Страница 288 от 334 ПърваПърва ... 238278286287288289290298 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,306 до 4,320 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4306

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Остави ги тези дайкини (ниския и среден клас), говоря от опит. Ако можех да върна времето и да бях толкова информиран, колкото съм сега, при този бюджет веднага щях да отнеса 18ЛФЦ или някой релаксиран японски К2У.
    vale2901, ruuni9 и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4307

    Отговор: Избор на климатик 2017

    То и 18LFC не е цвете.
    Genadi80 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4308

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не е перфектен, но до дайкин комфорт си е перфектен. По-добре е нокриа 14, но дали ще де намери... За тези пари няма перфектна голяма машина или такава, която да се оправи значимо по-добре с 50м2 примерно.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4309

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Не е перфектен, но до дайкин комфорт си е перфектен. По-добре е нокриа 14, но дали ще де намери... За тези пари няма перфектна голяма машина или такава, която да се оправи значимо по-добре с 50м2 примерно.
    Перфектен климатик няма. Има такъв, който върши работа и такъв, който не

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    73
    #4310

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,

    Ще монтирам климатик в хола - около 65 кб.м. източно изложение без външни стени, с пвц дограма, но ще трябва да помага и с отоплението на коридора.Апартамента е в във Варна. Колебая се м/у Daikin FTXP35K3 и Comfort Daikin FTX35-KV. Имали някаква съществена разлика освен фреона. И още един въпрос м/у двата Daikin-a и Mitsubishi Elektric MSZ-SF35VE, кой е за предпочитане?
    п.п. Преместено от темата за климатици Daikin.
    Този пост е редактиран от d.simeonow; 20-11-17 в 15:46. Причина: в

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4311

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нито един от трите.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    ruuni9 и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4312

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    То и 18LFC не е цвете.
    Моля,обясни защо?
    Искам да сменям Санг 18-ка с 18lfca на Фуджи.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4313

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Моля,обясни защо?
    Искам да сменям Санг 18-ка с 18lfca на Фуджи.
    Сам по себе си е хубав, обаче:
    1)цената му е безумна (2200лв)
    За тези пари могат да се вземат 2 броя LLC, които ще топлят повече. Могат да се разпределят правилно в голямо помещение. Получавате и топъл дефрост, което за мен лично е много голямо предимство. По-добър контрол на климата както и да го погледнете. Като хардуер пак ще сте по-напред - 2х26кг външни тела срещу 41кг при LFCA, 2х10кг вътрешни срещу 13кг
    2)отвора за отичане на зимния конденз на 18LFCA е много малък и са възможни изненади
    3)няма никакви екстри, но той и LLC няма, но пък не ви и трябват реално
    4)при висока температура навън и сравнително хладни помещения отказва да тръгне - предполагам някакъв алгоритъм за защита по налягане или температура
    Комшията ми топли 35-40 квадрата с 18LFCA, но докато беше по-топло Октомрви месец - климатика просто отказваше да тръгне при външна например 15 градуса (и 18 вътрешна, студен апартамент като моя). Дори настроен на 28 примерно пак не тръгва или ако тръгне външния вентилатор едва се върти, а вътре духа хладно. Сега на -2 до +3 работи много сериозно.
    5)шумен е - при мъгла и температури като сегашните работи като стара Midea ако ме разбирате.
    В ЕКО режим или ниско натоварване не се чува. При силно натоварване и спрян ЕКО е шумен.
    Накратко аз бих сложил 2 броя LMCA, LMCE или LLCC, вместо 1 брой 18LFCA, за същата цена.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 20-11-17 в 15:58.
    oska, corsairman01, milanov и 5 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4314

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Сам по себе си е хубав, обаче:
    1)цената му е безумна (2200лв)
    За тези пари могат да се вземат 2 броя LLC, които ще топлят повече. Могат да се разпределят правилно в голямо помещение. Получавате и топъл дефрост, което за мен лично е много голямо предимство. По-добър контрол на климата както и да го погледнете. Като хардуер пак ще сте по-напред - 2х26кг външни тела срещу 41кг при LFCA, 2х10кг вътрешни срещу 13кг
    2)отвора за отичане на зимния конденз на 18LFCA е много малък и са възможни изненади
    3)няма никакви екстри, но той и LLC няма, но пък не ви и трябват реално
    4)при висока температура навън и сравнително хладни помещения отказва да тръгне - предполагам някакъв алгоритъм за защита по налягане или температура
    Комшията ми топли 35-40 квадрата с 18LFCA, но докато беше по-топло Октомрви месец - климатика просто отказваше да тръгне при външна например 15 градуса (и 18 вътрешна, студен апартамент като моя). Дори настроен на 28 примерно пак не тръгва или ако тръгне външния вентилатор едва се върти, а вътре духа хладно. Сега на -2 до +3 работи много сериозно.
    5)шумен е - при мъгла и температури като сегашните работи като стара Midea ако ме разбирате.
    В ЕКО режим или ниско натоварване не се чува. При силно натоварване и спрян ЕКО е шумен.
    Накратко аз бих сложил 2 броя LMCA, LMCE или LLCC, вместо 1 брой 18LFCA, за същата цена.
    точно казано и обяснено БРАВО!!!!!
    Точно по този начин ми е решено отоплението на единия офис с 2 ЛЛЦ .
    Другия по-малкия е с една 18 Фуджи и не е същото като комфорт . За топленето топли .
    tsvetan86 и Genadi80 харесват това.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4315

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Сам по себе си е хубав, обаче:
    1)цената му е безумна (2200лв)
    За тези пари могат да се вземат 2 броя LLC, които ще топлят повече. Могат да се разпределят правилно в голямо помещение. Получавате и топъл дефрост, което за мен лично е много голямо предимство. По-добър контрол на климата както и да го погледнете. Като хардуер пак ще сте по-напред - 2х26кг външни тела срещу 41кг при LFCA, 2х10кг вътрешни срещу 13кг
    2)отвора за отичане на зимния конденз на 18LFCA е много малък и са възможни изненади
    3)няма никакви екстри, но той и LLC няма, но пък не ви и трябват реално
    4)при висока температура навън и сравнително хладни помещения отказва да тръгне - предполагам някакъв алгоритъм за защита по налягане или температура
    Комшията ми топли 35-40 квадрата с 18LFCA, но докато беше по-топло Октомрви месец - климатика просто отказваше да тръгне при външна например 15 градуса (и 18 вътрешна, студен апартамент като моя). Дори настроен на 28 примерно пак не тръгва или ако тръгне външния вентилатор едва се върти, а вътре духа хладно. Сега на -2 до +3 работи много сериозно.
    5)шумен е - при мъгла и температури като сегашните работи като стара Midea ако ме разбирате.
    В ЕКО режим или ниско натоварване не се чува. При силно натоварване и спрян ЕКО е шумен.
    Накратко аз бих сложил 2 броя LMCA, LMCE или LLCC, вместо 1 брой 18LFCA, за същата цена.
    Благодаря.Климатика ми е на цена 1850 без монтаж.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Сам по себе си е хубав, обаче:
    1)цената му е безумна (2200лв)
    За тези пари могат да се вземат 2 броя LLC, които ще топлят повече. Могат да се разпределят правилно в голямо помещение. Получавате и топъл дефрост, което за мен лично е много голямо предимство. По-добър контрол на климата както и да го погледнете. Като хардуер пак ще сте по-напред - 2х26кг външни тела срещу 41кг при LFCA, 2х10кг вътрешни срещу 13кг
    2)отвора за отичане на зимния конденз на 18LFCA е много малък и са възможни изненади
    3)няма никакви екстри, но той и LLC няма, но пък не ви и трябват реално
    4)при висока температура навън и сравнително хладни помещения отказва да тръгне - предполагам някакъв алгоритъм за защита по налягане или температура
    Комшията ми топли 35-40 квадрата с 18LFCA, но докато беше по-топло Октомрви месец - климатика просто отказваше да тръгне при външна например 15 градуса (и 18 вътрешна, студен апартамент като моя). Дори настроен на 28 примерно пак не тръгва или ако тръгне външния вентилатор едва се върти, а вътре духа хладно. Сега на -2 до +3 работи много сериозно.
    5)шумен е - при мъгла и температури като сегашните работи като стара Midea ако ме разбирате.
    В ЕКО режим или ниско натоварване не се чува. При силно натоварване и спрян ЕКО е шумен.
    Накратко аз бих сложил 2 броя LMCA, LMCE или LLCC, вместо 1 брой 18LFCA, за същата цена.
    А БЕ пич ти как е мислиш две тела в една стая?
    Нещо си болен?!
    Ай стига!Много разбирачи?
    Санг /смотан конвенционален 18-ка/ топли северна стая 27м² до -7°С! Дограма 11м²,три външни стени/всички с изолация 10см без топлещи комшии,/!
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-11-17 в 17:29.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4316

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Мерси за квалификациите!
    Дори не вникнахте в смисъла на написаното...Желая ви успех!
    oska, corsairman01 и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #4317

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз не разбрах- благодаря или лекарска диагноза се констатира?

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4318

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Какво значи квалификация?
    Нещо,ако съм те обидил?
    Извинявам се !
    Щом не сме вникнали,обясни,а не да се цупиш.

    Другото,което е интересно,че хората занимаващи се професионално,не споделят информация.Така,че без сръдни!,Не съм те обидил!

    И аз се занимавам с някои дейности,но вече се съобразявам,защото няма как да познавам всички уреди/перални/!
    А и тези еколози,така се отразиха на електрониката,електроуреди и тн.,че нямам думи да си изразя гнева!
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-11-17 в 18:53.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4319

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @Ventsislav Negentsov
    Изпълнението с два климатика е добър вариант, но има вариант да няма място за приличен монтаж на външните/вътрешните тела. На някои хора, чисто естетически не им харесват телата на климатиците, а какво остава за два броя. Увеличава се шанса да се развали нещо, още 2 тела за обслужване/чистене. При нормални топлозагуби дефроста изобщо не е притеснителен, мен ме дразни единствено, че се променя шумовия фон, в градусите нямам разлика за толкова кратко време, въпреки че "асматика" ми дефроства на всеки 45 мин.
    В крайна сметка си е въпрос на личен избор, хубаво е да се знаят плюсовете и минусите. Наистина е много добра алтернатива на големия климатик да се монтират два малки. Относно комфорт и гъвкавост е неоспоримо преимуществото за повече на брой машини.
    Това, че ЛФЦ не иска да тръгне при 15 гр. външна на отопление е много интересно и за пръв път го чувам. Наистина странно, защото производителят му дава да топли до +24гр. Всичко останало, което си описал трябва да е ясно на всеки, който иска да си монтира голяма машина и важи за всички климатици от ниския и среден клас.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #4320

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, може ли един съвет от ваша страна !
    Спрял съм се на избор между тези два модела :

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-WN35VA / MUZ-WN35VA
    или
    GENERAL FUJITSU ASHG12LMCA / AOHG12LMCA

    Кой да избера ? Благодаря !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе