Страница 36 от 121 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 1805

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #526

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    бях се чудил моя е часовник - в без 15 всеки час. дали дистанционото не казва в колко чеса да дефроства ...
    май трябва нова тема че оцапах май аз тука с тези дефрости.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на bdjon
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    sofia
    Мнения
    27
    #527

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Какви са тия дефрости какво е това чудо аз миналата зима само няколко пъти съм го усещал да прави -не съм го и дебнал де :rolleyes:

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1
    #528

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Да споделя малко инфо за консумацията на DAIKIN FVXS35F/RXS35J :
    Закупен и монтиран в началото на октомври.
    Сега температурите паднаха леко и ми беше интересно какво консумира. Преди вече повече от 24 часа включих един шведски ватметър - Etech Power Meter PM-300.
    15 вата консумация когато е изключен - точно както е по спесификация.
    7.8 - 8 киловатчаса консумация за 24 часа Режима беше такъв: през деня - 22 гр., между 18h и 23h - 24гр., 23 гр. между 23h - 03h, и между 03h - 9h зададени 21 гр.
    Ако някой го интересува може да кача снимки.
    Ако някой се колебае дали да купува - въобще да не се замисля.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #529

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от bdjon
    Какви са тия дефрости какво е това чудо аз миналата зима само няколко пъти съм го усещал да прави -не съм го и дебнал де :rolleyes:
    Така е - миналата зима големия съм го усетил 2- 3 пъти да дефроства а малкия не съм го хванал досега въобще

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #530

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Помоли ме за съвет мой познат, та:
    Семеен магазин около 40 квадрата - каква машинка за охлаждане и отопление. За мое учудване Дайкин дават от добрите марки сравнително най поносима цена. Предполагах че такава ще е на Панасоник, не не би. По скъпи са. Надолу при марките, мисля че като за надеждност не бива да се слиза. Останалите качествени машинки като Тошиба, Митсубиши, Фуджицу, Шарп и Корона са в по висок ценови клас. Разръчках набързо и ми попаднаха следните, та какво ще кажете за тях? Предварителни благодарности.

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=723

    http://www.ekomatik.com/products.php?pid=356&tid=28

    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=daikin&pid=356

    http://www.ekomatik.com/products.php?pid=357&tid=28

    п.п.Бих приел да погледна и други предложения, стига да не са търговски, щото за приятел все пак, нали?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #531

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Един съвет от мен. За магазин, които е посещаван много гледай за добра конвенционална машина. Инвертора се мъчи в такива условия. Слагам съм инвертор на магазин и само проблеми. Вратата е почти винаги отворена, хладилни витрини, хора, скари ... какво ли не. Машината се побърква, не може да смогне и се мъчи. И ако за помещението е нужна 12-ка например вземете доста по-голяма. Постояния поток от хора променя много изискванията. В такива условия конвенционална машина се справя по-добре. Не каза за какво е магазина, защото има голямо значение? Едно е да е месарница, друго да е бутик за дрехи. И не съм сигурен, че висок клас машина за магазин е оправдана инвестиция.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #532

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Потвърждавам, че за магазин конвенционален е по-добре.

    При хранителните магазини основното е охлаждащата мощност на машината и точно тя трябва да се гледа. При ниска температура в магазина продуктите няма да се развалят, но при висока ще се развалят.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #533

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от veilis
    Помоли ме за съвет мой познат, та:
    Семеен магазин около 40 квадрата - каква машинка за охлаждане и отопление. За мое учудване Дайкин дават от добрите марки сравнително най поносима цена. Предполагах че такава ще е на Панасоник, не не би. По скъпи са. Надолу при марките, мисля че като за надеждност не бива да се слиза. Останалите качествени машинки като Тошиба, Митсубиши, Фуджицу, Шарп и Корона са в по висок ценови клас. Разръчках набързо и ми попаднаха следните, та какво ще кажете за тях? Предварителни благодарности.

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=723

    http://www.ekomatik.com/products.php?pid=356&tid=28

    http://www.ekomatik.com/products.php?sub=daikin&pid=356

    http://www.ekomatik.com/products.php?pid=357&tid=28

    п.п.Бих приел да погледна и други предложения, стига да не са търговски, щото за приятел все пак, нали?
    +1 за горните две мения.

    От мен това "желязо"

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #534

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    добре де, степенувай ми ги с обосновка, ако не те затруднявам, моля?
    За да мога и аз да се аргументирам все пак, нали?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321178700[/time]_________________________________________________

    за конвенционален съм съгласен, но зимъска кат забръска, реотаните на калорифера ще изсмучат електромера, нали? А и човек все пак ще продава стоката, ако съм ясен какво искам да кажа.
    Хранителен е магазина, с няколко вертикални и една голяма хоризонтална витрина. Ако така се казват, де?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321179490[/time]_________________________________________________

    а и конвенционалната машинка няма ли да се превърне при минусовите температури в една постоянна буца лед?

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #535

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Щом пък толкова много иска инвертор да вземе.

    Трябва да се види каква е отдаваната топлинна мощност от хладилните машини, ако компресорите с кондензаторите са в самият магазин, може би е грубо към 900W. Отделно за отопление на 40m² още по 80W/m³ = ~8kW топлинна мощност, като зависи от остъкляването на магазина и от моделът климатик. Трябва 24-ка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    38
    #536

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    именно, и аз като НЕпрофесионалист така му казах - 24-ка.
    За топло и студено ще е нужна и не че иска инверторен, но съпругата му ще е на щанда. Конвенционалният ще ли да топли зимата, както питах?
    Та какъв ще да препоръчаш/те?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #537

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Тази жена е сложена на щанда да взема пари, а не да дава пари на електроразпределителните дружества. Зимата не е необходимо да се поддържат големи температури все пак е хранителен магазин.

    Аз ако бях бих взел обикновена 24-ка от евтините с възможно най-тежките тела с 3 или повече години гаранция, ако някой дава такава. Дали климатика ще замръзва зимата не зависи от това дали е обикновен или инвертор. От много неща зависи, но не и от това.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #538

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Майка ми имаше в магазина си (25 м2) конвенционален 12-ка, лятото не смогваше да охлажда, защото тези витрини греят яко. Зимата купувах конвектори. Сега 18-ка инвертор заспа в помещението. Аз бих купил две качествени 12-ки, инверторни и ги слагам на срещуположни стени. 2 броя FTXS35.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #539

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от veilis
    добре де, степенувай ми ги с обосновка, ако не те затруднявам, моля?
    За да мога и аз да се аргументирам все пак, нали?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321178700[/time]_________________________________________________

    за конвенционален съм съгласен, но зимъска кат забръска, реотаните на калорифера ще изсмучат електромера, нали? А и човек все пак ще продава стоката, ако съм ясен какво искам да кажа.
    Хранителен е магазина, с няколко вертикални и една голяма хоризонтална витрина. Ако така се казват, де?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321179480[/time]_________________________________________________

    а и конвенционалната машинка няма ли да се превърне при минусовите температури в една постоянна буца лед?
    Я виж тук https://forum.setcombg.com/index.php...msg528622.html

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #540

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ако агрегатите на витрините са в помещението, бих заложил на два броя по 18000BTU. Проблема ще е през летните месеци, а не през зимните. А марка и модел, зависи от финансите които могат да отделят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 121 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 21:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 18:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 12:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 21:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе