Страница 78 от 121 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1156

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Хлора - на отворени прозорци - уча се от професионалисти - санитарките .
    Иначе разбрах, че се слагала ръкавица, но засега ще го пробвам без.
    edi, нека има бе, не ми пречат, кой знае колко не пада СОРа от въздуха дето минава през тях - нали някои така твърдят..
    Сега направи 25С и се кротна

    Ще го гледам кога ще изкючи...
    Ватметъра е Сонофа от стария.
    Нормалния го потулих някъде.
    Външната е 9С, стария работеше с около 500W , е все пак е на 16г.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 16-04-20 в 22:11.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1157

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не ги слушай, мавхай сякви ......метри, ще те емнат да висиш пред машината и само да докладваш.По-добре вируса да срещнеш челно.
    ccankov73, rosswen и pap1918 харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #1158

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Честито и от мен.
    ccankov73 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1159

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    edi, Сонофа е в таблото, не ми се разглобява.Пък и нека си начеша крастата малко, ще ми мине скоро.
    За какво си взех седмица отпуска, да не мислиш, че е за Великден, за замервания е...
    edi1 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1160

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Питай си ти джеба, отворите са добре дошли, допадат ми. COP може и да ти падне с 1-2 десети [emoji38], ама това няма да го разбереш и по смъртно. Дъното, където се изтича, изглежда равно, така че може и от всички да си тече. Да не говорим, че като се натрупа съвсем малко лед и нивелацията на тавата се промена, та пак ще тече и от другите. Да доставя комфорт, уют и възможно най-малко грижи, другото са бели кахъри.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1161

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    edi, Сонофа е в таблото, не ми се разглобява.Пък и нека си начеша крастата малко, ще ми мине скоро.
    За какво си взех седмица отпуска, да не мислиш, че е за Великден, за замервания е...
    Спри си ъпдейта на Sonof-a, на мен ми качи нова версия на програмата и е отвратителна. На главния екран не дава никакви данни.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1162

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Така, машинката работи перфектно за мен.Тъй като по-хладно от снощи няма да става та да драсна някой ред.
    Това което исках се получи.
    1. По-добро разпределение на температурата в помещението по вертикал и хоризонтал.
    Сега е равномерно топло където и да застана.Всякакви очички, ушики и др. сензори са безсмислени “екстри”.
    Това стана с преместването на тялото от късата на дългата стена и естествено ниско долу.
    2. Тишина - доста по-тих е от стенното Фуджи.Стария ми беше на 4-5 метра от главата, сега е на метър
    и пак е по-тихо.
    3. Няма го “веенето” от стенния -все пак разпределя от 2 отвора - към тавана и пода.Не се
    опитва да праща топлия въздух от тавана към пода.Работи само на 1ва и 2ра степени на вента, а точно
    тях ги няма на вътрешното на 50ката.
    4. Бонус - не го очавах - при тези външни(4-6С) топли 50те квадрата с 310-330W.За сравнение стария
    хапваше 5-600W.Ами не му се сърдя... .Възможно ли е да е заради големия външен топлообменник?

    Сега “лошото” - минимума е 300W, по-надолу не ще.Предполагам че това е минимума на 50ката.
    Почва да офи над 12-3С но пък не се разбира понеже не мести клапата,а и като си работи на първа и мине на
    следяща то трябва да станеш и да си сложиш ръката, че да разбереш.Е още ми е любопитно де.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    mimojef, necata2, stutgart и 5 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1163

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Щом си доволен, всичко е наред.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1164

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    С подходящо вътрешно тази 50-ка трябва да слиза на и под 250W. Предполагам е заради хибридизацията.
    50W ти е глобата за по-ниският шум. Всяко удоволствие се заплаща братче.
    Кеф цена няма.
    П.С. пробвай минимума на задание 20С. Струва ми се, че има някаква обвързаност, но не съм сигурен.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1165

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    На 20С ще ме “изнесат” от нас .
    Наесен може и да пробвам, но не виждам смисъл, тъй като и на мен под 22С не ми е комфортно.
    Шъ видим, сега друг проект ме човърка, ама...там са 80С
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    56
    #1166

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравей колега, сравни ли данните за консумация от приложението на дайкина и другия уред , който ползваш и си пуснал резултат за консумацията на ел. енергия.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Така, машинката работи перфектно за мен.Тъй като по-хладно от снощи няма да става та да драсна някой ред.
    Това което исках се получи.
    1. По-добро разпределение на температурата в помещението по вертикал и хоризонтал.
    Сега е равномерно топло където и да застана.Всякакви очички, ушики и др. сензори са безсмислени “екстри”.
    Това стана с преместването на тялото от късата на дългата стена и естествено ниско долу.
    2. Тишина - доста по-тих е от стенното Фуджи.Стария ми беше на 4-5 метра от главата, сега е на метър
    и пак е по-тихо.
    3. Няма го “веенето” от стенния -все пак разпределя от 2 отвора - към тавана и пода.Не се
    опитва да праща топлия въздух от тавана към пода.Работи само на 1ва и 2ра степени на вента, а точно
    тях ги няма на вътрешното на 50ката.
    4. Бонус - не го очавах - при тези външни(4-6С) топли 50те квадрата с 310-330W.За сравнение стария
    хапваше 5-600W.Ами не му се сърдя... .Възможно ли е да е заради големия външен топлообменник?

    Сега “лошото” - минимума е 300W, по-надолу не ще.Предполагам че това е минимума на 50ката.
    Почва да офи над 12-3С но пък не се разбира понеже не мести клапата,а и като си работи на първа и мине на
    следяща то трябва да станеш и да си сложиш ръката, че да разбереш.Е още ми е любопитно де.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1167

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не бях, но заповядай :


    Това е за вчера, 220W разлика за денонощие.
    Сега намали до 287W :
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    56
    #1168

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    При мен консумацията е по-висока . Ползвам подов FVXM50 и 2 броя Daikin Perfera - 9-ки. С подовия отоплявам хол с трапезария около 40 кв.м. От както се стопли времето ,подовия го ползвам на горна клапа само , но мисля че на две клапи консумацията ще е по-ниска. Днес в 11:00 го пуснах на две клапи.Като трябва да кажа че в момента имам фисксирана сметка за ток , понеже още няма партида сградата.Вчера вратата на терасата , беше с открехната горна част около 2 часа и полувина , което се отразява на разхода.Апартамента е на последен етаж , над него има скатен покрив и нямам изолзация на тавана. Мисля да си правя за следващата зима с каменна вата от горната страна на плочата в таванскотото.
    При теб има ли изолация на тавана и спираш климатиците или работят постоянно. При мен и трите работят постоянно , в спалните на 22C в хола от 07:00 до към 11:00 на 24C , през останалото време на 22C
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1169

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ползвам го на двете клапи.Сега при тея външни не работи постоянно,
    при нас денем става над 22-3С.Имам си прозорци .
    Сутрин тръгва в 06.30 до 10.00, и после от 17.00 до 02.00ч, като работи с редки он-офи и работи 99% на минимума.
    На тавана нямам изолация понеже горния етаж е отоляем, но и на пода нямам, а отдолу е мазе/бечова стая - неотопляема.
    Хола обаче е югозападен и следобед като напече, а и донякъде заради Ка стъклата, си става жега.Ако не отворя да проветрявам трябва да пускам охлаждане .
    Две еднакви помещения няма.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1170

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от martin0506 Виж публикацията
    Мисля да си правя за следващата зима с каменна вата от горната страна на плочата в таванскотото.
    От долната, от долната страна на плочата да е изолацията. Да си стане вътрешна изолация. 5см. вата с гипскартон е достатъчно. Другото което го мислиш е хвърляне пари на вятъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 78 от 121 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе