Страница 63 от 349 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 5221
Like Tree4639Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,960
    #931

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Може и да има отношение към удължаването на живота на компресора. При Мхи се води "protective control".

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #932

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Milanov , къде са клиповете ? Нямаш и ЛС

    Rosswen , за тази цел си има масла със спецификации ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,960
    #933

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Не твърдя нищо. Казвам какво пише. Има логика, все пак.

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #934

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Защитата за компресора ли е или за хората под иначе ледената струя?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,960
    #935

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Според мен има отношение и към COP. Особено при по-големите машини, с по-мощни компресори. Ако минимумът е много нисък, в повечето случаи, същото се случва и с COP. По-неефективни са в по-ниските обороти.
    Rafailiev одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #936

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    milanov, ще трябва да каже, все пак той прави експериментите

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #937

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    На българина си му е в природата да ръчка където не трябва. Тази вродена дивотия се изразява в доста по-страшни неща от тегобите на един климатик - почти няма сграда където някой саморасляк да не е избил каквото не трябва, по пътищата само Шумахеровци и т.н. Вие сте се притеснили за един Дайсейкай - негов си е, гали си го. :-)
    Иначе и аз съм съгласен, че от време на време е добре да се приеме, че определен уред е проектиран от хора, които поназнайват туй, онуй.
    Vizi, понеже не си в течение на причината за това ръчкане само на кратко - този климатик дайсейкай-6 10-ка като стопли стаята и естествено изключва. Добре, но след няколко минути пак включва като минават около 10мин и се чува само пукане и след като се наслушам на пукане пуска турбината на форсаж, някъде над 3-та степен. Ако тръгваше по нормално иди дойди. Работи 10мин и изключва. И горното се повтаря. Така беше първата година ЦЪК пост 266. С покачването на минимума с понижаване на външните температури се получава горе долу следното - през денят работи без да изключва тихо, монотонно даже не се разбира, че има климатик и вечер се почва тръгни спри, тръгни спри и пукане и форсаж. Някак си не ми допада този начин на работа.

    - - - - - - - - - -

    То малко с това пауза/пускане като на монтаж идва. Първият клип се разхождам с телефона, на вторият клип оставих телефона да записва и излязох на балкона да стопля сензора.
    Това са проби от по няколко минути, не знам какво ще се случи след 10....20...30мин при затоплен сензор. Подготвил съм куплунг за паралелен резистор 150кОм.....200кОм.





    Това е само първата степен, при външна +2...+4 градуса минимума при мене става 250W, при -2...-4градуса отива на 400W. Сега се задават месец и половина -два където дневните ще са над +5...+10 градуса, а нощните -2...-5 и надолу.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Защитата за компресора ли е или за хората под иначе ледената струя?
    Със сигурност има причина, но не знам каква е. Защо не е направено безстепенно. Не виждам какво толкова се променя като условия та при -3градуса външна да бичи на 400W, а при -2 на 250W. Сигурно има някакъв толеранс и хистерезис при тези градуси, но аз горе долу тези стойности съм хванал.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Milanov , къде са клиповете ? Нямаш и ЛС

    ...
    Нямам ЛС. Издъних се. Погледни какво пише в дясно под milanov.
    Mig82 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #938

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    При мен проблемът беше обратен - нисък минимум и "ледена" струя.
    Вероятно някой от сензорите е извън параметри, но кой?
    #Кой!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #939

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    За кой модел климатик?

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #940

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Milanov, чел съм ти историята. Аз по-скоро имам предвид, че ръчкането по климата е малкия дявол. Българинът прави далеч по-големи дивотии. Аз лично не бих ръчкал, защото нямам нито достатъчно информация, нито такава квалификация и не искам на опит грешка да причиня накой пожар например. Не знам защо все си мисля, че някой е открил вече топлата вода и няма нужда да го правя. Моето Гри например си има доста особености в софта, но се съмнявам китаецът да е бил пиян. По-скоро всичко е следствие от възможностите на харда.
    ПС: Ето един пример за странност - Гри-то има по-висок минимум при 12градуса отколкото при 5?!
    Този пост е редактиран от Vizi; 25-10-18 в 20:52.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #941

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    По принцип съм съгласен с тебе. За сега сензора само е с удължен кабел, може и да не слагам резистор. То си и посвикнах на тези дребни кусури.

    П.П.
    Знам за телевизор от известен производител на който се е стопил задният капак седейки си в стендбай.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #942

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    По принцип съм съгласен с тебе. За сега сензора само е с удължен кабел, може и да не слагам резистор. То си и посвикнах на тези дребни кусури.

    П.П.
    Знам за телевизор от известен производител на който се е стопил задният капак седейки си в стендбай.
    Едва ли е само един телевизор и едва ли е само телевизор.
    На мен лично ми е интересно да чета за експериментите ти. Аз съм на другата крайност - стига да не е крайно наложително, не ръчкам. За съжаление, често ми се налага да извършвам несвойствени дейности, тъй като така наречени майстори даже и не са прочели упътването на това, с което работят. Много обичам някой да ми каже - "така е по-добре" като производителят изрично е написал друго, а и аз самия съм достатъчно технически грамотен, за да разчета какво пише. Не визирам хората занимаващи се с климатици.
    SPSt и Genadi80 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #943

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Че те ония в Тайланд как могат да проектират и сглобят читав климатик, работещ при сурови зимни условия, при положение, че там са виждали сняг само на картинки.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #944

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    Има книги за тая работа. Тези, които проектират уреди за космоса, също не са ходили там по всяка вероятност.
    Kasap, SPSt, rosswen и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #945

    Отговор: Миланов и приятели - свободна тема за цепеници...

    2012г. (по спомен, някъде там) имаше обяви за търсене на кадри за завода в Тайланд. Доста позиции бяха включително и за инженери. Все съм си мислел, че фирми от такъв ранг сами трябва да си създават кадрите, особено изискващите квалификация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе