Страница 21 от 34 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 502

Първи впечатления от ASHG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #301

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от valsonic Виж публикацията
    А откаде се копуват филтрите и имали ефект от тях
    Има ефект, иначи производителите биха ги спестили. Но ако не се почистват редовно ефекта доста отслабва, дори започва да пречи за нормалната работа на климатика.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #302

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от man66 Виж публикацията
    ..... Но ако не се почистват редовно ...... дори започва да пречи за нормалната работа на климатика.
    Това сериозно ли???
    За кои филтри става въпрос?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    24
    #303

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Здравейте, предстои ми покупка на 12 ЛУКА и моля за съвет относно монтажа който е малко специфичен. Прилагам снимка на която нагледно се вижда какво се очаква да стане- а именно вътрешното тяло в единия си край да е във въздуха тъй като има прозорец на стената на която трябва да е се монтира. Разстоянието от стената до прозореца е около 75см и от тавана до прозореца е около 30см. Въпроса е ОК ли ще е ако левия край на климатизатора надстърча пред дограмата? Моля за смислени, обосновани мнения. Благодаря
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от sawion; 29-10-17 в 01:29.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #304

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Има и такива монтажи но при вас трябва да слезне много климатика.Луката има повдигащ се капак и в отворено полужение е висок 34см.а за да работи коректно трябват още 5см.Значи от долният край до тавана ви трябват мин.38-40см.Във вашият случай мастото му е на стената с картината,но предполагам че искате да топлите още стаи и затова избирате да си захлупите прозореца.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #305

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Ако тялото трябва непременно да бъде монтирано на тази стена, трябва да е подово.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #306

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Здравейте,

    Миналия месец си закупих въпросния 12 LUCA и искам да споделя едно мое притеснение/раздразнение, а именно шумовете от бълбукането на фреона в тръбите. Климатикът бе монтиран в стая около 14 м2 (с изолация на таван и стени), като към нея непрестанно има отворена врата към друго помещение - също около 14 м2. За момента съм доволен от работата на машината като отопляване и нива на шум, но бълбуканията на фреона ми "бъркат в здравето". Получава се при включване и изключване на климатика, както и по време на работа на всяко тръгване и спиране на вентилатора. Когато е настроен на 21-22 градуса бълбукането се получава на всеки 10-15 мин. и е доста некомфортно, особено през нощта по време на сън. На чести интервали бълбука и когато е настроен на най-ниската (quiet) степен на вентилатора.

    Според мен при тази сравнително добър клас машина, трябва да има начин за свеждане до минимум на тези бълбукания. Още при монтирането, монтажникът ми остави само 1 метър тръбен и в началото си мислех, че това е причината за неприятния шум, та след няколко дни звъннах на фирмата да изпратят обратно техника за удължаване на тръбния път. Удължихме го на 3 м., но шумовете не изчезнаха. Това, което ми направи впечатление обаче бе, че след монтирането на новия тръбен път монтажникът не използва вакуум помпа, а го обезвъздуши директно чрез крановете, уверявайки ме, че това било напълно достатъчно.

    Има ли други собственици на такъв модел климатик с подобни оплаквания и има ли някои представа какво може да се направи за отстраняване на тези шумове? Също така, според вас, ако се източи фреона във външното тяло, а след това тръбите се вакуумират наново дали това може да спомогне за отстраняването/намаляването на тези шумове?

    Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #307

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Машината е перфектна, но не е за това помещение. Сменете я с 07LUCA и всичко ще ди дойде на мястото

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #308

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Той човека иска 2 стаи х 14м2 да топли. За това е на 12-ка. Поне така е написал "непрестанно отворена врата" към другата стая - 28м2.

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #309

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Иска ма не става

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #310

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Имам 3 Фуджица на 2 от тях съм си сложил заглушители от Дайкин и не можеш да ги разбереш кога работят.Най-шокираща промяна видях при LGC.При LT(вътрешното е 99%LUC) като прави он-оф се чува леко ссссссс,но те всички освен Дайкин така си съскат.Ако имате бълбукане и преливане без заглушител няма да стане.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #311

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Той човека иска 2 стаи х 14м2 да топли. За това е на 12-ка. Поне така е написал "непрестанно отворена врата" към другата стая - 28м2.
    Един друг човек твърди, че една чекия била половин еб@не. Според теб, дали две го заменят изцяло?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #312

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Един друг човек твърди, че една чекия била половин еб@не. Според теб, дали две го заменят изцяло?
    Някой е прекалил с алкохола май?[emoji3]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #313

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Да, действително 12-ка за помощенията сигурно идва голям, но целта беше да бъде по-ефективен при затоплянето им им при минусови температури. Така ме посъветваха от фирмата, което излиза, че е било грешна преценка. Ще трябва да си сърбам попарата май Когато е настроен на 24/25 градуса е поносимо, но при по-ниски градуси се появяват по-често шумовете.

    И все пак - според вас ще има ли ефект, ако наново вакумираме тръбите и въобще има ли начин да се замери дали работните стойности/налягания са в нормите? Подозирам, че именно там някъде е разковничето

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #314

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Necata ти е дал решение.
    Искай да ти сложат заглушител.
    На мен ми сложиха и сссссс почти изчезна на охлаждане .
    На отопление не можеш да разбереш работи или не ( за Панасоник става въпрос)

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #315

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от kivami Виж публикацията
    Да, действително 12-ка за помощенията сигурно идва голям, но целта беше да бъде по-ефективен при затоплянето им им при минусови температури. Така ме посъветваха от фирмата, което излиза, че е било грешна преценка. Ще трябва да си сърбам попарата май Когато е настроен на 24/25 градуса е поносимо, но при по-ниски градуси се появяват по-често шумовете.

    И все пак - според вас ще има ли ефект, ако наново вакумираме тръбите и въобще има ли начин да се замери дали работните стойности/налягания са в нормите? Подозирам, че именно там някъде е разковничето
    Той си работи, ма как е въпроса!

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 34 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 14:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 16:01
  3. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 20:54
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 22:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе