Как точно й е името на тази "обезвлажняваща" функция???
Как точно й е името на тази "обезвлажняваща" функция???
Вземи си влагоабсорбатор.
https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D0...%B8%D1%8F.html
С климатик това дето искаш няма как да стане зимата.
За да се изсуши въздуха трябва примерно ако в стаята е 20 градуса вътрешния топлообменник на климатика да е на 12 градуса, че да кондензира водата върху него и да докараш влажност 60%, ама нали се сещаш, че тогава климатика ще духа студено вместо топло.
Climate/humidity table
Колеги какъв е принципа на работа при включена опцията "Economy"?
Консумация и мощност до номинал на съответният модел.
Подов инверторен климатик Daikin FVXS50F
В този случай при този модел с включена " Economy" опция колко му се намаля силата на отопление и при 0 и -0 градуса трябва ли да е включена?
Аз до около -5 я ползвам "econo" функцията, понеже без нея понякога прави ненужни дефрости. Тези дни при температури около/под нулата прави по 2-3 дефроста на ден (кратки, не стандартните по 15 минути. Няма го и онова чувство, че все едно се отварят прозорците и външните врати когато при ниски температури спре за 15 минути дефрост. Може би дефроства на 240 минути и не ги хващам всичките), но винаги има скреж по питата. Лошото е, че няма такава топла струя, но пак си поддържа зададената температура.
Поне при мен, сякаш работи по-добре така. Иначе се форсира, задминава температурата с 1-2 градуса, духа много горещо и за 1 час има много скреж вече по питата и айде 15 минути дефрост.
Този пост е редактиран от aruba_man; 30-11-13 в 11:54.
Daikin FVXS35F/RXS35К
А как е най добре да се държи климатика? Вентилатора на Auto плюс Economy режима ли?А при по ниски температури ще пречили че е включен този режим?
Икономията е майка на мизерията...
Значи яко жега докато диша животинчето докато е в гаранция!
еконо-то е функция която уж ограничава ампеража - на вън в чужбина ,а и в много новите жилищни сгради ще върши работа за да не ви падат предпазителите, ако примерно сте присъединени на ниска мощност. определено нашите ерп-та се мъчат да го набутат и тук с различните цени за присъединяване. та ще имат бъдеще подобни екстри определено.
идеята е да се направи по-плавен старт и по-бавно да се достигне желаната Т, а не да се развърти на макс машинката. така че еконо-то еконо-мичното му е само надписа. като ти трябват 100 киловата примерно за да стоплиш стаята, дали ще ги навъртиш за 1 или 2 часа - все 100 ще изгори.
След като се захласнах по идеята на колегата и инсталирах DIY филтър с активен въглен (изрязан от листове за аспиратор) вместо фабричните, намерих следното устройство:
free shipping negative ion generator/anion generator /ionizer parts(27.5*15*18MM)220V 110v DC 12v optional 50 60HZ-in Air Purifiers from Home Appliances on Aliexpress.com
Как мислите - има ли място в корпуса на нашите машинки или е по добре някъде другаде в стаята да измисля скрит монтаж.
Като цяло идеята за йонизатор в дайкина ми звучи много добре. Има и на 12волта за кола.
levskarski , тази щуротия я има в почти всички по стари модели на Midea и Haier...Мога да те уверя, е че никакъв к.. не става от нея. Тоест, нищо няма да усетиш от работата на това устройство.
Ами странно аз имам йонизатор тип
$(KGrHqZHJCYE8flq+WNsBPIbtdEhZw~~60_45.JPG
и определено чувствам разлика - верно той събира мръсотията на един прът, но и самия въздух става както казват "като в гора след буря" и се усеща.
Това устройство би трябвало само отрицателните йони да сипе, ясно е че няма да събира мръстотия.
Този пост е редактиран от emil5koff; 23-12-13 в 17:29. Причина: обърках темата
Четвърта зима започна FVXS35F. Работи като нов. Топлината му е много приятна, държа го на 21*, на повече имам чувството, че съм запалил печка с дърва и вътре е 30*. Няма и течение, не усещаш откъде идва топлото. Като заваля първият сняг преди месец, направи няколко дефроста и това беше. До около +3/4* с Тошибите е по-гот, но при този температурен диапазон, подовият е на светлинни години.