Страница 23 от 121 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #331

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    m_dikov, имам въпросния МЕ GE25VA и спрямо другия ми Дайкин е доста по-зле от всякъде.
    Може ли да знаем какъв ти е дайкина като модел и сигурен ли си, че е GE, а не GC серията мицубишито? Би било интересно и в какви помещения са монтирани двата климатика и при еднакви ли условия работят?

  2.  
     
  3. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #332

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rony67
    Имам климатиците от октомври и до сега не са спирани и с нищо не напомнят за себе си, притеснявам се от писанията за тях и бих попитал кога да чакам тракащите решетки и дефроста на 22 минути
    Изобщо не очаквай да имаш проблеми...аз имах 2 Дайкина и сега взех 3-ти изобщо ме ме интересуват скапаните монтажи и дрънчащите решетки на няколко човека от форума.ЗНАМ от личен опит какво е качеството на марката и толкова монтирани и гаранционни климатици имам и актива си че изобщо не ми е нужно някой да ми обяснява за фабричните дефекти и други подобни глупости...
    Всеки има правото да си говори глупости и аз не мога да му забраня...и не искам.
    Забравих да ви спомена че Дайкин никога не са имали проблем с дефроста...ама иначе може да си пишете смешки колкото искате,не ми пречи особенно...
    dzaro одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #333

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    ...ЗНАМ от личен опит какво е качеството на марката и толкова монтирани и гаранционни климатици имам и актива си че изобщо не ми е нужно някой да ми обяснява за фабричните дефекти и други подобни глупости...
    Искаш да кажеш че при Дайкин понятието фабричен дефект не съществува? Че от милионите бройки които произвеждат няма нито един дето е излязал от завода с проблем? Хайде стига глупости... Може процента да е много нисък но той съществува... А по отношението че ти нямаш проблем не значи че други потребители нямат - защото има ОГРОМНА разлика когато човек който си вади хляба с климатици си монтира климатика и таквъ който е просто "клиент".

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #334

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Разбира се че има дефекти но не може да се говорят смешни неща...Примерно за една година има 10 сменени ел.двигатели на вътрешното тяло,но на няколко хиляди машини,друг е въпроса ,че една от 10-те беше мойта в хола...случва се ,но проблем с качеството няма...
    Точно в монтажа е разликата ...но не ме разбират правилно,все едно - всеки си има мнение...
    dzaro одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #335

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Изобщо не очаквай да имаш проблеми...аз имах 2 Дайкина и сега взех 3-ти изобщо ме ме интересуват скапаните монтажи и дрънчащите решетки на няколко човека от форума.ЗНАМ от личен опит какво е качеството на марката и толкова монтирани и гаранционни климатици имам и актива си че изобщо не ми е нужно някой да ми обяснява за фабричните дефекти и други подобни глупости...
    Всеки има правото да си говори глупости и аз не мога да му забраня...и не искам.
    Забравих да ви спомена че Дайкин никога не са имали проблем с дефроста...ама иначе може да си пишете смешки колкото искате,не ми пречи особенно...
    Ти също можеш да си пишеш глупустите и ти не ни пречиш, и тези недоволните от форума не са няколко а са десетки и с всеки изминал ден се множат, така че и ти си разправяй каквото искаш, но нека хората да знаят какво може да им се случи и да преценят сами как да си похарчат парите, все пак сумите са сериозни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #336

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    От притеснения голяма полза няма, радвай се и си пии виното/ракията на топло.Дефроста зависи от помещението и от топлозагубите, ртазбира се и от външната температура.

    Възможно е честия дефрост да е предизвикан от това, че климатика тепърва затопля стените, ако е бил ползван с включване и изключване.И аз считам, че след като се включи климатика есента не трябва да се изключва, защото изстиват стените и всичко останало.
    Но пробллема с дефроста съществува и той при температури около -1 и по-ниски температури.
    Последният месец в София не беше топло, но не сам хванал дефрост, сигурно го е имало, но това не се е отразило на комфорта.По какво се познава дефроста та да го измеря.Благодаря

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #337

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Защо ли,и аз трудно го хващам ...не ги правят както трябва тия климатици Дайкин ...Беко-то в другата стая пъшка и охка горкото и фреона му се стича като от чешма..до -5 е така после - не питай...
    А питай този Диков колко му е струвал монтажа,защото има фирми с 260 лева монтаж и не всеки може да си ги позволи.Ако е за 150 лева - какво качество търсим...виждал съм Дайкин с 30 см тръбен път ...дали ще има преливане и шум от компресора?Но философите казват че не е от монтажа а си е фабрично дефектен нещо...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #338

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Да не максимализираме споровете, ДАЙКИН са добри машини, но нищо повече.А що се отнася до монтажите, и аз до сега не съм видял някой да монтира машините с тръбен път, който по сервизно е даден като СТАНДАРТ.Всички монтират до 3 метра в цената, по изключение до 4, или пък да предупреждава клиентите, каква е минималната дължина, която се изисква.Не казвам, че няма такива фирми, но май са рядкост.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #339

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    ... Колега точно тези с монтажи по 250 лв. преди 2 години ми сложиха двете ръби е една изолация и не вакумираха машина за 2500 лева. Така, че цената за монтаж не е мерило! Има фирми, които работят по правилата и не пестят материали и труд. Сигурен съм, че и във форума има такива монтажисти. Аз имам лично наблюдение над една такава фирма. Ако някой иска името на лични да не кажат, че правя реклама!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #340

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    А питай този Диков колко му е струвал монтажа,защото има фирми с 260 лева монтаж и не всеки може да си ги позволи.Ако е за 150 лева - какво качество търсим...виждал съм Дайкин с 30 см тръбен път ...дали ще има преливане и шум от компресора?Но философите казват че не е от монтажа а си е фабрично дефектен нещо...
    Абе, то един лекар дето е учил 6 год. и после специализира поне още толкова ще се изчерви от срам, ако ви прочете ценоразписа и го сравни с неговия. 'баси специалистите! Значи искаш да ме убедиш, че трябва да платя 260 лв на някакви юнаци, дето 1,5-2 часа дупчат с Хилти, режат някакъв тръбалак, връзват 2/3 кабела, после докато си почиват и пушат по цигара включват вакуум помпа(ако въобще го направят) и т.н. все високоинтелектуални дейности? Пилешкият ми мозък не го побира, как може да се искат толкова пари за монтаж на климатик.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #341

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Пилешкият ми мозък не го побира, как може да се искат толкова пари за монтаж на климатик.
    Като има кой да дава по толкова,що пък да ги не вземат?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #342

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    m_dikov, имам въпросния МЕ GE25VA и спрямо другия ми Дайкин е доста по-зле от всякъде.
    soon , има ли нещо което да го нямаш, и като се казва доста по зле,какво разбираш под това, защото хвърляш някакво твърдение и после мълчиш.

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #343

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Защо ли,и аз трудно го хващам ...не ги правят както трябва тия климатици Дайкин ...Беко-то в другата стая пъшка и охка горкото и фреона му се стича като от чешма..до -5 е така после - не питай...
    А питай този Диков колко му е струвал монтажа,защото има фирми с 260 лева монтаж и не всеки може да си ги позволи.Ако е за 150 лева - какво качество търсим...виждал съм Дайкин с 30 см тръбен път ...дали ще има преливане и шум от компресора?Но философите казват че не е от монтажа а си е фабрично дефектен нещо...
    Ало, великият монтажник, ти нали праща в Русе у Биро голям специалист от твойте да види, че и неговия монтаж не е добър уж и затова му дрънчала машината и бучала, я разкажи на хората какво се случи като си толкоз отворен, а съм сигурен и Биро ще напише нещо по въпроса.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #344

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov
    Ало, великият монтажник, ти нали праща в Русе у Биро голям специалист от твойте да види, че и неговия монтаж не е добър уж и затова му дрънчала машината и бучала
    Аз доколкото знам монтажника не е пращан от rkk, а от vanko68 и е било установено, че монтажа е както трябва, но дрънченето останало. То иначе нямаше да му важи още офертата, специалист да му оправи климатика.

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #345

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз го пратих - каза ми че всичко е наред и няма никакви звуци и дрънчене...ванко68 също познава човека ,който е ходил в Биро и ще каже дали е специалист...лошото е че климатика не е издавал звуци...синдром на майстора - дойде ли машината замлъква...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 121 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе