Страница 7 от 121 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #91

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Айде стига сега, този дайкин да не е "СУПЕРКЛИМАТИК"-А(СУПЕРМЕНА) сред климатиците.То не става само с ПЕЧАЛБА, иска и да ползваш такъв и тогава да съветваш.Моят дайкин го мъчих няколко дни да достигне 24 градуса, като бях направил горното подвижно насочващо крило да се рее нагоре надолу и не успяваше да достигне 24 градуса в хола.След това се сетих, че зимата(февруари-март2009) пак беше същото и тогава реших проблема като насочих крилото право нагоре да духа в тавана-е ЕВАЛА сетих се и така хола ми се сгря.Достигнах до извода, че въздушнияпосок докато достигне п диагонал до другия край н ахола ми преминава около 7.5 метра и се превръща в "охладнял въздушен поток", затова насочих крилото право нагоре и така понеже вътрешното тяло е поставено на външната ми стена до прозорците пресякох студа и постепенно навакса и сгря стаята-иначе ядец 3000лв и с чувството че съм излъган.Сега като чета, че са му обещали да сгрее помещение от 46 квадрата с този климатик ми е мъка за човека-дал е 3000лева(и той кат мен).Поне като лъжат да са по-умерени в лъжите, а не да ги пускат ОПАШАТИ-То всяко нещо си има граница
    точно така е - Дайкин не е супер климатик и супермен както се опитват някои да го изкарат -> "Марцедеса на климатиците" - пълен смях

    Дайкин е едно стъпало над останалите климатици, а цената не отговаря на качествата му и на рекламата му

    също съм на мнение, че само човек който е ползвал няколко години даден модел климатик /или изобщо някакъв електроуред/ може компетентно да каже какви са впечатлението от уреда - всичко останало е празни приказки от рода на "този чул-онзи казал"

    все пак този форум не е някаква секта за да седнем тук и да си хвалим покупките с цел да набутаме и други, а не само ние да се чувстваме набутани ....................... както расъждава бай ганьо

    да , климатика е хубав, но аз просто не бих си купил такъв втори път -> казвам го с ръка на сърцето след 4 годишна употреба

    през лятото крилото го насочвам към тавана понеже студения въздух като по-тежък пада на пода , а през зимата крилото го държа насочено водоравно с цел топлината да не се качва директно към тавана -> не смятам , че заради това имам проблеми при минусовите температури

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #92

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Полки, просто помещението ти е голямо за този климатик, а понеже е и последен етаж най-вероятно имаш и по-големи загуби.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #93

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    polki, ако бяха дошли у вас на оглед от фирмата-продавач преди да го купиш и ако имаше кой да гледа и правилно да преценява от тях - сега нямаше да си в това положение.
    Просто не е добре оразмерен климатика за това помещение.
    Ако санираш добре, вероятно и климатика ще започне да се справя през зимата с отрицателните температури.
    Засега обаче, си имаш топлозагуби в помещението, които климатика при и под 0оС не успява да компенсира, поради спада и в неговата отдавана топлинна мощност.
    Можеш ли да измериш температурата навън, температурата вътре в стаята и температурата на въздушния поток - непосредствено от вътрешното тяло на климатика при настроен вентилатор на макс?
    Kaar , не сте прочели внимателно първия ми пост, където казах, че Атаро клима бяха на място и те ми препоръчаха този модел. Още няколко фирми идваха на оглед и една от тях също ми препоръча този Дайкин. Ако не се лъжа инж.Василев от Атаро клима който се занимава точно с огледи беше в къщи и гарантира, че ще е достъчен този модел. Къщата е с изолация и всичко останало и е на 4-5 години, но сега ще топлоизолирам допълнително с цел намаляване на топлините загуби.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #94

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    polki, в такъв случай - защо не ги извикате да дойдат и да намерят решение на проблема с отоплението? Грешката е тяхна....а и нали "гарантирали"...!
    Дано вътрешното саниране донесе положителен резултат за климатика.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #95

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    polki, в такъв случай - защо не ги извикате да дойдат и да намерят решение на проблема с отоплението? Грешката е тяхна....а и нали "гарантирали"...!
    Дано вътрешното саниране донесе положителен резултат за климатика.
    Kaar , разбира се , че ги извиках и дори мъжете от ремонтната група се оказаха , че са комшии и живеят през няколко пресечки от нас, а имаме и доста общи приятели и познати. Бяха много внимателни, замериха всичко, но все пак беше през деня и всичко си беше нормално по техните думи. Казаха, че нямало причина за рекламация и че си "бачка" точно. Всички в Атаро клима са доста внимателни и учтиви, че човек не може и да се скара с тях и да ги навика

    До месец ще ми е готова вътрешната топлоизолация и на пролет ще споделя в тази тема какъв е резултата, че ми се струва, че доста изписах в темата /не съм искал да се оплаквам,а просто да споделя опита си/.

    Гледам , че започнах да се повтарям и за това спирам да пиша в темата - нямам какво повече да добавя.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #96

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Разбирам притесненията ти , не спирай да пишеш...затова е този форум.Не си прави погрешни заключения за Дайкин защото имаш този проблем...Самсунг няма да коментирам...Модела който са ти монтирали е чудесна машинка ,щом според Атаро работи безупречно значи са сбъркали в изчисляването на топлозагубите..направи си вътрешна изолация и според мен ще се оправят нещата...но все пак всеки случай е различен и няма как да се разбере всичко с писане във форума...трябва да се огледа на място...при правилно оразмеряване -15 градуса не са проблем за твоя модел.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #97

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    В момента подовите машини на дайкин са по-евтини от аналогичните за висок монтаж

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #98

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    В момента подовите машини на дайкин са по-евтини от аналогичните за висок монтаж
    Много добри цени. Може и да пробвам една такава машина другата зима.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #99

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Много добри цени. Може и да пробвам една такава машина другата зима.

    Хубави са, но трябва да имаш пространство пред вътрешното тяло, особено зимата, защото мебели, маси секции и всичко друго пред климатика ще препятства топлата струя излизаща от долната част на вътрешното тяло и може да се образува топъл "джоб" пред климатика, което да лъже термо сензора.Според мен този вид климатици са за по просторни помещения в които имаш няколко избора/варианти къде да сложиш мебелите така че да не пречат на работата на климатика. найтина тези дни се убедих, че на 2.5-3 метра пред климатика се образува топла струя, която по нататък става хладка.

    Според мен не са подходящи за спалня(освен ако не е голяма над 23 кв.м.) тъй като леглото заедно с другите мебели -гардероби, шкафчета запълват подовото пространство и пречат на нормалната работа на климатика.

  12. giv
    giv е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    13
    #100

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    аз си взех 25 -ца днес за 1300 лв без монтаж

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #101

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Къде е това? Че то си е направо подарък тая цена....

  14.  
     
  15. giv
    giv е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    13
    #102

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    сплит систем варна

  16. giv
    giv е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    13
    #103

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    опс сплит сервиз

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #104

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Браво,цената е перфектна. Както и самия климатик....

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #105

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте,
    на път съм да се сдобия с Дайкин FVXS 35 F (отоплителна мощност min 1.4/nom 4.5/max 5 Kw , COP отопление 3,69).
    Помещението което ще опитам да отоплявам е с 30кв.м 77 куб. м PVC , изолация , среден етаж , 2 външни стени - източно и южно изложение.
    Планирал съм да монтирам климатика на късата южна стена стена.
    Според мастерите дето идваха на оглед климата е достатъчна за това помещение ама като чета постовете на "polki" започва да ми настръхва косата.
    Щом има проблем с FVXB50BVMB който трябва да отговаря на 14-кта , аз ще се опитвам да топля с 12-ка (въпреки че помещението ми е по малко).
    Та въпроса ми е за вашето мнение - ще свърши ли работа FVXS 35 F ?
    И защо никъде из нета не мога да намеря спецификация на FVXB50BVMB за да му видя параметрите ?

    p.s Всякакви съвети за монтажа са добре дошли - отстояние от ъглите , отстояние от пода и пр

    Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 121 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе