Страница 65 от 121 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #961

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    За много години. Живи и здрави
    И мойте 25-ци работят много добре...не са изключвани от 2-3 месеца (единия на 23, другия на 21)... последния ток беше под 100лв. Да са живи и здрави.

    И малко шеговито настроение:

    Тъй като сме с бебе, което вече се изправя и драпа по тях - то им откри нова функция :
    -> Пълно затваряне на горната клапа при което започват да духат напълно вертикално нагоре. Притеснявам се че ще изкърти горната клапа както и се увисва, ще трябва да слагам заграждения отпред и да работят само на горна, ама няма как. Иначе чак сега обърнах внимание, че япончета са обърнали доста внимание на безопастността (тънката мрежа на горната клапа) долу пък е далече перката също.

    Някой поодряза ли си микропорестата гума да каже впечатления ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #962

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    колеги за много години ! сега директно към въпроса - от едната ми 25ца се чува по "различен" шум от другата , щом и на мен дето съм малко глух ми направи впечатление реших че е сериозно . едната си се чува нормално , но другата нещо "ръмжи" от време на време и не знам на какво се дължи това . Преди няколко седмици го спрях докато беше още топло за да го изчистя , но не съм пипал никакви кабели и вентилатори . чисто и просто налях вода по единия край по който няма кабеляци и т.н. за да изчистя дъното му от прахоляка който се беше събрал . имате ли някакви идеи на какво може да се дължи това по изразено ръмжене от външното тяло ?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #963

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от devmc Виж публикацията
    колеги за много години ! сега директно към въпроса - от едната ми 25ца се чува по "различен" шум от другата , щом и на мен дето съм малко глух ми направи впечатление реших че е сериозно . едната си се чува нормално , но другата нещо "ръмжи" от време на време и не знам на какво се дължи това . Преди няколко седмици го спрях докато беше още топло за да го изчистя , но не съм пипал никакви кабели и вентилатори . чисто и просто налях вода по единия край по който няма кабеляци и т.н. за да изчистя дъното му от прахоляка който се беше събрал . имате ли някакви идеи на какво може да се дължи това по изразено ръмжене от външното тяло ?
    Ламарините на външното тяло вибрират от вибрациите и се чува. Пробвай с докосване и лек натиск по ламарината да откриеш местата които вибрират. Аз лично ги уплътних с подложка за ламинат и сега мърка външното.
    П.С. Нищо не казвате сега в студовете? Някой да е замръзнал, да се е размразявал на половин час? Моите и 2та подови мъркат в 65 квадрата етаж с отворени врати навсякъде. През деня са на 23 градуса(нагоре не се трае в стаята) а нощем на 19-20.На автоматичен вентилатор са и 2та, и с отворена ръчно наполовина долна клапа.Всичко е на ток вкъщи Декември 139 лева ток.
    nqkoi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #964

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Може да се счете като офтопик в тази тема, ама при подобни условия като горния пост (един постоянно отворен на клапа прозорец в хола и там оставен на 24 винаги) тока за декември беше 120 като се вземе предвид, че 10 дни от декември бяха с друг климатик в хола, конвенционален 24-ка.

    Казвам го от гледна точка на вечните плюнки по моите модели.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #965

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Моите и 2та подови мъркат в 65 квадрата етаж с отворени врати навсякъде. През деня са на 23 градуса(нагоре не се трае в стаята) а нощем на 19-20.На автоматичен вентилатор са и 2та, и с отворена ръчно наполовина долна клапа.Всичко е на ток вкъщи Декември 139 лева ток.
    Аз съм 108лв, 60кв.м (понякога се отопляват целите, ама най-често 42кв.м) Всичко друго е на ток...солара не сколасва да топли вода сега, но пък му пускам ел.нагревателя за 2часа на нощна тарифа и спирам притока на студена вода към него. В резултат имам 100 литра топла водя цял ден.

    През деня:
    1-я бачка на 2-3 перка на 23 градуса в хола - 17кв.м
    2-1 бачка на 1-2 перка в спалня + антре на 21 градуса - около 25 кв.м

    През ноща:
    1-я бачка на 21 на 5-та перка и отоплява хола, антре и към спалнята - общо към 42 кв.м

    Да знаете, че горната клапа е доста здрава (за сега). Издържа дете 10кг, което и се увисва чат пат

    Външните тела от коя точно дупка отдолу на борда капеха ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #966

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Те имат само по една дупка отдолу по средата на толплообменика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #967

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Ламарините на външното тяло вибрират от вибрациите и се чува. Пробвай с докосване и лек натиск по ламарината да откриеш местата които вибрират. Аз лично ги уплътних с подложка за ламинат и сега мърка външното.
    П.С. Нищо не казвате сега в студовете? Някой да е замръзнал, да се е размразявал на половин час? Моите и 2та подови мъркат в 65 квадрата етаж с отворени врати навсякъде. През деня са на 23 градуса(нагоре не се трае в стаята) а нощем на 19-20.На автоматичен вентилатор са и 2та, и с отворена ръчно наполовина долна клапа.Всичко е на ток вкъщи Декември 139 лева ток.
    и на мен ми направи впечатление че ако се облегна на някой части от външното тяло спира тоя шум . не че ми пречи ако е от това но мислех да не е станал някой фал . странното е че като скова големия студ преди около 10/12 дни тогава започна да ръмжи . то не е точно ръмжене ами се получава някакъв резонанс все едно при трептене и дъни като бас здраво . как ги изкарахте тия сметки за ток направо не знам . при мен единият седи на 19 градуса на 3 перка , а другият на 20 пак на 3 и не се пипат температурите . последната ми сметка беше около 220 лева което май е нормално с оглед на това че засичането стана по време на празниците май .
    по въпроса за замръзването при мен беше замръзнала вода долу в тавичките на единият , но вчера с малко гореща вода поразкарах една част от леда ей така за всеки случай. случва се понякога единият да размразява на половин час но щом трябва няма как . брутално замръзване като миналата година когато перката опираше долу в леда още не съм имал , но тогава се получи цялата работа от неправилна експлоатация - понеже баща ми беше решил да се топли на 27 градуса при външна температура от -18

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #968

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от devmc Виж публикацията
    и на мен ми направи впечатление че ако се облегна на някой части от външното тяло спира тоя шум . не че ми пречи ако е от това но мислех да не е станал някой фал . странното е че като скова големия студ преди около 10/12 дни тогава започна да ръмжи . то не е точно ръмжене ами се получава някакъв резонанс все едно при трептене и дъни като бас здраво . как ги изкарахте тия сметки за ток направо не знам . при мен единият седи на 19 градуса на 3 перка , а другият на 20 пак на 3 и не се пипат температурите . последната ми сметка беше около 220 лева което май е нормално с оглед на това че засичането стана по време на празниците май .
    по въпроса за замръзването при мен беше замръзнала вода долу в тавичките на единият , но вчера с малко гореща вода поразкарах една част от леда ей така за всеки случай. случва се понякога единият да размразява на половин час но щом трябва няма как . брутално замръзване като миналата година когато перката опираше долу в леда още не съм имал , но тогава се получи цялата работа от неправилна експлоатация - понеже баща ми беше решил да се топли на 27 градуса при външна температура от -18
    Тия сметки вървят ръка за ръка с вътрешна топлоизолация (каменна вата каширана с алуминиево фолио)...верно намалих си апартамента с 2 квадрата, но разликата е огромна...(последен етаж с много външни стени) Колкото и да е студено машинките сгряват/охлаждат за под 5 минути. А в последните години въобще не ги спирам през зимата.
    Сигурно и лед осветлението сваля 10-15лв. Само банята е хищна - там е монтирана вентилаторна за баня 1000/2000W
    Търсете си термомостовете (гледам в лидл имаше промоция на IR уред за измерване, който струваше 30-40лв)
    Аз съм установил че уплътнения на врати, зад контакти и ключове + вентилатора на банята (преди беше с тия клапи пунта-мара на пружинки дето са) крадът най-много от топлото.

    Това за звука от външното като стана студено ми е познато - сложи си уплътнение на решетката на перката както каза колегата...при мен е много трудно достъпно да я отвия сам, но тази година не съм го чувал.
    Mega одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #969

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    това решетката на перката имате предвид отпред решетката на външното тяло пред перката ли колега ?

    колеги ето погледнете и "чуйте" за какво говоря . едното видео е от снощи , а другото е от преди малко

    https://www.youtube.com/watch?v=ut4rf06Mcoc

    https://www.youtube.com/watch?v=d3Ri0Muc2Sk
    Този пост е редактиран от devmc; 30-01-14 в 13:15.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #970

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от devmc Виж публикацията
    това решетката на перката имате предвид отпред решетката на външното тяло пред перката ли колега ?

    колеги ето погледнете и "чуйте" за какво говоря . едното видео е от снощи , а другото е от преди малко

    Daikin outdoor unit - YouTube

    Daikin 2 - YouTube
    Това не е вибрация колега, а форсиран компресор от това ,че вратата на терасата е отворена и студения въздух го кара климатика да се форсира.При мен вътрешното е на диагонал с вратата на терасата и когато се отвори вратата до 5-10 секунди максимум форсира вътрешния вентилатор и съответно и компресора отвън.
    Няма дертове с това.
    А относно сметките-- 5 см вата отвътре и 8 см Стиропор отвън на тухлена къща 1 етаж с фибран 5см на пода и вата на тавана и пластмасова дограма навсякъде.Опакован отвсякъде, от 2 зими забравих какво е конденз и мухъл.Проветрява се всяка сутрин.Определено изолацията оказва влияние.
    Този пост е редактиран от kokovi4; 30-01-14 в 20:34.
    Mega одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #971

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Това не е вибрация колега, а форсиран компресор от това ,че вратата на терасата е отворена и студения въздух го кара климатика да се форсира.При мен вътрешното е на диагонал с вратата на терасата и когато се отвори вратата до 5-10 секунди максимум форсира вътрешния вентилатор и съответно и компресора отвън.
    Няма дертове с това.
    в момента вратата е затворена но отвън пак се чува такова "тракане" и вътрешното тяло духа съвсеем леко . да не би да е свързано с това че в тавичката има образуван лед или това че в момента в Добрич е около -13/15 градуса или пък да е влязла машината в дефрост ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #972

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Когато дефроства вътрешното не духа и на външното вентилатора не работи, При -13/15 градуса работи на по висока мощност, нормално е и да се чува повече.Много ти е близо външното затова забелязваш тези звуци, моите са под терасата(на земята) и не ги чувам, само ако съм срещу тях на двора.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #973

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    при мен са точно през стената , понеже вътрешното ми е до работният плот и явно за това ги чувам . преди 2 седмици не се чуваха но и тогава температурите бяха други . странно е че другото външно не издава същия звук и точно това ме притеснява (понеже то е баш на открито а това което се чува е на тераса която е по-навътре все пак и има някаква завет

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #974

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Пий си ракията спокойно Когато беше топло и аз чувах отвън само фученето на перката без компресора, но сега при минусови се чува и той.Моите 2 подови 3та зима карат и съм им свикнал на шумовете. Ако има проблем ще изпищи с някаква грешка.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    31
    #975

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    тва е някъв ужас баси . май лятото отиват на друго място и ще се купуват Митсубишита като гледам . трака та се не трае . днес 2 пръста лед вътре съм махал с топла вода . и другия беше обледен и той с толкова че и него съм заливал и той почна сега да потраква . почвам да мисля че не е от темепературите и като се затопли ще викам монтажниците да ги гледат

    едит : странното е че при единия якото тракане започва точно когато климата включва . когато вече е включен рязко намаляват вибрациите и шума

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе