Страница 50 от 121 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    4
    #736

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте!
    Бих искал една малка справка. Скоро ми монтираха 25-а в стая 12-13 кв. метра. Тъй като за пръв път имам досег с марката и въпросът ми е дали е нормално климатика, пуснат на отопление (зададени 25 градуса, без еко и тихи режими) да духа не топъл а по-скоро пречупен въздух. Факт е че си достига зададените градуси, но стоейки пред него като че ли се усеща по-хладна струя отколкото ми се иска.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #737

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    naskostoev аз имам подова 50-ка на дайкин, сега ако купувам и избирам само между подови модели бих избрал мицубишито.Измежду всички подови обаче мисля че само при тошиба долната клапа на вътрешното тяло може да се насочва надолу към пода.



    devian при дайкин е нормално да духа по хладна струя въздух когато стаята е загрята до желаната температура.Единствено по-топло духа когато е настроен на 26 градуса.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #738

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Бе нещо не ги купуват много тия подовите Тушиби.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #739

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Благодаря, justify, и аз може би към мицубишито клоня...

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #740

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Бе нещо не ги купуват много тия подовите Тушиби.
    кат бентлитата...........

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #741

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Daikin S25NTES Plasma Steramer - njakoi moze li da mi kaze vpe4atlenja ?
    imali COP - 5.8, proizveden vav Japan
    Dostata4en li e za 18 kv.m panel, posleden etaz , bez izolacja ?
    ima li rezervni 4asti ?

    Пиши на кирилица!


    Този пост е редактиран от Jackas; 07-12-12 в 08:23.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #742

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    колеги и аз имам 2 25-ци в апартамента в който живеем в момента и имам следните въпроси . В едната спалня (около 18 кв.м. но е със светла височина 2.95) баща ми понеже е зиморничав има навика от време на време сутрин като стане да си пуска powerful режима и после да минава на 27 градуса на 3 степен на вентилатора . При него в основата на външното тяло е започнало да се събира лед и отдолу явно е имало шушулка която майка ми е отстранила . Притеснява ме че отвора оставен за дренаж също може би е замръзнал и когато климатика мине в режим на размразяване водата остава вътре в тялото и леда отдолу се увеличава и може да се стигне до там че да пречи на перката да се върти и дефакто климатика да не работи . Климатика е поставен близо до западна тераса която е открита и се появява снегонавяване отгоре му и сега при тея студове не знам какви ще ги мисля . Как ме съветвате да постъпя - да отворя външното тяло и евентуално с топла вода да отстраня ледената покривка по дъното и да пускам съответно по ниски температури за да избегна бъдещо замръзване или да постъпя по някакъв друг начин който вие ме посъветвате ?
    В другата спалня в която съм аз през ноща пускам климата на 20/21 градуса на най-ниската степен или понякога на режима който е за спане с дръвчето и луната картинката . През деня се пуска на 23/24 максимум на 3 степен на вентилатора . Външното тяло е на открита тераса (тази до която е монтирано другото външно тяло) и в нея реално също се събира снежец . Отдолу на отвора за оттичане имаше висулка която отстраних и като усетих че климата мина в режим defrost излязох навън и с една отверка отпуших отвора от леда и използвайки температурата на тялото ми стопих леда около отвора . Прави ми впечатление обаче че климата включва и изключва доста често , като не съм убеден че като изключи влиза в режим на размразяване . Логично ли е като стигне датчика дадената температура и климата изключи тя да минава в режим defrost ? как се познава че една клима влиза в този режим понеже нямам много опит с климатиците ? Стаите и двете са с PVC като явно монтажниците са си оставили малко ръцете и подухва и в двете , като първата от своя страна има още 2 врати към други стаи (неотопляем бокс и към коридор) и една врата към терасата + външна стена на която отвътре има някаква изолация и гипсокартон . Втората е само с 2 врати - една към тераса и втора към коридор + голяма витрина прозорец към терасата .
    понеже със сигурност предстои да става евентуално и по студено , а гледам че по книжка и двата са до -10 градуса работещи ви моля за съвет как да процедирам с градусите и евентуално как да отстранявам леда по дъната на външните тела при условие че дренажните им отвори също за обледени .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #743

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    devmc, изумих се като прочетох за отвертката. Не така че може да спукаш някоя тръба. Наливай гореща вода и като се почисти дъното монтирай един нагревателен кабел с прекъсвач (както съм направил аз) и от време на време го включвай да отпушва дренажа. 27 градуса е много за отопление с климатик, но не е непосилно за този модел, но ще прави по-чести дефрости и от там запушване на дренажа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #744

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    devmc, изумих се като прочетох за отвертката. Не така че може да спукаш някоя тръба. Наливай гореща вода и като се почисти дъното монтирай един нагревателен кабел с прекъсвач (както съм направил аз) и от време на време го включвай да отпушва дренажа. 27 градуса е много за отопление с климатик, но не е непосилно за този модел, но ще прави по-чести дефрости и от там запушване на дренажа.
    biro ако наливам гореща вода за да изчистя дъното няма ли голяма вероятност пак да се образува лед , тъй като врялата вода замръзва по-лесно от нормалната която отделя външното тяло ? аз хубаво да монтирам такъв кабел , но като са още гаранционни климатиците няма ли да отпадне гаранцията ? а и не съм много в час със тоците в интерес на истината днес отварях климатика на баща ми и видях че дъното е ледясало , така че като дойде водата ще поливам с вода от каната за загряване та да се изчисти . може ли да дадеш снимка на кабела който си пуснал ти ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #745

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Сериозно ли врялата вода замръзва по лесно и на какво основание?
    Ти ако не си в час с тоците по добре не пипай, а що се отнася до гаранцията мисля че няма проблем. Потърси някой да ти монтира нагревател, може и да е фирмата от където са ти монтирали климатиците.

    P1030350.jpgP1030351.jpgP1030352.jpgP1030355.jpgP1030356.jpg

    Монтажа не е особено професионален, но кабела върши добра работа.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #746

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Леко с водата от каната да не се деформира нещо от топлината.
    По-добре да не е с вряла, а с топла вода.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #747

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Разбира се, че не вряла 50-60 градуса макс. Ако е 60 да е на струя не с каната.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #748

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    готов съм момчета само се чудя защо двете 25ци са с различни дъна . едното ми дъно е като на biro и се оттича отзад по каналчетата , а другото ми дъно е само с 2 ясно изразени "коритца" и има дупка за оттичане

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #749

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    devmc, погледни означението на външните тела. На времето имаше една афера че монтираха дайкини с външни тела от по-нисък клас. FVXS25 трябва да е комбиниран с външно тяло RXG25E.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #750

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Тези нагреватели ги слагайте с предпазители да не светне някой! Имаше такива случаи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе