Страница 24 от 121 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #346

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Следя темата и гледам ,че нещо настанаха спорове ,странна работа ... Убеден съм ,че аз лично експлоатирам климатиците си така както никой друг тук във форума без оглед на марка и модел ! От като ги сложихме в началото на ноември те не са настройвани на друга температура освен 30 градуса , вентилаторите обикновенно са на 3 степен а през ноща и на максималната 5-та , газ до дупка както се казва и на всичкото отгоре се опитваме да топлим целия апартамент 105 м2 отопляема чиста площ ,който както написах е с огромни топлинни загуби.Климатиците не се умориха нито в един момент и не спряха да топлят.Междувременно на един мой колега за в къщата му за спалнята му препоръчах такъв подово-стенен Дайкин 14-ка за 23 м2 леденостудена стая и къща като цяло , чудеха се хората какво да правят.Родиха се буквално и не спряха да ми благодарят за избора и съвета - и те като мен нямат никакви проблеми с техниката , радват се като малки деца на шоколад.

    Не ми е понятно какви са тези приказки просто !

    Честита Коледа на всички :-)
    dzaro одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #347

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Аз го пратих - каза ми че всичко е наред и няма никакви звуци и дрънчене...ванко68 също познава човека ,който е ходил в Биро и ще каже дали е специалист...лошото е че климатика не е издавал звуци...синдром на майстора - дойде ли машината замлъква...
    Така значи, а от разстояние давате диагноза калпав монтаж щом нещо не е наред, а като се видя, че имонтажа е наред сега пък измислихте синдром на майстора. Абе голяма работа сте вие, все нещо ви пречи на вас.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #348

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Може би само дайкин са капризни към монтажа и тая решетка значи гадния монтажник ми я е разбутал да ми дрънчи да ме дразни та да се сещам за него и майка му (говоря за подовия, човека пратен от rkk гледа само сиестата). Ама човека дето идва да огледа нацели слънчев ден и за това се прояви "синдрома на майстора".

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #349

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Аз доколкото знам монтажника не е пращан от rkk, а от vanko68 и е било установено, че монтажа е както трябва, но дрънченето останало. То иначе нямаше да му важи още офертата, специалист да му оправи климатика.
    До колкото знаеш, но май излиза, че нищо не знаеш!

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #350

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov
    До колкото знаеш, но май излиза, че нищо не знаеш!
    В крайна сметка излиза, че и двамата познават въпросния монтажник по думите на rkk. А твойто заяждане с всеки, който отговаря на постовете ти някак си не го разбирам.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #351

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    В крайна сметка излиза, че и двамата познават въпросния монтажник по думите на rkk. А твойто заяждане с всеки, който отговаря на постовете ти някак си не го разбирам.
    Прочети си твоя пост и ще разбереш защо ти отговарям така!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    11
    #352

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте, искам да питам понеже 2 пъти вече ми се случва климатика FVXS25G просто се изключва сам. Както си работи гледам по едно време изключен, зелената лампичка не свети, външното тяло също не работи клапата на вътрешното тяло затворена - т.е. все едно съм си го изключил сам от дистанционното.
    Та след което пускам си аз климатика и си работи нормално...

    На някой случвало ли му се е нещо подобно и на какво се дължи...?

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #353

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Провери си таймера да не си го задал да изключва по това време. Направи проверка за регистрирани от климатика грешки. Виж в инструкцията за ползване трябва да е описано как се прави.

    Може при този модел да е по следния начин. Насочваш дистанционното към климатика и натискаш бутона CANCEL на таймера за около 5 секунди. На дисплея на дистанционното трябва да се появят две нули 00 и отпускаш, след това отново многократно натискаш този бутон, но вече нормално без задържане за да превъртиш грешките докато на някоя от тях вътрешното тяло не издаде продължителен звуков сигнал. Ако няма грешки има 3 звукови, за прекратяване се натиска за 5 секунди отново същият бутон.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    11
    #354

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ами имаше няколко грешки за високо налягане между 2те тела и нещо друго, какво може да не е наред...?

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #355

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Климатика ти е казал какво може да не е наред.

    Искаш сега от нас да гадаем какви грешки ти е показал и на база това гадаене да кажем какво не е наред ли?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #356

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Днес след 10 дневно отсъствие -т.е. изключени машини се прибрах в София.Температурата вътре беше 10 градуса.Климатиците се настроиха за 25 градуса-големия отоплява 42 кв.м, малкия-14 кв, а двата и коридор. След 1 час работа темп.беше 18 гр като на 50 минута големия направи дефрост-за 1 път от края на септемри-ясно зависи от вътрешната температура, а вън беше мъгла, все още не дрънчи и тресе за сведение на "четиримата". Интересното е че големият се справяше по-добре от малкия при равни условия. Явно следващият ще е от същата марка

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #357

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Това е добре, ама все още не мога да разбера, кои са тези "четиримата", за които пишеш.Кой според теб пише под 4 ник-а.

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #358

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rony67
    Днес след 10 дневно отсъствие -т.е. изключени машини се прибрах в София.Температурата вътре беше 10 градуса.Климатиците се настроиха за 25 градуса-големия отоплява 42 кв.м, малкия-14 кв, а двата и коридор. След 1 час работа темп.беше 18 гр като на 50 минута големия направи дефрост-за 1 път от края на септемри-ясно зависи от вътрешната температура, а вън беше мъгла, все още не дрънчи и тресе за сведение на "четиримата". Интересното е че големият се справяше по-добре от малкия при равни условия. Явно следващият ще е от същата марка
    Ще се раздрънчи де, не бързай толкова!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #359

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не така де, прокоба такава, може да се случи с всеки климатик

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #360

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rony67
    големия направи дефрост-за 1 път от края на септемри-ясно зависи от вътрешната температура, а вън беше мъгла
    дефроста зависи само от температурата на външния топлообменик, външните условия : температура и влажност, които оказват влияние на външното тяло.
    поне така пише в упътването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 121 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе