Страница 11 от 121 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #151

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Никой не ми помага в отоплението, и аз съм последен етаж панел за това е важно да имам изолация на тавана. По скоро уреда може да е грешен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #152

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Пожелавам ти да е верен.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #153

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    ХАХА...На вас двамата ако и блока ви съвпада,може да излезете заедно на балкона и да дръннете чаши

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #154

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    ХАХА...На вас двамата ако и блока ви съвпада,може да излезете заедно на балкона и да дръннете чаши
    Нищо чудно и IP-то им да съвпада... та да не се налага да излизат и на балконя.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #155

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    IP-то абсурд, лично мое си е реално, наето

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    13
    #156

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    аз съм с FVXS25FV1B при 24гр. зададени на среден вентилатор ми гори около 450w. на час,засичал съм го със стар черен електромер,стая 17 кв. със изолация.Климатика е включен постоянно не променям зададената температура

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #157

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Kак засичаш такива ниски стойности за час с тези старите електромери? Те са много неточни при такава ниска консумация.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #158

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Неточни са при 10 W консумация. Иначе са си много точни даже.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    33
    #159

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от justify

    Хубави са, но трябва да имаш пространство пред вътрешното тяло, особено зимата, защото мебели, маси секции и всичко друго пред климатика ще препятства топлата струя излизаща от долната част на вътрешното тяло и може да се образува топъл "джоб" пред климатика, което да лъже термо сензора.Според мен този вид климатици са за по просторни помещения в които имаш няколко избора/варианти къде да сложиш мебелите така че да не пречат на работата на климатика. найтина тези дни се убедих, че на 2.5-3 метра пред климатика се образува топла струя, която по нататък става хладка.

    Според мен не са подходящи за спалня(освен ако не е голяма над 23 кв.м.) тъй като леглото заедно с другите мебели -гардероби, шкафчета запълват подовото пространство и пречат на нормалната работа на климатика.
    Не че искам да споря с justify и макар да изглежда логично това което твърди, на практика е различно. Не съм от хората които са склонни да твърдят че тяхното винаги е най-хубаво, даже обратно, обикновено съм критичен (тук може да прочетете мнението ми за предишната ми кола: http://www.citroen-bg.net/forum/view...hp?f=24&t=1738), но е радостно покупката на някакъв продукт да оправдае очакванията ти, затова искам да споделя опит. В дневната имам Ururu Sarara. За спалнята ползвам FVXS25F трета година, изложение - север/запад на последен етаж със скосяване, 22 кв.м., около 7 кв.м прозорци (вкл. покривен), външна изолация 5 см, PVC. Вътрешното тяло на климатика е монтирано на 20 см височина от пода и около метър (+/- 10-20 см) от спалнята, точно пред него на 30-40 см има подпорна колона 20/20 см. Климатика се ползва постоянно през активните сезони - зимата обикновено е на 20 градуса (дигитален термометър в срещуположната част на стаята твърди че е 19.1-19.2), рядко сме вдигали над 22 градуса, просто защото става прекалено топло. Сега се сещам че първата година когато нямаше много живущи в блока стоеше на 24-25 градуса... със сигурност топлите стени на съседите имат влияние. Изключил съм долната струя напълно за да не духа в лицето ми, а горната е насочена нагоре и настрани (към центъра на стаята). Температурата в стаята е постоянна, няма никакви проблеми свързани с препятствията пред климатика. Пода е гранитогрес и не се усеща да е студен, въпреки че струята е нагоре.
    Според мен този вид климатик е особено подходящ за спалня, защото работата му е изключително тиха и прецизна (температурни амплитуди от 0.1-0.2 градуса), чува се само движението на въздуха.. За мен този вид отопление почти се приравнява с това на парно с уговорката за много по-прецизно управление на температурата. Реално климатика не се усеща как работи. Външното тяло никога не съм го чувал (монтирано е на покрива над стаята).
    Относно работа при ниски температури, до сега не съм имал никакви проблеми, винаги температурата е била гарантирана в стаята. Най-ниските температури които съм засичал (под -20 градуса) не са били пречка, въпреки сертификата му за -15. Единствено при ниски температури по-често спира вътрешното тяло за да размразява външното. Мога да спомена че единствените работещи климатици в нашият блок при екстремно ниски температури са Daikin-ите, имаше случаи от напълно блокирани от лед външни тела (жалко че не се сетих да снимам) до такива, които собствениците спират, защото вътре духат студено.
    Също искам да спомена нещо много важно, свързано с електрозахранването. Почти 2 години живях на временен ток, който често спираше за по 10-15 мин. и стандартно беше около 190-200 V. При включване на проточни бойлери в сградата се получаваха страхотни амплитуди на захранването - лампите постоянно си меняха силата на светене. С климатиците не е имало никакви проблеми, дори при тези условия си правеха зададените температури.
    Надявам се всички които по някаква причина не са получили комфорта от тези отлични машинки, да намерят начина и решението да се докоснат до максимума на този шедьовър.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    24
    #160

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здр
    Мисля да отоплявам Дневна с 28,15 м2 къща с вътрешна изолация и подова изолация / 5,52 дължина и 5,10 широчина 2,5 височина /
    Насочил съм се към DAIKIN FTYN50F
    Какво ще кажете и други предложения до 1400 лв

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    23
    #161

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз съм най-новият,но не най-младият във форума.От една седмица имам подов 25-ца на Д*ин.Вечер му свалям тем-та до 16*за да го принудя да почива поне 20-30 минути,но не става.Вътр.тяло,тихо"вее"с затв.долна клапа,а външн.п/з 4-5 мин.вкл./изкл.Стаята е 16.2 кв с вътр.стени и тераса,където е сложено външн.тяло.Сутрн го пущам да раб.7.00-10.30 и 18.00 до 20.30 ч.Стаята ни е много топла/ 3 вътр.стени/,а и съсед.долу "надуват"печка с дърва.Има ли рискове за външ.тяло при тези ниски темп-и? Става въпрос при стартиране.Пред.ни клим.HITACHI DC ИНВ.от 2001г.никога не е работил вечер/при отопл./ и така продъж.и сега.Нормално ли е при зад.23 градуса,а външна -6 да влиза в режим вкл./ изкл.?

    На всички пожелавам добро здраве и късмет п/з насоящата година!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #162

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от avdjiev
    Вечер му свалям тем-та до 16*за да го принудя да почива поне 20-30 минути,но не става.Вътр.тяло,тихо"вее"с затв.долна клапа...
    Авджиев, този климатик като исключи поради достигната температура е нормално да вее тихо, нали все пак трябва да засмуква въздух към температурния датчик за да знае кога да включи пак. Те май всички климатици веят тихо когато изключат поради достигане на заданието.

    П.С. Телеграмите отдавна ги спряха като услуга в български пощи, никои няма да те таксува за брой символи тука

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    13
    #163

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Kак засичаш такива ниски стойности за час с тези старите електромери? Те са много неточни при такава ниска консумация.
    климатика беше включен една седмица перз електромера ,отчетох разхода резделих го на часовете работа и се получава консумация на час през отчетния период.проста сметка

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    23
    #164

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Авджиев, този климатик като исключи поради достигната температура е нормално да вее тихо, нали все пак трябва да засмуква въздух към температурния датчик за да знае кога да включи пак. Те май всички климатици веят тихо когато изключат поради достигане на заданието.

    П.С. Телеграмите отдавна ги спряха като услуга в български пощи, никои няма да те таксува за брой символи тука
    А защо включва след,като темп.в стаята не пада под 20* до сутринта? И има ли риск,ако не го оставям през ноща да работи,а на сутринта го включвам?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #165

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Какво те озадачава, че климата работи в ON-OFF режим - при тези малки топлозагуби няма начин да работи по друг начин, а това че на термометъра виждаш 20 гр добре, но къде си го поставил - имай в предвид че климатика мери температурата на няма 20 см от пода.... Защо да го гасиш, той си прави всичко сам, но ако ти е топло.... А за да го накараш да почива..., ми няма да се измори или да го претовариш ако ги изкл. чак напролет. Така работят на повечето хора климите при отопление!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 121 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе