Страница 114 от 283 ПърваПърва ... 64104112113114115116124164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #1696

    Отговор: Избор на климатик '2018

    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
    General Fujitsu ASHG12KGTA
    Toshiba RAS-16PKVSG-E Shorai
    General Fujitsu ASHG14LMCA Energy Plus 2
    Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZMP-S~SRC45ZMP-S Standart
    Gree GWH18KG-K3DNA6G Change

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    4
    #1697

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, от известно време насам чета този форум и реших да се регистрирам.
    Тъй като имам намерение да взема нов климатик, реших да се допитам до вас, понеже виждам, че си разбирате.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва: жилищно. Сградата е 5-етажна, с незавършен 3-ти и 4-ти етаж, ако това е от значение. Над и под помещението не се отоплява, съседната му стая - също. Откъм южната стена в съседен апартамент се отопляват на дърва.
    2. За охлаждане, отопление...: за отопление и охлаждане, като отоплението е с по-голям приоритет. Досега това помещение се е отплявало с дърва за огрев.
    3. Квaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: 16кв.м.,/~42куб.м.(при вис. на стената ~2,6м.)
    Вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: помещението, в което ще се поставя климатика е вътрешно и е с дървена дограма с единичен стъклопакет, а между него и външната стена има затворена тераса, обединяваща две съседни помещения. Тя е с три PVC профила (два прозореца и врата) с двоен стъклопакет. Искам да отбележа, че затворената тераса е много студена през зимния период (между 5 и 15 градуса), най-вече заради високата влажност в района. Също така се усеща влага и в самия апартамент.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe: дървената дограма е 2,12кв.м., а на двата PVC прозореца + PVC вратата е общо ~6,50 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo: Изток;
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти: етаж първи; има ламиниран паркет; отдолу е земя - няма отстояние между земята и първия етаж.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo: вceĸиднeвнa, в която се спи.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт: апартамент.
    4. B ĸoя част на България: Слънчев бряг.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe: лято 25, зима 23-25;
    6. Имa ли изoлaция нa: cтeни - да, на външната стена, 3 см стереопор; тaвaн - без изолация.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo: PC, LED TV; LED осв. тяло;
    8. Kaĸъв е бюджета: до 1400лв с включен монтаж;
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa: зa отопление зима - до -18 градуса, за охлаждане лято - до +35 градуса.
    10. Прикачена cxeмa нa пoмeщeниeтo по-долу, като съм илюстрирал плануваното местоположение на вътрешното и външното тяло.

    Към момента съм се спрял основно на Mitsubishi и Fujitsu, и по-конкретно:
    Cooper and Hunter CH-S09FTXLA Arctic WiFi
    FUJITSU ASYG 09LMCE
    FUJITSU General ASHA09KLWA - неизлязъл на пазара, като очакваната цена е в бюджета.
    FUJITSU General ASHG09KGTA - този надскача бюджета, но ако си заслужава инвестицията, може да се направи изключение.
    Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE, 9000 BTU

    Разбирам, че показатели, като SEER и SCOP са чисто маркетингови и варират според условията, в които климатика работи, затова не би следвало да са водещи. В тази връзка вероятно е безпредметно да избирам климатик с по-ниска консумация при отопление/охлаждане, вие как мислите?
    Според разговора ми с една фирма, FUJITSU серия KL е малко по-нисък клас от KG, ще е с новия фреон R32. Има ли това някакво значение и каква е съществената разлика между фреоните R32 и R410A?

    Другото, което ме озадачи е че от същата тази фирма ми препоръчаха да се монтира климатик 12-ка вместо 9-ка, за да има по-голям запас, но според калкулатора на техния сайт, 12-ката я дават да обезпечи почти двойна кубатура.

    Ако мислите, че някой друг климатик ще е по-подходящ за случая, дайте предложения.

    Ако нещо съм пропуснал, подсетете ме да го добавя.
    Благодаря и успешен ден на всички!

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1698

    Избор на климатик '2018

    housetime, ще си позволя да Ви дам някакъв съвет. Надявам се той да бъде полезен. Помещението Ви на пръв поглед е със сериозни топлозагуби, така че ще Ви е необходима машина, запазваща добре топлоотдаване при отрицателните температури. От машините, към които сте се насочил, Fujitsu 09kgta има доста голям потенциал, въпреки че е нов модел и все още не е презимувал. Относно Mitsubishi-то, бих Ви предложил да се преориентирате към Mitsubishi Heavy Industries - SRK 25 ZS-S. Моделът запазва доста по-добре топлоотдаване, спрямо Mitsubishi Electric SF25 и е вече презимувал. Относно SCOP и темподобни, правилно сте разбрал.
    П.п. Няма да е лошо да помислите за изолация, поне на тавана.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-04-18 в 10:29.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    4
    #1699

    Отговор: Избор на климатик '2018

    rosswen, благодаря за съвета, оценявам го. Може би затова са ми препоръчали 12-ка, при евентуално отваряне на врата и т.н.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    33
    #1700

    Отговор: Избор на климатик '2018

    с риск да бъда малко груб,тия дето са ти препоръчали 12 ка за 42 кубика стая трябва да са били психично болнитопло загоби бате топло загоби,какви да са тия топло загоби?освен ако ни си го сложиш в палатка[emoji38].иначе слагаш си 07 или 09 кгта и си свиркаш,всичко останало е пълнеж(шлака)
    Хайде да пишете грамотно! Срамна работа!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 13-04-18 в 20:39.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    4
    #1701

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Вероятно фирмите гледат да си правят продажби. Сетих се да питам и още нещо, така разположено вътрешното тяло добре ли е, или би било по-оптимално то да бъде монтирано над прозореца, където има разстояние 55см... Ако там е по-добре, вероятно ще им е зор да пробият 40-сантметровия бетон от трегера.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1702

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от housetime Виж публикацията
    Вероятно фирмите гледат да си правят продажби. Сетих се да питам и още нещо, така разположено вътрешното тяло добре ли е, или би било по-оптимално то да бъде монтирано над прозореца, където има разстояние 55см... Ако там е по-добре, вероятно ще им е зор да пробият 40-сантметровия бетон от трегера.
    Вярно е, че фирмите си гледат продажбите, но дали, ще Ви продадат 9 или 12-ка, разликата не е голяма. В крайна сметка важни са мощностите. Четете и мислете добре, че топлозагубите Ви са доста големи. Колкото до монтажа на трегер, възможно е да се пробива и под него, но това е въпрос на оглед и въпрос на лично Ваша преценка за естетиката при монтажа на вътрешното тяло и пакета. Два от моите климатици са монтирани на трегери 32 см., като на единият пакета излиза директно назад, а на другия-надясно /около 40 см./ и после назад.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    4
    #1703

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
    General Fujitsu ASHG12KGTA
    Toshiba RAS-16PKVSG-E Shorai
    General Fujitsu ASHG14LMCA Energy Plus 2
    Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZMP-S~SRC45ZMP-S Standart
    Gree GWH18KG-K3DNA6G Change
    Фуджицу, точно тия модели почти не ги намирам, евентуално ще се насоча към Тошибата. А за Дайкина за този модел разцъках темата, но освен че някой потребители се оплакват от чест дефрост, друго градивно не видях. Да го избягвам ли?

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1704

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Търси ги само по сигнатурата без четирите първи букви, примерно 12LTCA или 12KGTA ,ще ти излязат или на Дженерал, или на Фуджи или на Фуджицу, което е една и съща машина, независимо от марката.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    2
    #1705

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Благодаря, за отговорите. Добре ще са деветки, но какви да бъдат?
    Поне в марка ме ориентирайте.
    След като никой нищо не казва, ще приема, че Gree не става.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1706

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от paralaks Виж публикацията
    Благодаря, за отговорите. Добре ще са деветки, но какви да бъдат?
    Поне в марка ме ориентирайте.
    След като никой нищо не казва, ще приема, че Gree не става.
    Отиваш в магазина,харесваш си 9-ка за 1200-1400 лв и си готов.

    Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1707

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от paralaks Виж публикацията
    Благодаря, за отговорите. Добре ще са деветки, но какви да бъдат?
    Поне в марка ме ориентирайте.
    След като никой нищо не казва, ще приема, че Gree не става.
    Toshiba RAS-10BKV-E/RAS-10BAV-E MIRAI

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1708

    Отговор: Избор на климатик '2018

    paralaks
    Ето ти предложение и от мен:
    Fujitsu ASYG09LMCE
    necata2, Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  17. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #1709

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от paralaks Виж публикацията
    Благодаря, за отговорите. Добре ще са деветки, но какви да бъдат?
    Поне в марка ме ориентирайте.
    След като никой нищо не казва, ще приема, че Gree не става.
    ейто и от мен--
    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    bobovo одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #1710

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от павлов Виж публикацията
    иначе слагаш си 07 или 09 кгта и си свиркаш,всичко останало е пълнеж(шлака)
    Хайде да пишете грамотно! Срамна работа!
    Aйде още един експерт дето хвърли на боклкука всичко различно от още нетестваните KGTA .Питам се само дали въобще сте ги виждали с очите си тия митологизирани още преди да се родят КGTA-та,или само така си пишете ,по презумпция изхождайки от постовете на двама трима съфорумници,изкарали предположения че ще са 'евентуално" добри.Направо да спрем тогава да внасяме пълнежа "шлаката" и да се оборудваме само с KGTA-та.Имам два климатика които са наполовината на цената на KGTA.Изключително доволен съм.Това лято ми предстои да оборудвам едно жилище с още две бройки.Пак ще взема от същите.За 1500 - два броя ,които щв ми свършат същата работа.
    jonny33, Genadi80 и Mig82 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе