Страница 90 от 334 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1336

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, какво ще препоръчате за спалня 16м2 в София. Търси се климатик за отопление, който да е тих. Бюджета не е ограничен, но мисля, че повече от 2800лв май не си заслужава да се харчат (може и да греша).

    От стенните разглеждах тези.
    https://*********/hiperinvertoren-kli...tu-klas-a.html LG H09AL-NSM/H09AL-UE1 ATHENA
    https://*********/hiperinvertorni-kli...tu-klas-a.html Toshiba RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E, DAISEIKAI 8
    Какви са други алтернативи и как бихте ги класирали?

    Чудя се с оглед на това, че ще е за отопление дали пък не е по-подходящо да се вземе конзолен тип. По каталог на конзолите им дават по-високи шумови характеристики, а и малко по-ниска ефективност. Мисля си обаче, че чистото сравняване на децибелите не е коректно когато говорим за климатик на който приоритета е отопление и се сравняват конзола и стенно тяло. Предполагам, че в зимен режим шума би бил еднакъв с оглед на това, че стенното ще се напъва да свали топлия въздух надолу и съответно ще държи вентилатора с една идея на по-висока степен (може и да бъркам вие ще кажете).

    В стаята има монтирана една стара Мидея 12-ка наследена с покупката на жилището, която ще се сменя. Може би за конзолата и бюджета трябва да се вдигне?
    Кои са подходящите конзоли, ако това е по-добрия избор?
    Този пост е редактиран от avenger; 13-06-17 в 13:24.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1337

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Защо искате да махнете Мидеята?

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1338

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Какъв дайсейкай, я си дръж хубавята мъдеа... Шегата на страна, сменай колкото се може по бързо. Към избора на климатик, може да добавиш и новият М. Хеви ZSX-S.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1339

    Отговор: Избор на климатик 2017

    "Защо искате да махнете Мидеята?"

    Много шуми-това е основния проблем, а сигурно и много харчиq не е инвертор. Колко харчи-не знам, жилището е на сестра ми. Ползват климатик за дневната 18 nocria, купуван е преди поне 4-5години, два ел. конвектора за две детски стаи и споменатата Мидея за спалнята.

    П.П.
    Варианта за конзола май отпада по технически причини ходих до там днес. Под прозореца едвам има 60см. това от една страна, а от друга страна и конденза няма да може да се изкара назад към балкона който е с едни 10-15см по-високо от нивото на стаята.
    Този пост е редактиран от bobivg; 14-06-17 в 11:07.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #1340

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    моля за мнение и съвет каква машина да монтирам в стаята на малкия. Реално климатиците ги ползваме основно в големите жеги.

    По другите стаи навремето наслагах Mitshubishi FH25 и 50.. след което си пуснах парното на пелети и се оказа , че съм дал доста "пари на вятъра" за климатици, които ползвам само за охлаждане.

    Къщата е много добре изолирана и ми се иска климатика да НЕ работи постоянно on/off с този неприятен мирис на влага.

    1. Детска стая/спалня в къща.
    2. За охлаждане.
    3. а) квадратурата и кубатурата на помещението 15кв. / 35куб. ;
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ, двоен стъклопакет, Енерджи;
    в) изложението на помещението - югоизток;
    4. гр. Шумен.
    5. Желаната температура за поддържане лято - 21-23 гр.
    6. Има изолация - 10 см.
    7. Електрически уреди в помещението - телевизор , компютър в бъдеще...
    8. Бюджет - 900 - 1500 лв.

    Благодаря!



    Стари теми за избор на климатик:
    Избор на Климатик 2016
    Избор на климатик
    Този пост е редактиран от avenger; 15-06-17 в 10:10.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1341

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Daikin FTXB20C/RXB20C . Искам да изкажа мнение че температура от 21 гр. през лятото е много ниска , даже бих казал е опасна , още повече за детска стая .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1342

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Търси нещо с нисък минимум.МЕ не са от тях, горния модел също(мин1.3кв)А нещо от страната на изгряващото слънце(употребявано)?
    Хем влиза в бюджета, хем повечето са с ниски минимуми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1343

    Отговор: Избор на климатик 2017

    "....Къщата е много добре изолирана и ми се иска климатика да НЕ работи постоянно on/off с този неприятен мирис на влага....."
    Много точно казано. Идва един момент, че каквото е кондензирало по питата следващите 10..15 мин. се изпарява пак в стаята като спре компресора.
    На някои модели клими в режим обезвлажняване като спре компресора спира и турбината и обратното изпарение се намалява. Само, че не знам как ще развереш кои работят така.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1344

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Май не е баш много точно казано. Миланов, имаш ли обяснение защо 5-те конвенционални климатика с които съм имал досег /3хNeo, 1xTreo, 1xMidea, абсолютно никога не са мирисали? Нали те работят само он/офф? Затова пък доста добрите инвертори /с ниски минимуми/, имат нужда от пълно самопочистване, изсушаване и дезинфекция не по-рядко от веднъж седмично, иначе в стаите не се стои.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1345

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не става въпрос толкова за миризма колкото за влажност. Освен, че се усеща от човек, се усеща и от влагамера. MHI-то като го монтираха миналото лято, чисто нов защо се усещаше специфичната миризма на изпарена вода. Е, при zm-s в режим обезвлажняване спира турбината.
    А и вече не наблягат на конвенционалки в магазините, инвертори за 600...700лв. колкото искаш.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1346

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Причината е следната: при температури между 5 и 13-15 градуса вирее една бактерия, на която се дължи миризмата на "спаружено". При конвенционалните модели се работи с температура на изпарение между 1-2 градуса (трябва да е положителна, за да не летят снежинки в стаята) и 4 градуса. Бактерията не може да се развива. При инверторите е по-сложно. При моделите с капилярка температурата на изпарение зависи от налягането, респ.оборотите на компресора. При нисък режим тя може да достигне и 15 градуса. При моделите с ЕРВ при ниски режими се затваря и клапана и така се сваля темп. на изпарение, но само в някакви граници. Не може при 200W консумация да се постигнат 3гр. на изпарителя. Е, при японците сигурно може...
    SPSt одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1347

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Точно заради това специалистите тук препоръчваха на няколко пъти да се използва режим обезвлажняване вместо охлаждане . При режим обезвлажняване комфорта е несравним с този на охлаждане , въздуха става много свеж и лек за дишане .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1348

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да ама някои моделчета на обезвлажняване не слизат на толкова ниски минимуми /за да може да кондензира нещо все пак/ и пак работят on/off , а не спират турбината.

    - - - - - - - - - -

    А и тези неща никъде не ги пише и се установяват след покупката.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    146
    #1349

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от bimbata Виж публикацията
    Здравейте,
    моля за мнение и съвет каква машина да монтирам в стаята на малкия. Реално климатиците ги ползваме основно в големите жеги.

    По другите стаи навремето наслагах Mitshubishi FH25 и 50.. след което си пуснах парното на пелети и се оказа , че съм дал доста "пари на вятъра" за климатици, които ползвам само за охлаждане.

    Къщата е много добре изолирана и ми се иска климатика да НЕ работи постоянно on/off с този неприятен мирис на влага.

    1. Детска стая/спалня в къща.
    2. За охлаждане.
    3. а) квадратурата и кубатурата на помещението 15кв. / 35куб. ;
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ, двоен стъклопакет, Енерджи;
    в) изложението на помещението - югоизток;
    4. гр. Шумен.
    5. Желаната температура за поддържане лято - 21-23 гр.
    6. Има изолация - 10 см.
    7. Електрически уреди в помещението - телевизор , компютър в бъдеще...
    8. Бюджет - 900 - 1500 лв.

    Благодаря!



    Стари теми за избор на климатик:
    Избор на Климатик 2016
    Избор на климатик

    Имате ли по-конкретни преложения

    Единственото "бюджетно" Което намирам с малък минимум е това Fujitsu - ASYG09LMCA/AOYG09LMCA, за което не намирам информация никъде в форума.
    https://*********/invertorni-klimatic...tu-klas-a.html

    Mitsubishi MSZ SF25VE е с 0,9..
    MSZ - SF | Mitsubishi Electric | ClimaCom | Climate Control Systems

    Благодаря!

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1350

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Точно заради това специалистите тук препоръчваха на няколко пъти да се използва режим обезвлажняване вместо охлаждане . При режим обезвлажняване комфорта е несравним с този на охлаждане , въздуха става много свеж и лек за дишане .
    Аз обичам да ми е сух въздуха и първите няколко лета изобщо не бях пускал режим охлаждане. Карах само на изсушаване. Наистина, комфорта е супер, не се усеща, че климатика работи и се диша много леко в жегите.
    Обаче климатикът ми вадеше по цели литри вода на ден. В жегите голяма кофа почти я пълни от конденза.
    И от толкова много влага накрая климатикът ми мухляса и плесеняса целият отвътре. Трябваше да го разглобявам за пълно измиване и дезинфекция. При положение, че преди да го спра го пусках известно време на нагряване, да изсуши отвътре питата.
    Това лято мисля да го карам само на охлаждане + тих режим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе