Страница 23 от 34 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 502
Like Tree351Одобрявам

Първи впечатления от ASHG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #331

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Разбрах, че го слагат на малката, интересно ми е дали така върши някаква работа, след като там тече течност.
    Гледам в инструкциите на тези заглушители ги дават да се монтират на изходящата тръба(където има газ под високо налягане) за да обират пулсациите и бръмченето на компресора.
    Я виж какво пише за инсталацията:
    How it works The muffler reduces noise, due to gas pulsations, by allowing the gas toexpand inside muffler chambers. Mufflers have internal baffles which aredesigned to dampen and smooth out low and high frequency compressorgas sound waves.

    4. Mufflers will only remove noise due to discharge gas pulsations. Ifthe noise is due to vibration, vibration eliminators should be added tothe discharge line and possibly the suction line.

    На мен не ми трябват допълнителни заглушители, защото тръбите са зад стената.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 11-11-17 в 22:27.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #332

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    и другите марки имат такива заглушители ,но не вършат добре работата си .. примерно нешуртящо фуджицу няма

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #333

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Срам ме е да кажа, но моите евтинджоси не шумят или съм глух. А може и да не чувам, защото тръбите и на трите машини, минават от външната страна на стените. На единия е вътре, но е дълбоко вкопана и е с дължина около 5 метра.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    10
    #334

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Здравейте , незнаех в коя тема да си задам въпроса. Ще помоля ползватели на Fujitsu Luca и на Toshiba Suzumi , да кажат за вида на работа на двата климатика. Аз съм от тези дето не искат климатика да им духа хладен въздух , когато е в режим да обдухване или следене на темп.При коя от двете машини е по незабележимо ? Имаме Fudjitsu LMCA и при него се усеща осезателна хладна струя,която не ми допада , тошибата по добре ли е в това отношение?
    Колебая се между Лука и Сузуми

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #335

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от Dili Виж публикацията
    Здравейте , незнаех в коя тема да си задам въпроса. Ще помоля ползватели на Fujitsu Luca и на Toshiba Suzumi , да кажат за вида на работа на двата климатика. Аз съм от тези дето не искат климатика да им духа хладен въздух , когато е в режим да обдухване или следене на темп.При коя от двете машини е по незабележимо ? Имаме Fudjitsu LMCA и при него се усеща осезателна хладна струя,която не ми допада , тошибата по добре ли е в това отношение?
    Колебая се между Лука и Сузуми
    Хубаво е да разграничите въпросите си според марката климатик. Нима очаквате в темата за фуджитсу да Ви говорят за тошиба и обратното?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    10
    #336

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Хубаво е да разграничите въпросите си според марката климатик. Нима очаквате в темата за фуджитсу да Ви говорят за тошиба и обратното?
    Да прав сте , все пак ако някой има и двата климатика , нека каже , ако ли не здраве!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    5
    #337

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Аз имам 9ka LT, която духа колкото и LUC. Усеща се, особено ако е в малко помощение. Нещо повече - ако се вярва на сервизното ръководство, в режим на следене LUC вее повечко от LMC.


    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #338

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Зависи как си го настроиш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    10
    #339

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Как да го настроя , на 2 ра степен .....имам 1 брой lmca , на втора степен духа доста , може би на 3-4 метра от него го усещам доста , а в режим на следене остава отново на втора степен и се усеща хладна струя, която нито спира нито намаля.

    - - - - - - - - - -

    при LUC как стои въпроса , като при другите фуджита ли е ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #340

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    В режим на следене/обдухване нищо не можеш да настроиш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #341

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Следене... на втора степен? Това на Luka не беше ли към 30 dB? Не е ли много ветровито и шумно?
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #342

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от Dili Виж публикацията
    Как да го настроя , на 2 ра степен .....имам 1 брой lmca , на втора степен духа доста , може би на 3-4 метра от него го усещам доста , а в режим на следене остава отново на втора степен и се усеща хладна струя, която нито спира нито намаля.

    - - - - - - - - - -

    при LUC как стои въпроса , като при другите фуджита ли е ?
    Нещо си в грешка,слещящата скорост е по-ниска и от 1-ва.
    toto4ev и hitman0013 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #343

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от Dili Виж публикацията
    Как да го настроя , на 2 ра степен .....имам 1 брой lmca , на втора степен духа доста , може би на 3-4 метра от него го усещам доста , а в режим на следене остава отново на втора степен и се усеща хладна струя, която нито спира нито намаля.

    - - - - - - - - - -

    при LUC как стои въпроса , като при другите фуджита ли е ?
    Сигурен ли си че е на следене, като ти духа като за втора скорост?
    При 12LGC оборотите на следене гаранция са под QUIET(най-ниската която може да се зададе).
    Когато работи при Low(втората) може да духа с не по-малко от 32гр. непосредствено пред жалузите. След 3-4 метра ще е доста по-малко. Няма как да не се усеща хладно.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #344

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Вдигни градусите на 23. Ако се държи по същия начин, имаш малко топло-загуби.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #345

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Че е хубав климатик, хубав е. Стегнат, безшумен, топлещ. Ами тия дефрости ще ме побъркат. Безсмислено дълги!

    Навън е 1-2 градуса. Машината дефроства близо 8 минути... Питата - съвършено суха; една-две капки капнаха Помещението тотално изстина докато точе тоя дефрост. Конвеционалките ми на по 18 години разскрежават за 2-3 минути в това време.

    Тоя параметър в софта, дето при +16 градуса на външния топлообменик приключва дефроства, разваля иначе перфектната машина.
    1100 лева - някой ако го иска, да идва и да го сваля тоя климатик и да го отнася Наздраве

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 34 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе