Страница 60 от 283 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #886

    Отговор: Избор на климатик '2018

    След не малко неща, които прочетох(стотиците коментари...) в този форум,след стотиците климатици, които прегледах(по различни класове и марки) и след моята скромна не професионална ретроспекция,стигнах до извода,че, за да имаш горе-долу качествен климатик, от който да си доволен както от неговото охлаждане,отопление и разход на ток,това ще рече охлаждане SEER-поне около 9 и нагоре,отопление SCOP поне около 5 и нагоре,или по-простичко казано едни "скромни"поне от около между 2000-2500-3000 лева на бройка(за тия от по 4-6 бона нещата не се нуждаят от коментар),всичко останало е компромис, компромис и пак компромис(лотария) в качеството и разхода на ток и пълненето на форуми като този с хиляди коментари(в което няма нищо лошо разбира се).някои биха казали-дОбро утро свате.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-02-18 в 20:35.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #887

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Въпроса е да случиш - най-малко пари и най-малко коментари.

    - - - - - - - - - -

    Е галеното на картел, картелче.
    ААТ одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #888

    Отговор: Избор на климатик '2018

    sniper - таквоз е
    всеки иска климатик за 500лв и кола за 2-3000 и да са без забелеШка , ма не става.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #889

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Снайпер, не е тъй баш.Най-важното е да сложиш подходящата за помещението машина на точното място с качествен монтаж.Имам конвенционална, която почти няма инвертор, дори за 5000 лева,който да я замести и да работи като нея на това място.
    Kasap, SPSt, babati и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,515
    #890

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от sniper Виж публикацията
    след не малко неща които прочетох(стотиците коментари...) в този форум,след стотиците климатици които прегледах(по различни класове и марки) и след моята скромна не професионална ретроспекция,стигнах до извода,че за да имаш горе долу качествен климатик от който да си доволен както от неговото охлаждане,отопление и разход на ток,това ще рече охлаждане SEER-поне около 9 и на горе,отопление SCOP поне около 5 и на горе,или по простичко казано едни "скромни"поне от около между 2000-2500-3000 лева на бройка(за тия от по 4-6 бона нещата не се нуждаят от коментар),всичко останало е компромис компромис и пак компромис(лотария) в качеството и разхода на ток и пълненето на форуми като този с хиляди коментари(в което няма нищо лошо разбира се).някои биха казали-дОбро утро свате
    Нова прилична машина за помещение около 25 квадрата / 70 кубика се намира за 2 бона. Хубав монтаж за 150 лева НЯМА. За 3 бона има супер машини, въпрос на афинитет и възможности.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #891

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Конкретика dodo, конкретика. Кои климатици имаш в предвид. Дай линк на човека.
    toto4ev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #892

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз твърдя, че и за 1200-1400 лева има хубави европейски машини за 25 квадрата.
    VeleV.Klima, Kasap, toto4ev и 2 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #893

    Отговор: Избор на климатик '2018


    Може ли някой да ми каже нещичко за
    samsung ar 12fsskabe. ....случайно в единия апартамен излезе ,че съм купувал това чудо преди години и работи.
    Бива ли ,не ли .
    На дизайн е много красив .
    Топли боксониера лукс .....май се водят 30 кв ,но не съм сигурен
    Genadi80 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #894

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Абе нужни са и компромиси. Не може винаги да е най-скъпото. А колкото до комфорта- ако имаш климатик за 4000лв ама живееш в панелка, не е ли малко странно за комфорт да се говори.
    shener84, milanov и Rafailiev харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #895

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от hitman0013 Виж публикацията
    Абе нужни са и компромиси. Не може винаги да е най-скъпото. А колкото до комфорта- ако имаш климатик за 4000лв ама живееш в панелка, не е ли малко странно за комфорт да се говори.
    Що? Не си ли го виждал?Срещу нас в блока(панелка) има един такъв пич , а долу паркира еС класа.
    justify и SPSt харесват това.

  13. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #896

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Аз твърдя, че и за 1200-1400 лева има хубави европейски машини за 25 квадрата.
    Даже и да намалим квадратите на по 13 и 17 като в моя случай,за тия пари аз поне на тая планета не можах да намеря.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-02-18 в 20:37.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #897

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Sniper, уточни на коя планета търсиш. Да не зачекваме пак темата за инопланетяните...

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #898

    Отговор: Избор на климатик '2018

    [QUOTE=Rafailiev;861614]
    Може ли някой да ми каже нещичко за
    samsung ar 12fsskabe. ....случайно в единия апартамен излезе ,че съм купувал това чудо преди години и работи.
    Бива ли ,не ли .
    На дизайн е много красив .


    Ами какво да кажем,недолюбвана марка във форума ,заради предните им модели.Иначе 6,6 кв максимал,35 кила външно тяло със 1150 в. двойнороторен компресор ,12.5 кг вътрешно със троен топлобменник ,реален минимум на консумация от 190 в ,и 4,5 кв на отопление при минус 10 гр.Много красив ,според мене ,това е и основната причина да ми е окачен на стената.Единствено ,шумен дефрост и малко объркан дефрост алгоритъм като цяло.Струваше 2000 лв навремето .АКо ти е излишен бих го купил .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #899

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Е къв "комфорт" може да ми даде един климатик. Комфорт може да ми осигурят пижамите , възглавницата и матрака
    Другото е здрав сън и силна храна. Няма ли ги не търсете причината в духалката окачена на стената.

    Кат войници не сте ли спали прави на караула на -15 окачени за шинела на някой кол ... ма тогава не рИвахте за комфорт
    Alexi, VeleV.Klima, oska и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #900

    Отговор: Избор на климатик '2018

    [QUOTE=^Rokera^;861645]
    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията

    Може ли някой да ми каже нещичко за
    samsung ar 12fsskabe. ....случайно в единия апартамен излезе ,че съм купувал това чудо преди години и работи.
    Бива ли ,не ли .
    На дизайн е много красив .


    Ами какво да кажем,недолюбвана марка във форума ,заради предните им модели.Иначе 6,6 кв максимал,35 кила външно тяло със 1150 в. двойнороторен компресор ,12.5 кг вътрешно със троен топлобменник ,реален минимум на консумация от 190 в ,и 4,5 кв на отопление при минус 10 гр.Много красив ,според мене ,това е и основната причина да ми е окачен на стената.Единствено ,шумен дефрост и малко объркан дефрост алгоритъм като цяло.Струваше 2000 лв навремето .АКо ти е излишен бих го купил .
    Не знаех ,че го имам.
    Този апартамент не се ползва от 2-3 години.( преди го давах под наем ).
    Сега го ползват на жената техните ,че правят ремонт на техния апартамент.
    Като влезнах се учудих и го загледах ( преди да почна да чета форума не обръщах внимание на климите толкова).
    Включих го светна панели, това-онова и бързо задуха жега.
    Явно съм се прекарал преди време за наемателката нещо да дам толкова пари за климатик.
    Не мисля да го продавам да стои сега.
    След наемателката му направих един ремонт с нови мебели и от тогава се ползва за патерица тоя апартамент.
    Така да си стои .
    Знае ли човек може да се върнат студентските години и купоните пак да почнат.
    Обаче Верно като дизайн е направо страшен.
    Мнооого красив!
    Този пост е редактиран от avenger; 09-02-18 в 20:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе