Страница 38 от 334 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #556

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dramli Виж публикацията
    Бихте ли споделили, кога и как е решен проблема с "успиването" Toshiba Daiseikai 8 TOSHIBA RAS-10G2KVP-E/RAS-10G2AVP-E , защото при мен си го има. А моя е монтиран преди няколко месеца. Не,че е голям проблем но дразни . Все пак е машина за над 2000 лв. и не би трябвало да е така. Иначе за дефроста го прави рядко и то при тотално заскрежаване !!! При което, топли но вдига разхода. Външното му тяло е до външното на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE . На електрика дефрост-а е малко по-начесто. Но навременен ! Не съм го видял да прави без необходимост./Гледам ги и двата през прозореца / Желязна машина ! Имам го от три години и половина. Единственият му недостатък /според мен / е лошото ауто на вентилатора. Решение - вдигаш на др. степен ! Ако сега трябва да избирам между двата бих взел електрика. По-висок СОР и отдаване. По-интелигентно управление на вертикалните клапи. Не "дреме" а и по-евтин !! В спалната съм с Mitsubishi Heavy SRK25ZMX-S/SRC25ZMX-S . Третият ми по класация . А и по цена.Тих , топлеш. С отлично ауто на вентилатора. Логичен дефрост. Но....взех четвърти за кухнята - Panasonic xz9skew за 1270 лв. сега го тунинговом за под - 15 !
    Това малко по често може да те събуди през нощта (поне мен) ,предпочитам сметката ми да е с 2,80лв по-висока,но да си спестя нощните въздишки.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #557

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    Това малко по често може да те събуди през нощта (поне мен) ,предпочитам сметката ми да е с 2,80лв по-висока,но да си спестя нощните въздишки.
    Къде пише, че е в спалня?
    ---------
    Разгеле! Намери се един който да ги има и двата и да даде обективен отговор. Що ли не ме изненада, а?
    dimkaraganchev и chany харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #558

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Явно моят fh35 нещо е дефектен, щото нито ненунжи дефрости има, нито честo въздиша.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #559

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    Това малко по често може да те събуди през нощта (поне мен) ,предпочитам сметката ми да е с 2,80лв по-висока,но да си спестя нощните въздишки.
    Дали ще те събудят в 04.30ч. или 05.10ч. е все събуждане, поне за мен. Въпросът е, че дефрост-а не събужда, освен ако не е налице проблем със съня ! Що касае сумата от 2.80 лв. или, каквато и да е над другата съпоставима, мисля ,че не е удчано да се коментира. Най-вече поради причина засягаща основно финансовото изражение на първоначалната инвестиция. При съпоставяне на две машини с разлика в цената около 300 лв. нормално е да предположим,че тази с по-голямата финансова тежест, ще е и по-икономична и няма да "спи" по време на работата. Обратното е и е лишено от всякаква логика или навежда на мисълта ,че по-редките дефрости са провокирани от "неработа" по време на работа . Все пак, монтирайки си тези високо технологични, а и "високо" скъпи машини, ние го правим преди всичко от гледна точка на очакванията ни за реализиране на икономия. В противен случай щяхме да ползваме печка "Лъч".

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #560

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Форсирането на max след дефроста те събужда. Особено ако max-а е три пъти номинала.....

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,133
    #561

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Той FH развърта на макс и при дефрост ,трябва да си глух че да не се будиш на всеки 2.5 часа ( щото така размразява каквото и да се твърди тука - по часовник ) .. нас ни будеше по 3-4 пъти на нощ и така цял месец докато си замина накрая

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #562

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Твоят FH е бил от първите. Преди години е имало някаква издънка на ME - замръзва ли са външните. ( Според написаното във форума. ) Сигурно са се застраховали и за това дефроста е бил на често. Може да са направили някаква оптимизация. Доста са противоречиви коментарите за FH-a, но повечето са положителни. Поне аз съм останал с такова впечатление.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #563

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dramli Виж публикацията
    Дали ще те събудят в 04.30ч. или 05.10ч. е все събуждане, поне за мен. Въпросът е, че дефрост-а не събужда, освен ако не е налице проблем със съня ! Що касае сумата от 2.80 лв. или, каквато и да е над другата съпоставима, мисля ,че не е удчано да се коментира. Най-вече поради причина засягаща основно финансовото изражение на първоначалната инвестиция. При съпоставяне на две машини с разлика в цената около 300 лв. нормално е да предположим,че тази с по-голямата финансова тежест, ще е и по-икономична и няма да "спи" по време на работата. Обратното е и е лишено от всякаква логика или навежда на мисълта ,че по-редките дефрости са провокирани от "неработа" по време на работа . Все пак, монтирайки си тези високо технологични, а и "високо" скъпи машини, ние го правим преди всичко от гледна точка на очакванията ни за реализиране на икономия. В противен случай щяхме да ползваме печка "Лъч".
    Не всички търсят икономия. Аз например нямам алтернатива. Отоплявам помещение с 8KW топлинни загуби.
    Парно в сградата няма, трифазен калорифер не е алтернатива. В малките стаи съм на конвектори...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Форсирането на max след дефроста те събужда. Особено ако max-а е три пъти номинала.....
    Такъв климатик съществува ли?

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #564

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Уважаеми колеги, крайно време е, да си признаем ,че лошият сън е на нервна почва и няма произведен климатик, който да го подобри!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Kasap, Mega, ronnie72 и 8 други харесват това.

  12. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #565

    Отговор: Избор на климатик 2017

    МЕ FH, категорично не развърта на макс при дефрост.
    ronnie72 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #566

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията

    - - - - - - - - - -


    Такъв климатик съществува ли?
    Да. Съществува, RAS 10SKVP2-E. Номинал май около 700W и развърта по табела до 1960W, а аз съм мерил 2380W.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #567

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Такъв климатик съществува ли?
    Да, открит е един такъв и дори се продава. Разбира се, цената му е като за уникат.
    tony34al, Ventsislav Negentsov и nqkoi харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,641
    #568

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Уважаеми колеги, крайно време е, да си признаем ,че лошият сън е на нервна почва и няма произведен климатик, който да го подобри!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Хайде бе, защо в къщи на парното не се будя, а в квартирата на дъщерята като набримчи през нощта след дефрост веднага съм буден. Уж от супер-дупер К2У японски в Пловдив. И в къщи лятото спираме климатиците нощем.
    ponyasd одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #569

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Хайде бе, защо в къщи на парното не се будя, а в квартирата на дъщерята като набримчи през нощта след дефрост веднага съм буден. Уж от супер-дупер К2У японски в Пловдив. И в къщи лятото спираме климатиците нощем.
    ...и лятото ли размразяват? Майтап doc, да не се вържеш.
    SPSt одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #570

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Хайде бе, защо в къщи на парното не се будя, а в квартирата на дъщерята като набримчи през нощта след дефрост веднага съм буден. Уж от супер-дупер К2У японски в Пловдив. И в къщи лятото спираме климатиците нощем.
    Докторе не си изморен затова се събуждаш.

    Sent from my K012
    bobovo и Mega харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 334 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе