Страница 59 от 121 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #871

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Другата ми стая е с две външни стени, там имам една стара Мидеа, която си работи добре, но така или иначе в тая стая няма да се живее скоро.Външната изолация ще видим дали ще се прави, но фасадата на къщата ще трябва да се ремонтира та така...Какво имаш в предвид дали ще мога да избия тези 3 или 4 хил. лв.Нали все трябва с нещо да се топля?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #872

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    ами примерно ако на сезон плащаш 1000 лева за отопление с конвектори , то с климатици ще си примерно на 400 лева. Т.е. ще имаш 600 лева икономия. Т.е. тези климатици за 3000+ лева ще ти се избият за 5-6 години.
    Въпроса сега е колко е живот на тези климатици, ще плащаш ли за профилактики и т.н.
    Общо взето моето виждане е че трябва да се направи баланс между различните видове икономии на енергия защото може да се окаже че някои инвестиции ще се върнат след повече от 10 години.
    Затова и ти казвам - прави нещата едно по едно и виж какъв е ефекта преди да правиш следващото подобрение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #873

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Така и ще направя.Правя си вътрешната изолация.Слагам два климатика(35-ци или 35 и 25) и живот и здраве ще видим как ще е другата зима.Предполагам, че двете 35-ци в това време, ще топлят без проблем и 3тата стая, която е 15 м2.Като паднат темп. под -5 затварям детската и това ще е.Ще поживеем, ще видим.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #874

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    ами примерно ако на сезон плащаш 1000 лева за отопление с конвектори , то с климатици ще си примерно на 400 лева. Т.е. ще имаш 600 лева икономия. Т.е. тези климатици за 3000+ лева ще ти се избият за 5-6 години.
    Въпроса сега е колко е живот на тези климатици, ще плащаш ли за профилактики и т.н.
    Общо взето моето виждане е че трябва да се направи баланс между различните видове икономии на енергия защото може да се окаже че някои инвестиции ще се върнат след повече от 10 години.
    Затова и ти казвам - прави нещата едно по едно и виж какъв е ефекта преди да правиш следващото подобрение.
    Е вземи и цената на конвекторите де, и те струват пари. Та разликата може и да се избие и за 2-3г.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #875

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от MuPo Виж публикацията
    Така и ще направя.Правя си вътрешната изолация.Слагам два климатика(35-ци или 35 и 25) и живот и здраве ще видим как ще е другата зима.Предполагам, че двете 35-ци в това време, ще топлят без проблем и 3тата стая, която е 15 м2.Като паднат темп. под -5 затварям детската и това ще е.Ще поживеем, ще видим.
    Човек, както ти е писал колегата tweeg две 25-ци, ще те опарвят отвсякъде. Аз съм с хубава вътрешна изолация (вата+картон, някъде и фибран преди ватата), освен това съм и на последен етаж и каквото и да ги правя си работят он/офф. Когато топлозагубите са ти малки, можеш и с много по-малко мощност да отопляваш отлично. Разликата в коп-а си я има между двата модела, както шума и средната консумация. Този месец (може би с надписани сметки) и 32 дни период на отчитане са ми изяли средно под 250-260 вата на час на климатик. Миналата година и на - 26 си бяха така, така че да са живи и здрави

    Отоплят хол 17 кв.м (23 градуса) , спалня - 15кв.м (19-20 градуса) и антре 7 кв.м (19 градуса) между тях - отворено към спалнята. Бачкат он-офф на еконо мод и не са спирани от 2-3 месеца.

    Слагането на външна изолация има смисъл само ако целия вход си направи такава (при бетон, ЕПК, панел) иначе бетона е толкова термопроводим, че като има термомост дори 2-3 етажа под теб, плочата ще се охлади оттам и файдата ти отива. Виж ако си тухла има повече смисъл. Бидейки вече с хубава вътрешна, трудно би постигнал така наречения акумулиращ ефект на стените, при слагане на външна и може би финансово няма да може да се изплати инвестицията.
    Ти поне си в къща така, че външната ще е още един плюс при определена цена де...както казва Мечо пух :
    Колкото повече, толкова повече
    Съветвам те да си сложиш вътрешна и на тавана - има огромен ефект, освен ако не искаш да топлиш съседите или природата. Освен това позволява много дизайнерски решения за осветление и тн..стига да имаш нужната височина. И лято и зима - достигането на желаните температури става много по-бързо и после машинките влизат в крайцерски режим. 35-ци щяха да са оправдани при гол панел и желязна дограма.
    Този пост е редактиран от levskarski; 18-02-13 в 14:25.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #876

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Вата има в стените и таваните.За външна изолация ще видим, така или иначе няма да е тази година.Но ми е ясно, че ако я направя скоро няма да си избия парите.Но фасадата ми в момента е за ремонт на места, така че може ремонта след време да се прави с изолацията, но може и без.Утре ще водя човек от фирмата за клими, да видим какво ще каже по въпроса.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #877

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Е вземи и цената на конвекторите де, и те струват пари. Та разликата може и да се избие и за 2-3г.
    Е та два конвектора са 150 лева. При климите ако смяташ монтаж по 150 лева на климатик, профилактика по 50 на година къде отиваме.
    Та затова не писах за цената на конвекторите - просто пренебрежимо малка е.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #878

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Два ама за баня. По тая логика - има клими по 350лв.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #879

    Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не знам,защо като се вземе нещо,все трябва да се избива?Нали преди всичко взимаш дадена вещ да си улесниш живота,да ти е комфортно и уютно преди всичко,а и е стандарт на живота,или статус,пък и един живот се живее в края на краищата.
    "Икономията е майка на мизерията"-никога няма да забравя тази реплика от великия Т.Колев-лека му пръст.
    smqnab одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #880

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Два ама за баня. По тая логика - има клими по 350лв.
    Аз съм ползвал евтин и скъп конвектор и да ти кажа разлика не виждам. Както и да го въртиш, КОП=1. Докато, при скъп и евтин климатик, разликата е съществена във всяко отношение.
    tweeg и zxc0 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #881

    Отговор: Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal Виж публикацията
    Не знам,защо като се вземе нещо,все трябва да се избива?Нали преди всичко взимаш дадена вещ да си улесниш живота,да ти е комфортно и уютно преди всичко,а и е стандарт на живота,или статус,
    Aми тогава дай да слагаме котлетата на ток с радиатори и подовото и комфорта ще е на 6.
    zhelko и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    12
    #882

    Отговор: Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Избор на подови климатици???
    Fuji electric RGF 12 LA или Daikin FVXS 35 F ???

    Споделете мнения?
    Този пост е редактиран от maina032; 19-02-13 в 17:09.

  16. Junior Member Аватара на shtiliyan
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    42
    #883

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    FVXS-F / MXS-K
    FVXS-F / MXS-E
    FVXS-F / MXS-H
    FVXS-F / MXS-F
    FVXS-F / MXS-G
    FVXS-F / RXS-K
    FVXS-F / RXL-J
    FVXS-F / RXL-K Здравейте , това е списъка с всички външни тела с които може да се комбинира FVXS-F . Някой може ли да ми каже ,кое тяло е най-добрата комбинация . Цената е без значение . В която и фирма да погледна винаги е комбиниран с различни тела и цената варира от 1500 до 1900 лева. Поне за тези които се предлагат при нас .

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #884

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    shtiliyan, доколкото съм запознат, тези външни тела, започващи с M са от мултисплитове. RXS-K е варианта който трябва да избереш.

  18. Junior Member Аватара на shtiliyan
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    42
    #885

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Видях току що още една комбинация FVXS25F / RXS25G . Това да не е някаква българска комбинация ??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе