Страница 223 от 231 ПърваПърва ... 173213221222223224225 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,331 до 3,345 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #3331

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ако не те дразни да работи on/off го карай така, няма да имаш голяма разлика в сметката.Аз търся начин да го изкарам от off,защото ме побърква през 5 минути да спира и да тръгва,така е настроен on/off да работи/5 минути-3 минути/.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3332

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не ме дразни,но все пак ако намериш решение пиши,ще съм ти благодарен за което

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #3333

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз съм написал как аз процедирам,за да го извадя от off.Можеш да пробваш да вдигнеш на трета степен вентилатора на вътрешното тяло,ако не ти духа много.Това също е вариант да не влиза в off.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3334

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Благодаря,и това ще пробвам

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3335

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И прозореца на V
    mimojef одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #3336

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Задължително е магическата врата към коридора да е отворена,а аз го карам и на отворен прозорец денонощно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #3337

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от trayan1985 Виж публикацията
    С 11-12годишната Мидея плащах около 90лв. ток на месец,как така ще плащам повече ток с MHI?Ти ме хвърли в трета глухаМомчетата които слагаха климатиците казаха че трябва да плащам около 40лв. на месец за 35цата
    Ако действително си плащал 90лв много яко са те излъгали, че ще стане 40лв.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #3338

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Защо не?
    В нормалните месеци,когато няма големи студове и аз плащах около 40 лв.на месец само за климатика.Вече при студовете може да му скочи на 60-70 лв.Аз в най-големите студове повече от 80 не съм плащал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3339

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ако действително си плащал 90лв много яко са те излъгали, че ще стане 40лв.
    За да бъдем точни незнам дали потреблението на Мидеята е било 90лв.Не съм го измервал,но в големите студове със сигурност е било около 80 да речем.Въпросната Мидея е модел от 2008-09г. не виждам защо да не падна с разхода с 35цата.Проблема беше че грам не топлеше а си харчеше,със MHI съм сигурен че ще топли много повече дори и да не е най-икономичния климатик

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #3340

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ако ти падне сметката от 90 на 40 , то няма да е защото МХИ е два пъти и косур по икономичен от Мидеа, а защото Мидеата ти е била счупена.
    Ако обаче всичко и е било наред и наистина е правила по 90лв. разход, просто другата зима ще разбереш, че МХИ не са кой знае колко по-икономични от Мидеа.
    bobivg и HiDefinition харесват това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3341

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Защо го взехте човека на подбив?! Не мисля, че е коректно да му подхвърляте подобна некоректна информация и да го подвеждате...
    valyo68, rosswen, Mig82 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    72
    #3342

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не вкарвайте човека във филми. Аз също сложих 35-ца в 16кв поради незнание, но е достатъчно безшумен за да не пречи на съня ни. Държи зададената температура доста точно. Месечни сметки не е коректно да се сравнят, защото всяко домакинство е различно.

    Извода е: ползвай си машината и се радвай на тишината и комфорта. Казвам го като собственик на три броя 35-ци и една 50-ка.
    rosswen и Palev харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #3343

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    За това, колко е "изгорил" един климатик се смята на сезон. От пускането му, до спирането. Киловатите ги умножаваш по 20 ст. и след това делиш, обикновено на 6. Полученото число ти е средномесечния разход. При мен, за 16 зими, това число неизменно е варирало от 22лв. за леките до 30 лв. за най- лютите зими. И съм сигурен, че за огромна част от потребителите сметките ща са такива, ако помещенията са до 20 кв. и с нормални топлозагуби.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #3344

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз няколко пъти съм говорил за моите сметки за ток и за условията ,които са зимата при мен и мястото,където ми е монтиран климатикът.Така че аз не подвеждам никого с информацията,която давам.В други части на страната и при други условия сметките ще бъдат различни.
    Този пост е редактиран от Росен; 08-04-21 в 20:16.

  18. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #3345

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Сложи му един ватметър и ще видиш ефекта от ОН/ОФФ цикличността.
    Моята 20-ка за Февруари е изгорила 156КвЧ ~ 33лв. в 13м2 с външна + вътрешна изолация. Стаята е с много ниски топлозагуби и съм сигурен. че ако в нея работи Дайкина от подписа ми, сметката ще е с поне 30% по-ниска.
    Но въпреки неикономичната работа на този модел в малки помещения, ще останеш доволен на фона на 90лв на месец.
    Свиркай си и да не ти дреме. Не съжалявай за 35-цата. Пак казвам, че и 20-ка в тази стая ще работи по същия начин. Така поне този ще имаш възможност да го изместиш в по-голямо помещение ако ти се отвори възможност.
    Странно,моя също работи он-офф пък гледам няма 100киловата.Недей подвежда човека,няколко пъти съм срещал твои мнения че хевито се държи на високи градуси,а по спомен дайкина ти седи все на 19-20. Не споменаваш и разликата в цената,че дайкина ти е с 30% по скъп от хевито.
    rosswen и Mig82 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе