Страница 122 от 283 ПърваПърва ... 72112120121122123124132172 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,816 до 1,830 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #1816

    Отговор: Избор на климатик '2018

    NoneBG, ето Ви няколко предложения:
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter
    General Fujitsu ASHA12KLWA
    Cooper & Hunter Arctic Inverter CH-S12FTXLA WiFi
    Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC Performance
    NoneBG, Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #1817

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    здравейте, някой може ли да ми каже
    PANASONIC CS-XE9QKEW/CU-E9QKE

    дали може да се справи с отопление на 19кв стая без външни стени с хубава дограма отвсякъде с гипскартон , 6 етаж гр.Добрич западно изложение , че го гледам че е намален на 1269 лв в техно..... с включен монтаж
    По принцип може, но след монтаж от техното се съмнявам...
    V_Simeonov, mystikalrs и Sir John харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1818

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от NoneBG Виж публикацията
    Тези 300-400 са за машина която и ще топли, или са нужни и за такава, която ще е предимно за охлаждане?

    Ако реша да добавя още едни 300-400лв, към какво би ми препоръчал да се насоча?
    Ето отговориха Ви.
    NoneBG одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #1819

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    По принцип може, но след монтаж от техното се съмнявам...
    монтажната фирма била мега електроникс варна, а аз тръбите ги имам прекарани в стената (имах монтиран наскоро Даикин боб и го махнах че много често размразяаше) , един вид само трябва да закачат двете тела и да ги свържат...

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1820

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    монтажната фирма била мега електроникс варна, а аз тръбите ги имам прекарани в стената (имах монтиран наскоро Даикин боб и го махнах че много често размразяаше) , един вид само трябва да закачат двете тела и да ги свържат...
    Само, само колко да е само?
    Тръбите ако паснат, добре, но рядко се случва. Ако не, заварки. Отвън нови стойки, старите не пасват. За някои час работа, за други 2-3. Ценете труда на другите, за да ценят вашия!
    За фирмата какво да се каже, ясно е как се монтира към технотата- цената изпилена, качество ниско.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    bobovo, Aleksandars, necata2 и 5 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #1821

    Отговор: Избор на климатик '2018

    То това е ясно , че монтират едно към г.тере, но мисълта ми беше че работата им е сведена до минимум в моя случай и има по малка вероятност да оплескат нещата

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    6
    #1822

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравей те, аз искам да попитам за този модел Mitsubishi MSZ/MUZ-DM35VA ,ще се ползва предимно за охлаждане,20кв.стая,предлагат ми го на 1200лв.с включен монтаж,ще ми вършили работа?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #1823

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от hepsu Виж публикацията
    Mitsubishi MSZ/MUZ-DM35VA ,ще се ползва предимно за охлаждане,20кв.
    Да, ще свърши работа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1824

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    То това е ясно , че монтират едно към г.тере, но мисълта ми беше че работата им е сведена до минимум в моя случай и има по малка вероятност да оплескат нещата
    Има още доста неща по монтажа, които могат да оплескат..... Желание да имат могат да опропастят и най добрия климатик.
    Mega, SPSt и rosswen харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    2
    #1825

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, виждам че има доста компетентни коментари и съвети, та се надявам на вашите съвети, защото ми предстои закупуването на климатици в следжащия месец.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa - и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - дневен тракт 36 кв, спалня 17 кв и детска 14 кв на височина 2.60 м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - пвц петкамерна рехау
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - днеевен тракт южно, спалните са северни
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - етаж 5 - идеално покрит
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - лято 21-22, зима 24-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - 10 см фибран - външно
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - бюджета за климатиците е около 5000 за 3те, но да кажем за нещо което сизаслужава бих дал още малко.
    Също ако може да ми препоръчате и фирма във Варна от която сте доволни.
    Благодаря предварително.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #1826

    Отговор: Избор на климатик '2018

    DeyanGlezev, ето Ви няколко варианта:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-S~SRC50ZS-S Premium (може да бъде заместено с SRK35ZSX-S~SRC35ZSX-S Diamond) + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium (2 бр.)
    Toshiba RAS-18PKVSG-E Shorai (или Toshiba RAS-16G2KVP-E Super DaiSeiKai 8) + Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai (2 бр.)
    General Fujitsu ASHG18KLCA (или General Fujitsu ASHG14KGTA) + General Fujitsu ASHG07KMTA (2 бр.)
    Panasonic CS-Z15SKEW~CU-Z15SKE Etherea + Panasonic CS-Z7SKEW~CU-Z7SKE Etherea (2 бр.)
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    2
    #1827

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Благодаря за отговора, аз по усмотрение си бях тръгнал към посоченото мицубиши, в момента съм с тошиба и ок ама не е моя климатик.
    От тези кой са най-тихите за спалнята примерно - не като модел а като марка, моделите на дайкин са доста тихи.
    За Дайкин в ценови диапазон май не си заслужава освен ако не ти се дават повече пари за уру, все още не съм убеден колко си заслужава.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1828

    Избор на климатик '2018

    Въпросните Мицубишита, са сред най-подходящите за спалня машини.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #1829
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    DeyanGlezev, ето Ви няколко варианта:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-S~SRC50ZS-S Premium (може да бъде заместено с SRK35ZSX-S~SRC35ZSX-S Diamond) + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium (2 бр.)
    Toshiba RAS-18PKVSG-E Shorai (или Toshiba RAS-16G2KVP-E Super DaiSeiKai 8) + Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai (2 бр.)
    General Fujitsu ASHG18KLCA (или General Fujitsu ASHG14KGTA) + General Fujitsu ASHG07KMTA (2 бр.)
    Panasonic CS-Z15SKEW~CU-Z15SKE Etherea + Panasonic CS-Z7SKEW~CU-Z7SKE Etherea (2 бр.)
    Aleksandars, бихте ли казали произволна ли е последователноста на предлаганите от Вас модели(не само в този случай а и по принцип) или първите са най-подходящите за случая според Вас и другите не толкова?
    Благодаря предварително

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2
    #1830

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте. Тъй като съм нов във форума от около седмица чета постоянно теми, но ще имам нужда от помощ. След като миналата есен закупих жилище което се отоплява само с климатици (Мидеа) разбира се март месец едната Мидеа 12-ка доста стара като модел здаде багажа.Като цяло от 2-те Мидеи който ползвах тази зима се справяха с отоплението на спалня коридор и кухня с трапезария. Моля да ме насочите към модели до около 1300-1400лв с монтаж за да мога да ги подменя и двата евентуално. Ето и инфо за помощенията :

    1. Жилищно
    2. За охлаждане и отопление целогодишно
    3.
    - кухня с трапезария 19.4м/2 и 48.5м/3, спалня 10м/2 и 25м/3, коридор 13м/2 и 32м/3
    - кухна прозорец 8м/2 пвц трикамерен мисля на цялата външна стена, спалня 3м/2 също пвц трикамерна мисля
    - кухня юг, спалня север
    - 5 етаж от седем строителство 1993год панел
    4. гр.Русе
    5. Зима 22-23 лято 25-27
    6. В кухнята на тавана гипсокартон за вата над него не мога да кажа, всички др стени са вътрешни. В спалнята има фибран на 2-те външни стени дебелина не мога да кажа и предстой поставяне на гипсокартон и вата на тавана. Коридора е изцяло без външни стени и без изолация.
    7. В кухня телевизор, ширм, готварска печка, керамични котлони, хладилни с фризер, съдомиялна и пералня. В спалнята телевизор.
    8. 1400лв за брой с монтаж.

    И не на последно място бихте ли дали инфо за фирма която е доказана с консултирането и правилния монтаж за гр Русе на ЛС разбира се за да не звучи като реклама.

    Поздрави,
    Този пост е редактиран от DidoR; 27-04-18 в 17:29.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе