спалнята 12м2х2.50, кой от трите:
    - Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S
    - Daikin FTXM20M
    - Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-S

    Тихата работа е най-важния критерий.

    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе