Страница 94 от 283 ПърваПърва ... 44849293949596104144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #1396

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от дилема Виж публикацията
    Последно уточнение- в жилището ще се живее още 3- 4 години,затова няма нужда от скъпа инвестиция. Повече ще се използва за охлаждане.И накрая- цената на изброените климатици е около 1200 лв с включен монтаж.Затова питам кой от четирите е най-удачния избор.
    Живял съм и изгледал ( първото) дете в подобен апартамент, в същия град. Fudjitsu 12 lmc , ще ви свърши работа.

    П.П. Не забравяйте, "че тази, скъпа инвестиция" е преместваема и може да се ползва и в друг дом.

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
    dvdsub, zxc0 и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Свищов
    Мнения
    10
    #1397

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    Пламен Петков, бих ви насочил по вашите изисквания към:
    Fuji Electric LUCA 9
    Mitsubishi Electric WN25
    Panasonic TZ9-SKE
    Благодаря за предложението, ще разгледам. А девятка не е ли малка за тази цел?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1398

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от sniper Виж публикацията
    по тая логика що не си вземеш ей това --treo cs-l09caa за има няма 650 лева,дават го до -15 и ще си още по на далавера
    Имам.Взел съм си.Е не е от 650 а от 750 лева и не е Трео а Gree.Още съм жив,не ме е вкарвал в истерия,не чувствам някакъв непреодолим доскомфорт от работата му ...При необходимост ,когато ми е на дневен ред покупката на климатик пак бих си купил такъв.Все пак купувам точно два на цената на един KGTA
    пп.Ако се намираха още тия Елитки на 370 лева,дори от тях бих си купил.Все до -5 ще върши работа със сигурност.
    Genadi80 и Mig82 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #1399

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте.След покупката на Мицубишито за майка ми,идва ред и аз да се модернизирам.Града е Видин.Климатиците ще се използват за отопление до -15(после пускам парното) и за охлаждане.Но отоплението е водещо.Под нас няма хора,а над нас нямам представа със какво и дали се отопляват.
    1.Стая-три вътрешни стени около 15-16 квадрата.Тук ми трябва нещо мн тихо,защото ще е точно над главата ни.
    2.Стая-около 25 квадрата и отново три вътрешни стени-хол
    3.Стая-като горната(детска стая)

    Всички имат вътрешна изолация 5см.ПВЦ дограма навсякъде.Не може да се каже,че е студен апартамента.Търся европейски модели с нисък минимум,като за едната стая задължително трябва да е подов-стая 3
    Този пост е редактиран от bibobore; 21-03-18 в 15:02.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1400

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от дилема Виж публикацията
    Моля за съвет,кой от долуизброените климатици е най -добрия избор за мен.Става въпрос за Бургас,стая 17кв.м.в блок с ТЕЦ.В апартамента са свалени радиаторите , минават само тръбите (почти целия вход ползва парно).Апартамента е среден,южен(64кв.м.)Ще се гледа бебе.През зимата е топло,а лятото е жега.Ограничен бюджет.
    Mitsubishi Heavi SRK35ZMP-S
    Daikin FTX35j3
    Fuji Elektrik RSG12LMCA
    Fujitsu General ASHG12LMC

    - - - - - - - - - -


    И още нещо - вратата на стаята с климатика и бебето няма да се затваря.
    Какво означава "вратата на стаята с климатика и бебето няма да се затваря"? Т.е. тея 17м2 стават -колко? И помещениеята стават -колко? А и не сте отговорили на въпросника от 1ва страница. В резултат на което задавате не пълен въпрос и бихте получили не точен отговор/препоръка. Иначе от тея аз може би бих заложил на 12LMC като климатик без значение дали е General или Electric.

    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Петков Виж публикацията
    Благодаря за предложението, ще разгледам. А девятка не е ли малка за тази цел?
    Първо въпрос- с тези 26глидера не си ли прекалил леко за 18м2 или е доста студено там? Нали ще е главно за охлаждане само на това помещение? За отопление в преходните сезони (само на това помещение) би трябвало да се справи и 09 ако се използва правилно и за тези пари се взима ZS-S25 с монтаж без проблем. До 0 градуса даже и най евтините Daikin FTXB не размразяват често (на 50мин), а ти под 10гр. предполагам палиш парното?

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Къде са спецовете днес?Двама души молят за съвет в избора на климатик, а отговори няма.
    Може би където си поискат? Никой не е длъжен да дава съвети на когото и да е! Дайте съвет Вие.

    Цитат Първоначално публикувано от ivu Виж публикацията
    Някакви предложения?
    Благодаря предварително!
    Най добре да извикате фирма за оглед тъй като прозорците са доста големи и нямате изолация! Иначе с риск да се повторя от горното което написах 25ZS-S + 35ZS-S ще са добър избор, но отново и фирмата като дойде трябва да си даде мнението дали ще насмогват в зимни условия. Лятото климатиците работят с по голяма "лекота". А относно "в хола климатика ще е позициониран над висока секция, но за съжаление няма друг вариант за позициониране на този етап" за отопление няма да върши никаква работа! Другия вариант е ако има място за такъв .

    Малко дълго се получи, но не се сдържах.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #1401

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Първо въпрос- с тези 26глидера не си ли прекалил леко за 18м2 или е доста студено там?
    Ми то в Свищов е както в Силистра.
    Май си скаран с географията.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1402

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Кое е като в Силистра. Лична нападка ли усещам, както по рано може би към други от форума?

    Аз в 17м2 съм с 12 глидера на апартамента например и нямам оплаквания от към отоплението дори и при -18 външна... вътре без проблем достигам 23гр. (може и повече), но това какво значи според теб? Че живея в Силистра или в Петрич? Не че нещо, но ми е интересно ...

    Може би ако сме по конструктивни и не пишем излишни неща, като кой познава географията и кой не, форума би имал повече смисъл.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Свищов
    Мнения
    10
    #1403

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Първо въпрос- с тези 26глидера не си ли прекалил леко за 18м2 или е доста студено там?
    Ми то в Свищов е както в Силистра.
    Май си скаран с географията.
    А, не искам да влизате в излишни спорове!?
    Че съм прекалил, прекалил съм, но пък не ми е студено!

    А, пък не е излишно да има и добър климатик, в случай на отказ на парното!

    Всичко се случва!

    За студеното е ясно, но мен повече ме вълнува да работи тихо, все пак там ще се спи!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1404

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не е излишно и не е спор все още докато не се обоснове! Най много да подведе някой. Все пак не живея на -45гр.

    Той и 09 ще е добър. И в най студеното време докато парното е отказало може да се помогне с някой друг уред за отопление при нужда, но временно. При по малкия 09 ще има по малко ветрове и ще е по тих ако нямаш много загуби. Иначе ако смяташ, че е страшно студено помощението се застраховай и вземи по големия.

    Тези 26 глидера алуминиеви ли са и на каква дължина? На колко градуса държиш водата в най студеното време и колко постигаш в помещението при тези условия? По тези параметри може да се ориентираш и какъв климатик ще ти трябва.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 21-03-18 в 16:08.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Свищов
    Мнения
    10
    #1405

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Не е излишно и не е спор все още докато не се обоснове! Най много да подведе някой. Все пак не живея на -45гр.

    Той и 09 ще е добър. И в най студеното време докато парното е отказало може да се помогне с някой друг уред за отопление при нужда, но временно. При по малкия 09 ще има по малко ветрове и ще е по тих ако нямаш много загуби. Иначе ако смяташ, че е страшно студено помощението се застраховай и вземи по големия.

    Тези 26 глидера алуминиеви ли са и на каква дължина? На колко градуса държиш водата в най студеното време и колко постигаш в помещението при тези условия? По тези параметри може да се ориентираш и какъв климатик ще ти трябва.
    Глидерите са алуминиеви и са с височина 60 см.

    За първа зима живея в тази къща, и както казах външната изолация е прекалено мижава с тези 4 см. (Не съм я слагал аз, предишният собственик така е решил). Затова се и застраховах, по съвети на приятели. Управлявам със стаен термостат, а не по температура на водата. През зимата си поддържах 23 градуса през деня и 20 - през нощта, като всички врати на етажа са отворени.Има вестибюл, от който се влиза във всички стаи на етажа - 4 на брой, който не е снабден с радиатор и затова Естествено пелетите си вървят. . Презастраховката е да прави бързо температурата, а и има прекалено много загуби. Първият и третият етаж не се отопляват!

    Иначе в Свищов масово се предлагат и препоръчват Фуджицу Дженерал, но не съм много наясно с моделите и разновидностите. На дядото в спалня от 12 квадрата сложиха 12-ка, но не знам какъв е точно модела! Затова попитах, дали за моя хамбар, няма да дойде малка девятка!

    А към Дайкина се насочих, защото по характеристики го дават с най-ниски стойности на шума - до 19 децибела, но не знам колко са реални. Гледах модел с новия фреон R32, май беше FTXM25M, и се чудих дали да не мина на 35. Накрая реших да попитам тук за насоки!

  13. ivu
    ivu е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    16
    #1406

    Отговор: Избор на климатик '2018



    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията

    Най добре да извикате фирма за оглед тъй като прозорците са доста големи и нямате изолация! Иначе с риск да се повторя от горното което написах 25ZS-S + 35ZS-S ще са добър избор, но отново и фирмата като дойде трябва да си даде мнението дали ще насмогват в зимни условия. Лятото климатиците работят с по голяма "лекота". А относно "в хола климатика ще е позициониран над висока секция, но за съжаление няма друг вариант за позициониране на този етап" за отопление няма да върши никаква работа! Другия вариант е ако има място за такъв .

    В момента все още размишлявам за варианти, където да преместя позицията, за да не се пада над високата част на секцията. Възможно е да се направи, ако се премести малко навътре в стаята с около 130см, за да мине след високата част на секцията и да се падне над ниската й част с телевизора.

    Дали можете да ме ориентирате какви трябва да са отстоянията до секциите (отляво/отдясно/отдолу), за да може да работи адекватно ?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    2
    #1407

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:ДНЕВЕН ТРАК-35 КВ ,КОРИДОР-10КВ , 2 СПАЛНИ ПО 15 КВ
    · жилищно; КЪЩА
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? ЦЕЛОГОДИШНО
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; ОКОЛО 70 КВ ЗА ОПИСАНИТЕ СТАИ
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ОЩЕ НЯМА
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; В ДНЕВНИЯ ТРАК ЩЕ СА ОКОЛО 10КВ В СПАЛНИТЕ ОКОЛО 7 КВ ВСИЧКИ ПРОЗОРЦИ СА НА ИЗТОК,ЮГ,
    · изложение нa пoмeщeниeтo; СПАЛНИ ЗАПАД ЮГ ДНЕВЕН ТРАК ИЗТОК ЮГ И ЕДНА СТЕНА СЕВЕР
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? КЪЩА
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? СЕВЕРОИЗТОЧНА- ШУМЕН 5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? ЛЯТО 24-25 ЗИМА 22-23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? ТУХЛА 25 СМ С 10 СМ ИЗОЛАЦИЯ
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? ТЕЛЕВИЗОР ГОТВАРСКА ПЕЧКА
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? ДО 8500 ЛВ С МОНТАЖА
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    КЪЩАТА Е В ПРОЦЕС НА ИЗГРАЖДАНЕ ПРЕДЛОЖЕТЕ КАКВИ МАШИНИ ДА СЛОЖА ДА ТОПЛЯТ И ДА НЕ СА МНОГО ЛАКОМИ НА ЕЛ ЕНЕРГИЯ ПРЕДПОЛАГАМ ЩЕ СА МИ НУЖНИ 3 БР КЛИМАТИЦИ
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1408

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Петков Виж публикацията
    Глидерите са алуминиеви и са с височина 60 см.

    За първа зима живея в тази къща, и както казах външната изолация е прекалено мижава с тези 4 см. (Не съм я слагал аз, предишният собственик така е решил). Затова се и застраховах, по съвети на приятели. Управлявам със стаен термостат, а не по температура на водата. През зимата си поддържах 23 градуса през деня и 20 - през нощта, като всички врати на етажа са отворени.Има вестибюл, от който се влиза във всички стаи на етажа - 4 на брой, който не е снабден с радиатор и затова Естествено пелетите си вървят. . Презастраховката е да прави бързо температурата, а и има прекалено много загуби. Първият и третият етаж не се отопляват!

    Иначе в Свищов масово се предлагат и препоръчват Фуджицу Дженерал, но не съм много наясно с моделите и разновидностите. На дядото в спалня от 12 квадрата сложиха 12-ка, но не знам какъв е точно модела! Затова попитах, дали за моя хамбар, няма да дойде малка девятка!

    А към Дайкина се насочих, защото по характеристики го дават с най-ниски стойности на шума - до 19 децибела, но не знам колко са реални. Гледах модел с новия фреон R32, май беше FTXM25M, и се чудих дали да не мина на 35. Накрая реших да попитам тук за насоки!
    Ти хубаво си преоразмерил, но си се улял ми се струва Апартамента ми е изцяло външен(от 3 страни) и на 1ви етаж ~80м2 реална площ без терасите и имам общо 70 ребра/алумин/600мм. Като съм преоразмерил в някои по външни стаи и сега си патя заради това. За мен е по скоро минус. И аз управлявам със стаен термостат, акто 3те най големи радиатори са намалени на 2 от 5 степени (другите само с кранче се регулират) + температура на водата от котела. А от 20гр. до 23гр. така или иначе ще става бързо ако палиш ежедневно, но ти си знаеш..... Щом ще си връзваш гащите вземи 35ZS-S и готово. Но ако не можеш да излезеш от бюджета разгледай 12LUCA/12LMC или нека някой предложи.

    Един съвет - подмени си дограмата с нова и читав стъклопакет.

    Цитат Първоначално публикувано от ivu Виж публикацията

    В момента все още размишлявам за варианти, където да преместя позицията, за да не се пада над високата част на секцията. Възможно е да се направи, ако се премести малко навътре в стаята с около 130см, за да мине след високата част на секцията и да се падне над ниската й част с телевизора.

    Дали можете да ме ориентирате какви трябва да са отстоянията до секциите (отляво/отдясно/отдолу), за да може да работи адекватно ?
    Когато под климатика има висока секция струята не достига до пода и топли само горе около него. Датчика вижда, че е зададената температура е достигната и в крайна сметка скоро ще пишеш отново във форума, но вече да се оплакваш как климатика топли себе си. Струята трябва да е свободна. Видя ли подовия, който съм споменал? За такъв място нямаш ли?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1409

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Извинявам се за офтопика - при котел на газ няма такова понятие като преоразмерени радиатори. Колкото повече, толкова повече. Така стайният модулиращ терморегулатор ще управлява котела да работи с доста ниска температура на водата в системата и ще е постоянно в икономичния кондензен режим.
    Също така ако е възможно да се постигне желаната стайна температура с температура на водата под 40гр., дори може да се помисли и за отопление с термопомпа въздух-вода, в случаите, когато е невъзможно да се направи подово отопление.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1410

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ами наистина е офтопик защото човека използва пелети. Освен ако и там не е по добре да преоразмериш поне двойно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе