Страница 18 от 34 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 502
Like Tree351Одобрявам

Първи впечатления от ASHG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #256

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Здравейте,нов съм във форума и като цяло съм невежа в климатичната техника , всичко което знам е от четене по форуми.

    Моля препоръчайте ми климатик на FUJI ELECTRIC ( за тази марка мога да взема отстъпка )
    От Русе съм , живея в чародейка-север , панелен блок с изцяло южно изложение ( лятото в стаите става по 30 градуса със спуснати плътни завеси ) , външна изолация със плътен стереопор 10 см , вътрешна с по-рехав стереопор 2 см , етаж 1 , 5 см фибран на пода. среден апартамент , тоест като се влезе в коридора , стаите са разположени на една линия , като в дясно се пада 13 квадратова спалня ( 30 кубика ) , коридор 8 квадрата , в средата е кухнята 10 квадрата и в ляво се пада хола 20 квадрата ( 50 кубика ) , там външното тяло ще бъде от всякъде на завет защото над мен има тераса , и от двете страни също има тереси , а отсреща на 30 метра има висок и дълъг блок и там е абосолютно закътано местенце.
    дограмите са чисто нови , 5 камерни с 3-ен стъкло пакет на Salamander Brugmann profile, на Хола , който единствен няма тераса обмислям и слагането на външни пвц щори. в неотопляема стая тази зима при -22 навън , вътре най-студено е ставало 11 градуса ( кухнята ) , 12 ( хол ) , в спалнята се отоплявахме с един стар калорифер на първа степен само през целия ден ( 800 W ) консумация.
    Искам ( но не знам дали е възможно ) с два климатика в спалнята и хола , да стопля всички стаи , температурата която искаме и ние комфортна е 20-21 градуса.

    Какво бихте ми препоръчали ??? бюджет за 1 климатик до 1600-1700 лв


    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #257

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    За хола 12LUCA. Спалнята не може да се отоплява комфортно с никоя европейска машина. Може само да се охлажда.
    mkukas одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #258

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Имаш предпоставки да се получи желаният от теб ефект. Освен LUCA-та може да погледнеш и новите модели на Мицу Хеви..

  5. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #259

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Е човекът търси точно FUJI.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #260

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    не можах да разбера , защо за хола може , а за спалнята не може , смисъл прекалено е малка или какво , спал съм в стая с климатик , хич не ми пречи и така, дори сега като спим в спалнята пускаме всяка вечер влагоуловител на ток който си е шумничък , според мен повече от колкото климатик.
    Вижте не робувам на марката , просто може би могат да ми направят отстъпка за тази марка , иначе може и на други фирми да ми давате предложения.
    за сравнение в същият блок родителите ми имат северно изложение една стая , там става скреж по стената , като не я отопляват и при същите -22 , там е 3-4 градуса , разлика от цели 8-9 градуса , това лято на закритата тераса която е към спалнята , мисля и там да сложа 5 см стереопор , до сега имаше само на калкана 10 см отвън и 2 отвътре.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #261

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Предполага се, че спящите ще имат нужда от задоволителен комфорт през отоплителния сезон. Иначе, не би търсил консултация в този форум, при това на 2 места. Малката стая предполага труден избор на място за монтаж на вътрешното. Липсва и скица на обзавеждането в стаята. 07LTC на Фуджицу трудно се намира и е скъпо. MHI 20ZM-S на Мицубиши ще претопля при тази изолация, ако искате 19 до 20 градуса вътре. Дайсейкай са още по-скъпи и нямат 7-ци. Остават японски 22-ки, но и те не са евтини, ако са нови и от хубавите. Дистанционните им са пиктограми и не са за всеки. Калпава машина в спалня не се слага за отопление. По-добре с конвектор.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #262

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    07lt няма. Но 07LU има, ма цена не съм виждал.Иначе подкрепям Додо за конвектор-а. Всъщност две 9ки би трябвало да свършат работа - 09LU

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #263

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Машините от посочената от вас марка не се препоръчват за спалня, защото се форсирали при старт он/оф цикъл. Аз нямам такава машина така че не мога да твърдя със сигурност. Ако не сте много чувствителен предполагам няма да е проблем за вас. Ако леко спите или някоя друга марка като Митсубиши Хеви или конвектор.
    Аз бих се насочил към
    Фиджи Лука 12 хол
    Митсубиши Хеви 20zmx-s спалня.
    rosswen одобрява това.

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #264

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Машини от посочената марка имам в 2 спални, друго няма да казвам.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    necata2 и zxc0 харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #265

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Машини от посочената марка имам в 2 спални, друго няма да казвам.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

    И аз така и то, от по-евтините LMC. На първа степен са достатъчно тихи за спалня, но нямам база за сравнение с по-висок клас. На авто също може да се спи и няма форсиране след он-оф.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #266

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Форсирането на компресора е след разскрежаване само. При он-офф няма такова форсиране. Имам 12LU монтиран в 15m2. На ДУ е настроен на 24 градуса зимата в студа и след дефрост определено компресорът се форсира. Вътрешната перка/турбина не се форсира никога - както е настроена, така.

    Все пак за спалня едва ли ще е настроен на 24 градуса, както е при мен в кухнята, така че може и да не се форсира. Всичко си зависи от помещението, не само от машината.

    p.s. Форсирането на компресора е следствие от дългите дефрости при голям студ. При силен вятър или температура -10 градуса съм засичал дефрости по 20 минути. Става въпрос за целия процес - от момента на спиране, до обръщане на цикъла, до започване на работа в режим отопление. За тези 20 минути помещението изстива и ето защо е необходимо да се пъне после машината.
    Този пост е редактиран от babati; 13-03-17 в 11:13.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #267

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Здравейте , благодаря за бързите напътствия , но защо 7-ци или , две 9-ки , а как бих претоплил помещението при положение ,че мисля да отварям вратата към коридора за да отива топлината и към другите стаи , и от хола да отворя врата и средната стая ( кухнята ) да се отоплява , сега зимата не стояхме в хола въобще защото беше студено все пак 12 градуса си е хладничко.

    разположението на спалнята е следното: под вътрешното тяло се пада спалното легло и нашите глави са точно там , вътрешното тяло близо до трегера и прозореца , а в другия край от същата страна е леглото на бебето. , срещу климатика има един голям гардероб и един скрин с тв отгоре. това е цялото обзавеждане на стаята. Хола е тип японско обзавеждане , една малка секциика , и един голям ъглов диван , като точно мястото което съм направил контакт за климатика е над дивана , отново в близост до трегера и прозореца , дори дивана леко се пада в странни от мястото на което ще бъде климатика.
    и евентуално , ако зимата ( не мисля да спирам машините въобще , защото така съм чувал ,че е по-добре) искам да поддържам 20 градуса или 21 градуса , тези климатици които бихте и вече някои ми препоръчахте , колко ток ще ми изразходват месечно
    А впрочем , лятото е много горещо , същите тези климатици които ще предлагате , ще се справят ли с охлаждането на апартамента


    БЛАГОДАРЯ ВИ ОТНОВО ЗА МНЕНИЯТА!!!

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #268

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Зимата за хола между 30 и 60 лв, според зависи, спалнята 20-40 лв. Лятото пак нещо подобно. Ако машините могат да топлят, ще могат и да охлаждат.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #269

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Лятото на половина....
    bobovo, Mega и rosswen харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #270

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Супер аз и тази зима плащах по 140 лв, Декември , 130 Януари , сметнах за февруари ще бъде 112 , а отоплявах само спалнята и от време на време с конвектора кухнята докато хапваме и готвим и ако имахме гости ( което беше рядко в тези студове ) да отопляваме хола , ако дори за 100 лв , вземем горните граници на предположенията на съфорумеца kokovox , ще бъда адски доволен , защото всички стаи ще са ми топли.
    а за лятото нали не важи същата максима ,като зимата , да не се изключват климатиците и да работят нон стоп. Сиреч като охладят стаите мога да си ги спра и после като усетя че пак става топло да ги пусна отново.
    коя фирма е вносител на фуджи за България ?
    Забравих да ви спомена ,че шума въобще не е проблем , всички , вкл.и бебето спим дълбоко и тежко. Влагабсорбатора работи нон стоп вечерно време , че голяма влага , голям конденз ставаше зимата , а този влагоуловите си е бая шумничък в сравнение с новите хубави инверторни климатици които съм чувал как работят дори когато форсират както казвате, добре че е икономичен само 190 W консумация и съм много доволен марката му е TWE

    - - - - - - - - - -

    напишете цялото наименование на този LUCA ,че да го диря из русенските магазини!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 34 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе