Страница 124 от 231 ПърваПърва ... 74114122123124125126134174 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #1846

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Инак LFCA-то се справяше със 48 кв. и постояна 27 без проблем, стига да работеше. Това 27 градуси ли са които сте поддържали постоянно в 48 кв. , защото ако е така на ZS а компресора може да не издържи 3 години . При -23 гр. да поддържа 27 гр. в 48 кв. това LFCA не е желязно а направо гумено .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    11
    #1847
    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Инак LFCA-то се справяше със 48 кв. и постояна 27 без проблем, стига да работеше. Това 27 градуси ли са които сте поддържали постоянно в 48 кв. , защото ако е така на ZS а компресора може да не издържи 3 години . При -23 гр. да поддържа 27 гр. в 48 кв. това LFCA не е желязно а направо гумено .
    Явно в нас е проблема на ползване. 27 градуса по дистанционното му, не по термометър.

    В момента блока се санира (нищо че е на 8 години) .. и ще сме с едни 5см из'лация дано това да удължи живота на 50 сз

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1848

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ами вземете по мощна машина - защо трябва да мъчите горката 18ка в близо 50м2. Има по мощни МХИ, например Mitsubishi Heavy SRK/SRC 63ZR-S Diamond.
    Този пост е редактиран от tony34al; 04-09-17 в 17:50.
    bobovo, Aleksandars и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1849

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ами вземете по мощна машина - защо трябва да мъчите горката 18ка в близо 50м2. Има по мощни МХИ, например Mitsubishi Heavy SRK/SRC 63ZR-S Diamond.
    Или 30-ка LFC[emoji1]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    mkukas одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    11
    #1850

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Sorry no more fudjitsu.... ever

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1851

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    То и други модели с подобна мощност ще издъхнат при същите условия на експлоатация. А може би и при същата поддържаща фирма.
    Така жената и дъщерята преди десетина години пускаха двете ни клими при единствения опит за отопление на къщата с тях на 27-29гр. Мислеха си, че градусите са като степени на калорифер. Колкото повече гр., толкова по-топло да духа. Бързо включих газовия котел на парното...
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-09-17 в 09:22.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1852

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Климатиците, са издържливи машини. Съсипва ги лош монтаж, или немърливи стопани. Комбинацията от двете още повече.
    bobovo, Aleksandars, Kasap и 6 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    11
    #1853

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    То и други модели с подобна мощност ще издъхнат при същите условия на експлоатация. А може би и при същата поддържаща фирма.
    Така жената и дъщерята преди десетина години пускаха двете ни клими при единствения опит за отопление на къщата с тях на 27-29гр. Мислеха си, че градусите са като степени на калорифер. Колкото повече гр., толкова по-топло да духа. Бързо включих газовия котел на парното...
    Удри моля ти се 1 дефиниция на немърлив стопанин, климатика, поне стария съм го чистил в пъти повече от лаптопа ми, но реално не знам какво значи профилактика на климатик.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1854

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Може би има в предвид това че в 48м2 се използва 18ка и на това отгоре не изолиран, че и на 27гр.. Идва му в повечко.
    mkukas и rosswen харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1855

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    2бр. FVXS50 в 340куб.м. /100кв.м. на 3,40 височина/

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    11
    #1856

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Разположението на апартамента е такова, че нямаме място за по-голям от 18 климатик :/ Живот и здраве зиме ще пиша как е.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1857

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от GeorgiD Виж публикацията
    Удри моля ти се 1 дефиниция на немърлив стопанин, климатика, поне стария съм го чистил в пъти повече от лаптопа ми, но реално не знам какво значи профилактика на климатик.
    Провери в тълковния (дефиницията е там) речник какво означава думата "немърлив", няма нищо общо с миенето и чистенето. Пък и нямам спомен да съм тагнал някой в поста си? Ако някой се е разпознал е друга тема.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1858

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Сложих на баща ми в пристройката в най-голямата жега едно Грее Ломо, че и той, който досега и лятото му е било студено, не издържа на жегата. Бях го настроил на охлаждане 28гр. (по-ниско му е студено). От две вечери слушам, че климатика тръгва. Чудя се какво се охлажда нашия, тъй като вече не е топло. Той накарал дъщерята да го пусне на отопление на 28гр. Викам му, че зимата настройвам терморегулатора на парното на 23-23.5гр. , какви са тези отопления ранен септември 28гр. Той искал да му подухал жега за 1 час като духалка. Ако е сам с климатика не знам докъде ще издържи тази машина.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    5
    #1859

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте, искам да попитам за около 17 м2 / 2.6 м височина стая с една външна стена и добра изолация ... MHI - 20ZSX или 25ZSX е по-подходящо?
    Гледам, че по документи двете машини са идентични единствено 25ZSX е с леко завишен номинал и максимал (предполагам софтуерно а хардуера е същия)?

    Има ли смисъл да давам 250 лв отгоре за 25ZSX или 20ZSX ще ми свърши същтата работа?
    От фирмата с която говорих ми казаха, че 7ца'та била прекалено малка за 17 м2?

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1860

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Тази 7ца не е малка за 17кв. Вземете нея.
    edi1, Aleksandars и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе