Страница 260 от 334 ПърваПърва ... 210250258259260261262270310 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,886 до 3,900 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    4
    #3886

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    След 80 страници от темата за 2017 не успях да открия нещо, което да отговаря точно на моето търсене.


    1. жилищно
    2. охлаждане (не цяло-сезонно) и отполение (през целия сезон)
    3.
    а) помещение - 17м2 / 44м3
    б) ПВЦ / двоен стъклопакет
    в) прозорец - 5м2, вратопрозорец 0,9м2
    г) южно
    д) 4 етаж (от 6)
    е) спалня
    ж) апартамент
    4. Варна
    5. лято - 21/22, зима - 23/4
    6. Само южната стена е външна - изолация 8см (тухла). Останалите стени са пакет гипсокартон/вата.
    7. Плазмен TV 40ка и desktop PC
    8. 1500-2500лв с монтажа
    9. лято 40 градуса, зима -20 градуса
    10.


    Търся тишина, надеждно и икономично отопление. Дефростите ме дразнят - ако може да са оптимизирани/сведени до минимум. Нямам нужда от глезотии, като
    wi-fi/net и т.н. Давам голям ценови диапазон, защото от 1 страна искам да взема нещо, което максимално отговаря на изискванията, но от друга не искам
    да пилея за много екстри (освен ако е неизбежно).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #3887

    Отговор: Избор на климатик 2017

    До тук ми стигна дилемата Fujitsu 12 LMCE или Toshiba B10N3KV suzumi plus ?

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3888

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от vancho20 Виж публикацията
    До тук ми стигна дилемата Fujitsu 12 LMCE или Toshiba B10N3KV suzumi plus ?
    Вземайки предвид. че стаята няма изолация , аз бих заложил на фуджитсуто.
    Цитат Първоначално публикувано от alex_bg Виж публикацията
    Здравейте,
    След 80 страници от темата за 2017 не успях да открия нещо, което да отговаря точно на моето търсене.


    1. жилищно
    2. охлаждане (не цяло-сезонно) и отполение (през целия сезон)
    3.
    а) помещение - 17м2 / 44м3
    б) ПВЦ / двоен стъклопакет
    в) прозорец - 5м2, вратопрозорец 0,9м2
    г) южно
    д) 4 етаж (от 6)
    е) спалня
    ж) апартамент
    4. Варна
    5. лято - 21/22, зима - 23/4
    6. Само южната стена е външна - изолация 8см (тухла). Останалите стени са пакет гипсокартон/вата.
    7. Плазмен TV 40ка и desktop PC
    8. 1500-2500лв с монтажа
    9. лято 40 градуса, зима -20 градуса
    10.


    Търся тишина, надеждно и икономично отопление. Дефростите ме дразнят - ако може да са оптимизирани/сведени до минимум. Нямам нужда от глезотии, като
    wi-fi/net и т.н. Давам голям ценови диапазон, защото от 1 страна искам да взема нещо, което максимално отговаря на изискванията, но от друга не искам
    да пилея за много екстри (освен ако е неизбежно).
    за 2500 бих си взел ето тази машина
    Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25 ZSX-S Diamond
    Този пост е редактиран от splendor; 01-11-17 в 18:08.
    ccankov73 и rosswen харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #3889

    Отговор: Избор на климатик 2017

    (.....Търся тишина, надеждно и икономично отопление. Дефростите ме дразнят - ако може да са оптимизирани/сведени до минимум. Нямам нужда от глезотии, като
    wi-fi/net и т.н. Давам голям ценови диапазон, защото от 1 страна искам да взема нещо, което максимално отговаря на изискванията, но от друга не искам
    да пилея за много екстри (освен ако е неизбежно).)

    alex_bg в стая с размери подобни на твоята (панел, външна изолация 5см) съм с тошиба дайсекай 8/ 10-ка.
    В момента е настроен на 22гр. - външна температура 9гр/ вътрешна 23 гр, като разхода е 130-140W/h, като работи постоянно, а не On/Off.
    Включвам го само през деня, през нощта не работи. В стаята се спи, а и температурата през ноща не пада под 20-21гр и в най студените дни.
    Кога дефроства не зная. Миналата зима го забелязах два пъти, тогава при външни температури минус 5 поддържаше температурата с разход около 240W/h
    Като минус мога да кажа, че клапите му са шумни и ако е в режим On/Off ще те дразни. Отделно колеги се оплакват от "успиване", което при мен не го няма.
    Има решение на тези проблеми. Описали са ги в темата за Тошиба Дайсекай 8.
    Със сигурност има и други модели, които са в този ценови диапазон и биха ти покрили изискванията, просто условията и изискванията, които си посочил са като при мен и имам преки наблюдения от климатика.
    Успех с избора!
    Този пост е редактиран от Pipoko; 02-11-17 в 18:31.
    mystikalrs одобрява това.

  6. Junior Member Аватара на planed
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    80
    #3890

    Question Отговор: Избор на климатик 2017

    След години отсъствие, чета от снощи форума и с помощта на колеги уж се спрях на:
    - GENERAL FUJITSU ASHG18LFCA
    - Hitachi RAK50RPC PERFORMANCE
    Поръчах си Hitachi заради прИмоцията в конкретния магазин


    Днес от там се опитаха да ме убедят да не бъде Hitachi ( неподходящ!? ) и ми предложиха:
    - Toshiba RAS-18PKVSG-E SHORAI
    - FUJI Electric ASHG18LFCA или GENERAL FUJITSU ASHG18LFCA ( тези двата с малка разлика в цената )

    Може ли да чуя Вашето мнение?


    Помещението е вътрешно - 90 м3 ( 36 * 2.50 ), една външна стена на югоизток с 2 х 3.80 прозорци ( двукамерна PVC дограма ) във Варна
    Genadi80 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3891

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от planed Виж публикацията
    След години отсъствие, чета от снощи форума и с помощта на колеги уж се спрях на:
    - GENERAL FUJITSU ASHG18LFCA
    - Hitachi RAK50RPC PERFORMANCE
    Поръчах си Hitachi заради прИмоцията в конкретния магазин


    Днес от там се опитаха да ме убедят да не бъде Hitachi ( неподходящ!? ) и ми предложиха:
    - Toshiba RAS-18PKVSG-E SHORAI
    - FUJI Electric ASHG18LFCA или GENERAL FUJITSU ASHG18LFCA ( тези двата с малка разлика в цената )

    Може ли да чуя Вашето мнение?


    Помещението е вътрешно - 90 м3 ( 36 * 2.50 ), една външна стена на югоизток с 2 х 3.80 прозорци ( двукамерна PVC дограма ) във Варна
    От двата аз бих избрал фуджитсуто (9.1 на максимал). Ще ми е интересно да разбера защо Хитачито е неподходящ след като максимала му е по-висок от на тошибата(6.5 тошиба срещу 7.3 хитачи).
    planed одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на stensy
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #3892

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Моля за малко помощ. Майка ми си беше купила за около 700 лв. някакъв климатик незнайна марка от Технополис и след като идваха техниците 4 или 5 пъти за един и съши проблем (май изтичане на фреон или нещо такова) казаха, че може да го сменят. Майка ми иска да си да си доплати до към 1000 лв. и да вземе някой друг от Технополис. Става въпрос за гр. Пловдив, ще топли и охлажда стая 20 кв. м. в къща на 1 етаж с изолация от вън. Моля за някакви мнения за климатик до 1000 лв. от Технополис. Благодаря ви предварително. Аз се загледах в този КЛИМ. PANASONIC CS-DE35TKE/CU-DE35TKE | Инверторни Split системи | Климатиц&

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    27
    #3893

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На едно място намерих начин за изчисляване на топло загубите на помещението. Не знам колко правилно е смятал човека,но като се има в предвид,че се подписва като инжинер, би трябвало да мога да му се доверя. Как да определим необходимата ни отоплителна мощност? -
    Като изчислих топло загубите за стаята, се оказа ,че са -> 1201w. По данни на интернет, номиналната стойност на LTC09 е 2500w, което е двойно повече. Ако са правилни сметките всичко ще е ОК.

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3894

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от stensy Виж публикацията
    Здравейте. Моля за малко помощ. Майка ми си беше купила за около 700 лв. някакъв климатик незнайна марка от Технополис и след като идваха техниците 4 или 5 пъти за един и съши проблем (май изтичане на фреон или нещо такова) казаха, че може да го сменят. Майка ми иска да си да си доплати до към 1000 лв. и да вземе някой друг от Технополис. Става въпрос за гр. Пловдив, ще топли и охлажда стая 20 кв. м. в къща на 1 етаж с изолация от вън. Моля за някакви мнения за климатик до 1000 лв. от Технополис. Благодаря ви предварително. Аз се загледах в този КЛИМ. PANASONIC CS-DE35TKE/CU-DE35TKE | Инверторни Split системи | Климатиц&
    След като белята е свършена(купен е от техноверигите) след бърз оглед единственото което ми допадна е Инверторен климатик TOSHIBA RAS-10BKV-E/RAS-10BAV-E на цена от 1099лв

  12. Junior Member Аватара на planed
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    80
    #3895

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    От двата аз бих избрал фуджитсуто (9.1 на максимал). Ще ми е интересно да разбера защо Хитачито е неподходящ след като максимала му е по-висок от на тошибата(6.5 тошиба срещу 7.3 хитачи).
    Консултанта започна да търси вариант след въпрос "Какъв е прозореца" и отговор, че се отварят единични. Така и не разбрах, от къде дойде проблема!?

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3896

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от planed Виж публикацията
    Консултанта започна да търси вариант след въпрос "Какъв е прозореца" и отговор, че се отварят единични. Така и не разбрах, от къде дойде проблема!?
    Голямо убеждаване са ти направили.Но в крайна сметка Хитачито.

    Sent from my Sony Xperia Z3
    planed одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на stensy
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #3897

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    След като белята е свършена(купен е от техноверигите) след бърз оглед единственото което ми допадна е Инверторен климатик TOSHIBA RAS-10BKV-E/RAS-10BAV-E на цена от 1099лв
    По-добър ли е от Панасоника?

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3898

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от planed Виж публикацията
    Консултанта започна да търси вариант след въпрос "Какъв е прозореца" и отговор, че се отварят единични. Така и не разбрах, от къде дойде проблема!?
    Интересно. Миналия месец си взех такава машина и засега съм много доволен. Ще видим как ще е и зимата на минусови температури. Ако случайно се видиш пак с този консултант ще те помоля да го попиташ да ти разясни по-точно какъв му е проблема, че ми стана любопитно.
    Цитат Първоначално публикувано от stensy Виж публикацията
    По-добър ли е от Панасоника?
    По мнение на хора, които монтират климатици, панасониците не са като едно време и не са препоръчвани. Тошибата е доста препоръчвана и с оглед на марките, които предлага техното избора на що годе читав климатик не е голям.
    Този пост е редактиран от splendor; 01-11-17 в 20:40.
    planed и stensy харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3899

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @planed, тошибата изглежда хубава в нета, на живо не съм я виждал, но не би следвало да е проблем и нея да сложиш и все пак, аз бих си взел фиджи 18лфц. За хитачи, ако не се бъркам, бях чел, че се очаква дефроста му да е по време, а не по нужда. Това с дефроста си го имам вкъщи (дайкин) и не ми харесва изобщо.
    @na$$ko, няма да те разочарова лтц-то.
    Цитат Първоначално публикувано от stensy Виж публикацията
    По-добър ли е от Панасоника?
    Няма да ви предаде тошибата и ще усетите подобрение. Особено, щом преди него е бил монтиран "някакъв климатик".
    planed, stensy и rosswen харесват това.

  18. Junior Member Аватара на stensy
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #3900

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Последен въпрос - TOSHIBA RAS-10BKV-E/RAS-10BAV-E - 10-ка ли се води този климатик и ще бъде ли достатъчен за 20 кв.м.

    RE: Стария климатик е бил HISENSE AS-12UR4SYDTD

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе