Страница 52 от 334 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #766

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не е необходимо да ползваш най-високата степен на вентилатора. Естествено, че така ще се получава дискомфорт от шума на турбината. Имам Нокрия 18-ка и съм много доволен как работи машината. В този клас климатици не виждам кой може да топли по-добре.
    Имам и Нокрия, произведена за японския пазар. При японката има повече екстри, но по отношение отопление европейския модел по нищо не отстъпва.
    bobovo и mkukas харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #767

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте !

    Интересуват ме отзиви от собственици и специалисти монтирали конкретно модел TOSHIBA RAS-B10UFV/RAS-10N3AV2.

    Ще се ползва предимно за охлаждане във вътрешна стая 14 кв.м. с външна изолация и алуминиева дограма с термомост и монтиран конвектор Airelec 750 W .
    Моделът е на 2-3 години затова питам за предимства и недостатъци и надеждност като цяло .
    С колко минимален тръбен път може да се монтира ,защото реално външното и вътрешното тяло са гръб срещу гръб ?
    Все още има в Технополис /сега с безплатен монтаж/ .
    Благодаря предварително !

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #768

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!
    Искам да подменя стария ми 12 LGC с нещо ново.Стаята е правоъгълен хол 22 м2,55 м3 с вътрешна изолация в Плевен.Ще се ползва за отопление предимно,защото стаята е северна и е хладно лятото.Фуджито ще го местя в подобен хол,в апартамент,който ще давам под наем.Не съм имал никакъв проблем с отоплението,просто вече е на 7-8 години и ще го сложа на наемателите след профилактика.Бюджет около 2к с монтажа.
    Предварително благодаря за съветите!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #769

    Re: Избор на климатик 2017

    Прави се един кръг на тръбите отзад зад външното тяло, и тогава влизат към вътрешното, за да се удължи тръбния път поне над 2 метра. С безплатния монтаж трябва да се внимава. трябва да знаеш точно какво и как да се направи и да следиш, иначе може да си прескочат някой доста важни, но задължителни процедури, като вакуумирането например. За охлаждане по-добър вариант може би е високо стенния климатик, няма ли място за такъв, има доста повече избор на добри цени.

  6. NUT
    NUT е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #770

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    моля да ми препоръчате климатик, като бюджета е около 1500лв.
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора - Предимно ОТОПЛЕНИЕ
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - Прилагам схема на хола и кухничката с нанесени квадратура и кубатура, дограмата ПВЦ - двоен стъклопакет 4 сезона, като квадратура на прозорците общо на двете стаи 9м2. Южно изложение, 7ми етаж( от 14 етажа).
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата - Русе
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - Зима 21-22 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията - всички стени са вътрешни без тия с прозорците, като под тях има 5см. външна изолация. На тавана също има 1см. стиропор.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви - телевизор в хола, в кухнята хладилник, печка
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор - 1500лв. с монтажа
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане - до -15градуса
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.


    Като цяло помещението е топло, тази зима при -15 градуса вън, вътре е около 13-14 градуса без да е пускано нищо. В кухнята няма къде да сложа климатик, затова идеята е да се сложи един климатик в хола който да отоплява и двете стаи. Моля ако някой може и да ми предложи читава фирма в Русе.
    Благодаря Ви предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #771

    Re: Избор на климатик 2017

    Toshiba RAS-B16N3KV2-E/RAS-B16N3KV2-E Suzumi +

    Бюджета е малко нисък за толкова голямо помещение и трябва малко да се завиши.

  8.  
     
  9. NUT
    NUT е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    2
    #772

    Отговор: Re: Избор на климатик 2017

    Благодаря,
    щом се налага ще завиша малко бюджета, а като фирма може ли да ми препоръчате нещо, намерих този климатик за 1890лв. с включен монтаж от Вимакс, но нямат магазин в Русе, а пише че се обслужва онлайн. Другата фирма която гледах е КАМЕО, там цена 1800 без включен монтаж.
    И като вдигнем бюджета до 2000лв. има ли и други модели които бихте ми препоръчали?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    60
    #773

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Момчета спрях се да сложа 3 броя LUCA (хол,спалня и детска),но възникна друг въпрос който е важен,къде да се монтират външните тела? На две от телата е възможно да се монтират на балкон за да на завет,защото над мен има други балкони,но няма да ги огрява зимното слънце,но може и да се монтират на места където ще ги огрява няколко часа,но няма да са защитени от вятър и т.н.? Въпроса е къде е по добре да ги сложим?

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #774

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Здравейте!
    Искам да подменя стария ми 12 LGC с нещо ново.Стаята е правоъгълен хол 22 м2,55 м3 с вътрешна изолация в Плевен.Ще се ползва за отопление предимно,защото стаята е северна и е хладно лятото.Фуджито ще го местя в подобен хол,в апартамент,който ще давам под наем.Не съм имал никакъв проблем с отоплението,просто вече е на 7-8 години и ще го сложа на наемателите след профилактика.Бюджет около 2к с монтажа.
    Предварително благодаря за съветите!

    Ако си доволен, ползвай си старата машина. На наемателите купи един климатик от ниския клас за 1100 лева. А с останалите заведи жената на почивка за няколко дни Много пари се губят от демонтажи, транспорт и монтажи.
    dudi4ek, toto4ev, mkukas и 2 други харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    6
    #775

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Привет и от мен,

    Най - сетне дойде време и аз да се огледам за климатик.

    Климатика, който ми е необходим ще има следната работна атмосфера:

    Ще работи в моя хол. Той, хола и аз предимно ще се охлажда(има парно и като реша да се топля пускам него(макар че е възможна и спорадична работа за топлене)). Холът ми не е от големите. Нещо от порядъка на 43,5м3 и с площ 16.6м2. Блока е панелен, няма изолация. Дограмата е пластмасова със стъклопакет(предполагам двоен, представлява стъкло - въздух стъкло) от малко по - хубавото стъкло а квадратурата на вратопрозореца е 6.16м2. Холът има изглед на Изток от 7мия етаж (предпоследен).

    Климатика ще работи в София.

    Стаята не е изолирана, както споменах, но има само една външна стена която се явява стената с прозорците и тя е зад вътрешна(класическа панелка) неостъклена тераса.

    Освен върпосният климатик, в помещението работи телевизор, компютър, колони и игрова конзола.

    Сумата варира и в това е и едната част на върпоса ми е.

    Като цяло не обичам да затварям вратите (особено с оглед на факта, че ще го позлвам предимно за охлаждане). Иска ми се да работи тихо (вътрешното и външното тяло) и комфортно (да охлажда без да духа натрапчиво и разболяващо).

    Питането ми е според вас, до каква сума е смислено да се инвестира в тази насока и съответно какъв модел климатик да се купи.

    П.С. Приемам предложения и за динамиката на пазара(не ми е спешна покупката и съответно ако има периодичност на промоции и тн), както и дали си заслужава да се чака няколко месеца за нов модел (ако ще излиза). Просто не следя технологиите в тази насока и не съм запознат.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #776

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от man66 Виж публикацията
    Не е необходимо да ползваш най-високата степен на вентилатора. Естествено, че така ще се получава дискомфорт от шума на турбината. Имам Нокрия 18-ка и съм много доволен как работи машината. В този клас климатици не виждам кой може да топли по-добре.
    Имам и Нокрия, произведена за японския пазар. При японката има повече екстри, но по отношение отопление европейския модел по нищо не отстъпва.
    Ставаше въпрос за високите максимуми от по 9-10 kW. Ако машината си е 14-ка, нека се ползва в помещение за 14-ка, а не да се гледа на нея като на 24-ка Не съм казал, че е лоша машина. Просто тези високи хартиени резултати са получени при форсиран на макс климатик - и компресор, и вентилатири, всичко. Примерно 50 ZMX-S излиза, че е по-лош климатик от Nocria 14-ка, ако се гледат само хартиените данни. Но дали наистина е по-лош?

    p.s. Nocria 14 си е 18-ка на отопление. 20 000 btu = около 6 kw
    Този пост е редактиран от babati; 21-02-17 в 15:49.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #777

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Ставаше въпрос за високите максимуми от по 9-10 kW. Ако машината си е 18-ка, нека се ползва в помещение за 18-ка, а не да се гледа на нея като на 24-ка Не съм казал, че е лоша машина.
    Точно във високите максимуми е предимството на въпросната Нокрия и машината си е определена каква е като мощност/ 14-ка или 18-ка/. Това, че може да работи в по-големи помещения и да ги отоплява е свързано с определени условия.
    babati одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #778

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Баби, всичко е по-лошо от НОКРИЯ при по-големите машини.
    babati и mkukas харесват това.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #779

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Баби, всичко е по-лошо от НОКРИЯ при по-големите машини.
    Не точно, големите машини на MHI са много добри.
    edi1, kokovox и emil vasilev харесват това.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #780

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да ги наречем равностойни в такъв случай, като изключим цената.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе