Страница 18 от 121 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    2
    #256

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Помещението е 15кв,вразката с конденза е че ,с подовия модел ще се издухва можеби влагата от прозорците.Не съм сигурен че с стенните модели които съм изброил ще има такъв ефект

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #257

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Пак ще си имаш конденз... не е от висока влажност вътре. Най-вероятно кофти стъклопакет, а ако е в комбинация с вътрешна изолация фибран... резултат перфектен.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #258

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Mежду другото, като започнах да се отоплявам с климатик, конденза по прозореца намаля значително.Това при положение, че го ползвам нон стоп.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    11
    #259

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    На колко см пред и отстрани на подовия дайкин не е желателно да има препядствие, че да пречи на работата или ефективността му. Например допустимо ли е пред климатика на около 110-120см да има диван.... и т.н.?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #260

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Нямам личен опит с подов климатик, но казват поне 2м. И сам се сещаш, че колкото повече, толкова повече комфорт ще създава - иначе малко или повече му се губи предимството, че е подов монтаж.

    ПП - отстрани му трябва съвсем малко разстояние, колкото да засмуква въздух безпрепятсвено

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #261

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте,
    Търся да закупя климатик и се нуждая от съвет. Помещението ми е хол с бокс, приземен етаж от къща, с PVC дограма, пода има циментова замазка и ламиниран паркет, горния етаж не се отоплява, всички стени са неотопляеми, а са от камък и са дебели около 60см, откъде ми идва проблема. Едни казват, че няма значение, че са от камък а повечето, че е проблемно. Първоначално се спрях на Chofu 12ка обикновена, но впоследствие се оказа. че ще и е проблемно отоплението, а серията power е значително по-скъпа и би ми свършила работа. В последствие се насочих към daikin, предлагат ми масово FTXS35G и подовия FVXS35F. Дали ще ми свършат работа тези модели? Кой е по-удачен? Разликата с FTX35 е около 500лв., а дали няма да ми свърши работа той? Благодаря ви предварително!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #262

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    пропуснах да кажа че помещението е 23 кв.м. и има конденз

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #263

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    FTX35 ще ти е малък, не случайно е евтин. Ако имаш място за подовия въобще не се чуди ами го отнасяй.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #264

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Благодарение на безупречният монтаж на Ванко 68 от няколко дни се радваме на 2 подови Дайкина.
    Засега нямам забележки, уникално безшумни са!

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #265

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rony67
    Благодарение на безупречният монтаж на Ванко 68 от няколко дни се радваме на 2 подови Дайкина.
    Засега нямам забележки, уникално безшумни са!
    Завиждам ти!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    sofia
    Мнения
    27
    #266

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Да и аз съм доволен - топли здраво и не се усеща че работи като стане по студено - дано пак да е така

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #267

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rony67
    Благодарение на безупречният монтаж на Ванко 68 от няколко дни се радваме на 2 подови Дайкина.
    Засега нямам забележки, уникално безшумни са!
    кои са моделите и за колко квадрата?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #268

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от sestra06
    кои са моделите и за колко квадрата?
    sestra06, същия модел, който ти препоръчах, когато си избра фуджицуто. Що не грабна подовия дайкин тогава?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #269

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте мили хора !

    Голямо четене му ударих на форума и по-специално за подово-стенните климатици на Дайкин.Много полезни неща научих тъй като с климатиците изобщо не съм в час.По въпроса ,който мен ме интересува не видях конкретно да е писано и реших да ви запитам в крайна сметка ,защото в съвсем скорошен срок трябва да слагаме климатици за да посрещаме зимата на топло.

    Живеем с моето семейство в София,кв."Драгалевци" в полите на Витоша в апартамент 120 м2 чиста площ.Проблема е за всекидневната тъй като тя е 50 м2 / 135 м3 , в което число трябва да отбележа 11 м2 остъкление.Изложението е основно южно като има и част на запад.Стените са тухла , има 50 мм фибран външна изолация , дограмата е пластмасова стандартна.От никъде около нас няма да има топлина тъй като хората не са се нанесли все още.Камина имаме с 16 KW камера,която като й подам газ става адската жега ,но при все че имам малко дръвца в мазето не искам да се връщам във времето на даскал Ботьо да влача из входа и вкъщи ,да чистя постоянно пепел и пр. несгоди.Това може би само през уикендите за повечко уют.
    Конкретния ми въпрос е каква конфигурация да избера ,като сам съм стигнал до извода ,че най-вероятно ще ни трябват два климатика за да можем да се отопляваме по-ефективно.Oглеждам се в Daikin FVXS35F , както и в 50-цата ,но незнам точно какво да направя - монтаж на две 35-ци ,една 35-ца и една 50-ца или две 50-ци като последния вариант ще ни дойде непосилен вече от финансова гледна точка.Помещението няма никакви преградни стени , няма и кой знае колко мебели и след всичко написано по темите набелязах къде могат да се поставят две "ракли" -> като едно е сигурното ,че все пак тежката дума ще си има професионалиста ,който ще ги монтира.
    За типа на вътрешните тела сме непреклонни ,защото сме имали опит с високостенни и на всичкото отгоре спрямо интериора едни такива тела "забодени" високо направо ще съсипят интериора.
    Ще съм ви благодарен да ме посъветвате нещо конкретно , желая ви здраве , любов и късмет !


    Георги Пенчев

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #270

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    FVXS35F/RXS35G + FVXS50F/RXS50G би трябвало да се справят. Падат ти се по 45 евро на квадрат за комфорт.
    Което, май не е чак толкова много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 121 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе