Страница 210 от 334 ПърваПърва ... 160200208209210211212220260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,136 до 3,150 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #3136

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, колеги! Идва време да се разделям със стария Панасоник, който ми служи 11 години, но си беше проблемен още в началото, а сега вече е доста шумен и почти не топли. Става дума за северно помещение, около 22 кв. м., което се ползва за всекидневна. Блокът е тухлен, има външна изолация 8 см. и хубава 6-камерна дограма. Спрял съм се на 3-4 климатика. Първоначално си харесах Fujitsu General ASHG09LTCA. След това, заради малко по-високия СОР се загледах в Daikin FTXS35K PROFESSIONAL. Той е 12-ка, защото за 9-ката дават по-нисък капацитет и я препоръчват за 17 кв. м. Другият Daikin e FTXM35M и пак е 12-ка по същите причини, но е с още по-висок СОР, вече 5,10. Следващият е ME MSZ-FH25VE, който е разновидността на ZUBADAN, но без нагревателя за външното тяло. Тук се чудя, защото него го дават с по-голям СОР от самия ZUBADAN, но пък за площ от 20 кв. м., което ми е на ръба на помещението. Не са ли конструктивно еднакви със ZUBADAN-а, който е препоръчан за 25 кв. м? И накрая, естествено, идва DAISEKAI 8 RAS-10G2KVP-E. Въпросът е дали си струват тези 500 лева разлика от първоначалния вариант с Фуджитсуто, докато се стигне до Тошибата, и дали може да се заложи на някой от междинните, например на двойника на Зубадана без нагревателя? Ясно е, че колкото по-скъпо, е по-надеждно и по-добро и в крайна сметка съм готов да ги отделя тези 2200 лева, но все пак въпросът стои открит. Благодаря предварително за съветите!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,233
    #3137

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз бих взел Фуджитсу или Тошибата. Разликите в коповете на машините, които гледате са пренебрежими.
    Mega, toto4ev и rosswen харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3138

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Според мен FH25VE ще заспи в твоите 20 квадрата. Зависи и от топлозагубите ти, но не мисля, че ще има проблеми - хардуерът му е по-мощен от на повечето 12-ки. 25 и 35VE са с един и същи хардуер, първият само е ограничен на максимална мощност.
    necata2, rosswen и Rafailiev харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3139

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Един глас за LTC.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Mega, toto4ev, ruuni9 и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3140

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от sugarboy Виж публикацията
    Здравейте, колеги! Идва време да се разделям със стария Панасоник, който ми служи 11 години, но си беше проблемен още в началото, а сега вече е доста шумен и почти не топли. Става дума за северно помещение, около 22 кв. м., което се ползва за всекидневна. Блокът е тухлен, има външна изолация 8 см. и хубава 6-камерна дограма. Спрял съм се на 3-4 климатика. Първоначално си харесах Fujitsu General ASHG09LTCA. След това, заради малко по-високия СОР се загледах в Daikin FTXS35K PROFESSIONAL. Той е 12-ка, защото за 9-ката дават по-нисък капацитет и я препоръчват за 17 кв. м. Другият Daikin e FTXM35M и пак е 12-ка по същите причини, но е с още по-висок СОР, вече 5,10. Следващият е ME MSZ-FH25VE, който е разновидността на ZUBADAN, но без нагревателя за външното тяло. Тук се чудя, защото него го дават с по-голям СОР от самия ZUBADAN, но пък за площ от 20 кв. м., което ми е на ръба на помещението. Не са ли конструктивно еднакви със ZUBADAN-а, който е препоръчан за 25 кв. м? И накрая, естествено, идва DAISEKAI 8 RAS-10G2KVP-E. Въпросът е дали си струват тези 500 лева разлика от първоначалния вариант с Фуджитсуто, докато се стигне до Тошибата, и дали може да се заложи на някой от междинните, например на двойника на Зубадана без нагревателя? Ясно е, че колкото по-скъпо, е по-надеждно и по-добро и в крайна сметка съм готов да ги отделя тези 2200 лева, но все пак въпросът стои открит. Благодаря предварително за съветите!
    Както може да видиш от подписа ми имам тошибата и FH.
    За 2200 аз бих сложил МИ FH35 и изобщо няма д го мисля.
    Има достатъчно екстри и според мен за парите си е най-доброто.
    От друга страна Fuji LT знам ,че е голям звяр на топлене .
    Аз бих умувал между LT 12 ka и FH 35 за да съм сигурен щом стаята е Северна.
    necata2 и toto4ev харесват това.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,826
    #3141

    Отговор: Избор на климатик 2017

    sugarboy, аз ще Ви предложа Toshiba RAS-B13N3KVP-E Super DaiSeiKai 6.5 и Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-S~SRC25ZSX-S Diamond.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #3142

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако се търси машина ,която работи неусетно,но без екстри(плазми,wi-fi.) който много малко потребители използват. LT е машината.
    necata2, Mega и Rafailiev харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3143

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А защо DaiSeiKai 6,5 ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #3144

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Предложенията на Aleksandars досега не съм ги разглеждал, трябва да помисля по тях, благодаря! Иначе, в другата стая имам Фуджицу с плазма филтър. Вече 5 години работи наистина безпроблемно. Там жената и децата му пипат температурите, но на зададени 23 градуса термометърът ги надхвърля. Наистина, стаята е 12 квадрата и климатикът е 9-ка, но се справя отлично. За всекидневната не се търси безшумна машина, но за около 2000 лева е добре да е оптималният вариант, да си постига 23 градуса - не искам да издевателствам над машината, а щом ги достигне, да прави и добър минимум.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    2
    #3145

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Васо Виж публикацията
    Здравейте.Моля за съвет.
    София,къща 2 етажа/предстояща изолация догодина/ПВЦ дограма,локално парно на въглища/не 24 часа/.Трябва ми климатик/отопление и охлаждане/за спалня за нас с легло на дете 1.5години 18кв.м. за преходните сезони,добавка към парното докато загрее или истива,или закъснявам от работа.На етажа се отоплява стаята+коридор и баня.Бюджет 1200-1300 лева с монтаж.Mitsubishi и Fujitsu имат име.И препоръки за фирми в София.Благодаря.
    Препоръка от Aleksangars
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco
    Daikin FTXB35C
    Mitsubishi MSZ DM 35VA
    Hitachi RAC35PEC
    И от мен от много четене
    Mitsubishi Hevi SRK35ZMP-S/SRC35
    Fujitsu General ASHG12LMCA AOHG12LMCA
    Кое ще препоръчате.Благодаря.
    Този пост е редактиран от Васо; 27-09-17 в 22:54.

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3146

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Последният!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3147

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Последният!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    От любопитсво каква е разликата между LLCC и LMCA
    Видях ,че на мах е 5.3 в сравнение с 5 за LLCC
    Друго?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    варна
    Мнения
    40
    #3148

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравете-Варна- приземна стаичка хол/спалня 13кв североизток, прозорец пвц 5кв, 2външни стени неможе да се сложи изолация- възрастните желаят 21-22 гр.До 1000лв прочетох по 3 пъти страниците за ftxb35c-лошите дефрости и change 12-шумен и голяма консумация .Моля да помогнете кой да избера.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3149

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    От любопитсво каква е разликата между LLCC и LMCA
    Видях ,че на мах е 5.3 в сравнение с 5 за LLCC
    Друго?
    Външните тела са еднакви, вътрешните са различни.
    Като цяло няма голяма разлика, тя и цената е почти еднаква.
    FUJITSU GENERAL ASHG 12 LLCC / AOHG 12 LLCC
    FUJITSU GENERAL ASHG 12 LMC / AOHG 12 LMC

    На мен лично дизайна на вътрешното тяло на LLCC повече ми допада.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3150

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ASHG 12 LLCC има ли седмичен таймер?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе