Страница 9 от 121 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #121

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ако не съм влязъл където и както трябва, моля да ме извините. Днес реших и си избрах подов климатик DAIKIN RXS25G/FVXS25F. Прочетох 99% от написаното тук и ме поразиха адски съмнения, дали съм направил верния избор. Какво имам предвид? На доста места срещнах модели от типа RXS25G2V1В и други - за външното тяло и FVXS25F2V1В, FVXS25G2V1В, FVXS25G и други за вътрешното тяло /Indoor unit and outdoor unit/. Дали изборът ми посочен по-горе е грешен и каква е разликата между всичките тези модели?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #122

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Избора ти е правилен.Не съм виждал вътрешно с 25 G.A пък F2V1B=F,само че е посъкратено.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #123

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    По-съкратено, означава ли, че са спестени материали по изработката му и климатика ще функционира на "максимални обороти".

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #124

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    По-съкратено е само името.Иначе става дума за един и същи климатик

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #125

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Благодаря за успокоителните думи. Обещавам коментари и отзиви след монтажа му.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    13
    #126

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте,аз от август закупих подовостенен климатик Daikin FVXS25FV1B/RXS25F2V1B,стаятя която ще топля с него е спалнята 17кв. м. 42куб. Стаята е студена последен етаж обдухвана от всякаде от вятър,има изолация 5см. от външната страна фибран то вътре е залепен гипс картон на 4см. от стената,тавана е с изолация 3см.от вътре, пода ме домързя да го изолирам направо залепих паркета под мен е стълбището на кооперацията.По мой впечатления климатика се справя повече от добре, подржам 22-23*,в стаята гледам три месечно бебе .Най студените дни бяха -5 във Варна с много дъжд лед мразовит вятър,чесно казано се притеснявах дали ще се справи но нямаше проблем работеше перфектно.Държах го на автоматичен вентилатор ,сега разбрах че е било по добре на среден вентилатотор да го държа в лошото време ,облекчава компресора ще го имам в вредвид за напред.Според мен машината е прекрасна работи доста деликатно ,ако не си пред клапите не се усеща струята вуздух ,в момента работи от горе и от долу конфорта е много добър.Лятото няколко пъти го оставях да работи през ноща докато спя на изсдудяване,работеше само през горната клапа направо е чудесно.Не се чуства директно студено течение вурху тялото просто нагласяш желаната тем. и лягаш без притеснение че ще се събудиш схфванат.Климатика го препоръчвам на всички който могат да го купят,разбира се трябва да се съообразят с конкретните помещения в който смятат да го използуват като големина и мощност.забравих да кажа бях го включил през самостоятелен електромер (от старите черни) за една седмица през студените дни ми изгори 76 kw.ток.
    По проста сметка излиза по около 450w. на час това добър разход ли е?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #127

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    vladojo, това пълното наименование ли е на вътрешното и външно тяло? Защо на мен ми предлагат само FVXS25F и RXS25G а не като твоя FVXS25FV1B и RXS25FV1B. Участниците, коментират по-горе, че няма разлика. Vanko68 коментира даже, че не е виждал вътрешно с RXS25G. Би ли проверил какво точно пише на климатика. Ще съм ти много благодарен. Опитвам се да си дам отговор за мое успокоение. Има ли разлика в изработката и качеството на климатиците с разлини абривиатури.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    13
    #128

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Да това са обозначенията на двете тела също така и на книгите към тях са със същите обозначения.Мисля е буквата F или G значи годината на производство.На външното тяло пише 2008 год.Купил съм го то Атаро клима Варна.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #129

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Батка,нямаш повод за притеснение,ако ти го предлагат с RXS25G,просто е по-ново тялото.Иначе нямат разлика с предното.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5
    #130

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Хора, дано сте прави. Все пак разбирате моето притеснение. Такава инвестиция не се прави всеки ден.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #131

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Честита Нова Година!!
    Бъдете здрави и щастливи!

    Бих желал да запитам каква е минималната дължина на тръбния път за климатик FVXS25F/RXS25G ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #132

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Стефанов
    Честита Нова Година!!
    Бъдете здрави и щастливи!

    Бих желал да запитам каква е минималната дължина на тръбния път за климатик FVXS25F/RXS25G ?
    Честита Нова Година и на теб и всички във форума! Максимална 20м,минималната да не е по-малко от 2-3м,ако е тяло в тяло-да ти завъртят един охлюв зад външното.Но момчетата от монтажа ще го направят както трябва-не се притеснявай.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #133

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    По книжка би трябвало да е 1,5 м.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #134

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    По книжка би трябвало да е 1,5 м.
    Някъде като че ли четох, че трябва да е мин. 2.5м. Затова питам , тъй като при мен най-вероятно телата ще са едно зад друго. Ако трябва ще потърся и ще дам линк.

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #135

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    1.5м минимум ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 121 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе