Страница 32 от 121 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #466

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mga1981
    justify ами предполагам че до към -10 или -15

    Аруба а при колко зададени ги достигаш тези 23-24 градуса, че аз както е тръгнало май трябва да задам 28гр за да стигна евентуално до такава температура....
    Задаваш 26градуса и ги оставяш.След няколко часа от 20 градуса е направил между 25.3 до 26.3 градуса.

    Не забравяй, че си в нова сграда.Това има изключително значение.При мен първата година много бавно и смъка се стопляше-бяхме само 3 семейства в цялата сграда, под мен в моето крило нямаше никой, а аз съм последен мансарден етаж.

    Когато минат 1-2 години и излезне строителната влага+ се нанесат повече семейства ще стане доста комфортно.Поне при мен сега климатиците работят на 1/4 до 1/3 от мощността си и е доста приятно. Просто цялата сграда е стоплена от толкова много съседи.В София обаче при минусови температури http://www.stringmeteo.com/synop/bg_...CE%CA%C0%C6%C8 и с желание да топлиш с 2 климатика целия апартамент климатиците ще видят зор.Зор не толкова че ще се напрягат, а просто ще правят много дефрости при нулата и под нулата в часовия пояс от 17.30 до 23 часа -когато най-много ще ги напрягаш за висока температура.


    Мисля, че се получава така заради високия минимум- когато достигне близко до зададената температура намалява или изключва защото е с висок минимум и топлозагубите са по-малки от минимума при по-високи външни температури.Наричам го темепературно-камбанен ефект- тъкмо достигне желаната от теб температура и изключва и стаята започва да изстива ... което дразни.За да го преодолееш задаваш висока температура 25-26 градуса... При фуджицу/фуджи/дженерал няма такъв ефект, макар че моите и двата са в помещения от по 14.5 и от 17 квадрата-просто намялават вентилатора и компресора, но не спират, освен ако задминат температурата...

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #467

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Моето помещение е малко нестандартно, но климатикът се справя чудесно. Значи като го настроя на 22 градуса в стаята, която е срещу него миналата година правеше 24, а в другата 20 градуса в дъното. 4 външни стени, никаква изолация, разликата с външната температура казах каква е, само дето не духа и не вали вътре. Голяма сила е.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #468

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Абе аз не искам с двата да стопля целия апартамент, всеки да си топли стаята в която е сложен и евентуално да загряват и антрето, като ми е ясно че в антрето няма как с двата да напрвя 25 градуса. Но съм изненадан с каква мъка достигат дори до 22гр.
    "Поживьом увидем" са рекли братушките аре да пия некоя и друга бира че има мачове тая вечер, пък си е друго да ги гледаш на топличко и уютно

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #469

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Моето помещение е малко нестандартно, но климатикът се справя чудесно. Значи като го настроя на 22 градуса в стаята, която е срещу него миналата година правеше 24, а в другата 20 градуса в дъното. 4 външни стени, никаква изолация, разликата с външната температура казах каква е, само дето не духа и не вали вътре. Голяма сила е.

    Е ти си го сложил на най-проветривото място= коридора.Как да спира???

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #470

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Няма другаде къде да го сложа, височината е към 2-2,20, отгоре е окачен таван и директно ламарината, която служи за покрив. Ако има по силен вятър, профилите на окачения таван почват да танцуват. Това лято не можах да вдигна надстройката, парите отидоха по адвокати. Дано догодина да стане.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    2
    #471

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте, отскоро съм с подов Дайкин FVXS35 и имам проблем с шум от долната клапа.
    Като се включва и изключва започва с бръмчене от електромотора на клапата, след това от движението и, понеже е облепена с дунапрен, се чува едно протъркване и накрая един потракващ звук, за който ми казаха, че така спирал електромотора. Всичко това продължава около 7-8 сек., но доста начесто, пнеже включва и изключва на всеки 4-5 минути. Вечер е много дразнещо, направо ми идва да го изритам. Един човек от фирмата каза, че било нормално, но някакси не мога да се съглася. Звукът е по-силен от нормалната работа на климатика.
    Някой може ли да сподели впечатления от такъв климатик?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #472

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    При мен е същата работа. Първо си мислех, че външното бръмчи после прочетох за клапата.
    Питах biro, че той беше споменал за този проблем ама няма решение.
    Аз вечерно време преди да легна го слагам само на горна клапа.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319978501[/time]_________________________________________________

    mga1981, и аз съм с два климатика подобни на твоите,но при мен двете стаи са "след" банята. Общо взето разположението е антре с коридор (13м2). От едната страна хол, трапезария и бокс на едно 45м2, а на другия край - две спални 16м2 и 13м2
    60-ката ми е в хола и духа към коридора. Там има голяма "дупка" към 2м. широка.
    Подовия ми е в голямата спалня и духа направо към вратата към коридора. Вратите на всички стаи - отворени.
    В момента и двата климатика са настроени на 21 градуса и работят on/off. Във всички стаи е 22 градуса.


  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    2
    #473

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    При мен е същата работа. Първо си мислех, че външното бръмчи после прочетох за клапата.
    Питах biro, че той беше споменал за този проблем ама няма решение.
    Аз вечерно време преди да легна го слагам само на горна клапа.
    На ти сега, да се радвам че е здрав или да се ядосвам, че съм го купил!? Ще гледам да е първото, благодаря за отговора.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #474

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Ipos
    На ти сега, да се радвам че е здрав или да се ядосвам, че съм го купил!? Ще гледам да е първото, благодаря за отговора.
    Ами аз се успокоявам, че като дойдат студовете няма да включва и изключва на 4-5 минути.
    Пък като няма студове и само на горна може да работи.

    biro спомена, че разглобявал неговия и ако се махнели малко "уплътнения" може и да не шуми, ама никой още не е пробвал. Явно трябва някой да се жертва и после ще е ясен фикса като с решетката.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #475

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ми то съм писал преди доста време за това, ма като слушате дайкиноекстремистите във форума който изповядват лют фанатизъм към дайкин и омраза към всяко отрицание на дайкин...
    Я сега кажете кой Ви "посъветва"...

    Сега мълчат като бити гъзове... що не ви дават съвети????Та те дори нямат подов дайкин, ма лудо го препоръчват наляво и надясно...

    Не ви препоръчвам да си правите експерименти, вътрешните тела са произведени в Япония и ако нещо счупите...
    ...пък и не ви е това работата...

    Като цяло климатика е хубав, но си има своите недостатъци като всеки друг, за които недостатъци дайкинофанатиците у форума са слепи.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #476

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Мен ми трябваше подов. От подовите дайкин са най-евтини. Има едни панасоници в Технополис ама и те са с вътрешни на дайкин. Уж нали японско тяло .
    Не ми се щеше да рискувам с Мидейки или да давам 2 пъти повече пари за други марки.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #477

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз сефте чувам за такъв проблем. Ако знаех, нямаше да си купя преди два месеца още един подов. Такива проблеми по принцип са 99% от монтажа. Преди две седмици, един приятел след мой съвет си купи подов Дайкин, сега където ме види и ми благодари, че съм го "светнал", не е предполагал, че е толкова тих. Ама го пратих на правилното място, където слагат по 5 метра тръби и вакумират по 30 минути.






  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #478

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Аз сефте чувам за такъв проблем. Ако знаех, нямаше да си купя преди два месеца още един подов. Такива проблеми по принцип са 99% от монтажа. Преди две седмици, един приятел след мой съвет си купи подов Дайкин, сега където ме види и ми благодари, че съм го "светнал", не е предполагал, че е толкова тих. Ама го пратих на правилното място, където слагат по 5 метра тръби и вакумират по 30 минути.
    Какво общо има този шум от моторчето дето отваря и затваря долната клапа с метража на тръбите и вакумирането?
    По бих се съгласил да има нещо общо с това, че климатикът не е сложен на подходящо място според фън шуй отколкото с твоите доводи.

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #479

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Според мен има голямо значение монтажа. Но както и да е, всеки сам си решава на кого да си даде парите.

    Защо отваря или затваря долна клапа? При мен, когато и да сложа ръка, винаги си духа. Ако е заради он-офф режим, случва ми се много рядко, но не съм чувал шум от моторче. Поръчкай го малко, удари го 2-3 пъти, не много силно. Едно Мицубиши в съседна тема, така са го оправили.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #480

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Смъкни му температурата и слушай като изключва какво се чува.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 121 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе