Страница 222 от 231 ПърваПърва ... 172212220221222223224 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,316 до 3,330 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3316

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И аз от 6г. си задавам същите въпроси.
    Тройни стъклопакети, 10см изолация, гипскартон на тавана....всичко това води до много малки топлозагуби, по малки от минималното топлоотдаване от климатика.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #3317

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ама аз верно не разбирам Измислени да не изключват, пък оффват??
    Дайте някой литература да чета.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3318

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Всичко си има граници, възможностите на техниката също.
    rosswen и ivan9494 харесват това.

  5. UW
    UW е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    40
    #3319

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Ама аз верно не разбирам Измислени да не изключват, пък оффват??
    Дайте някой литература да чета.
    Няма нужда от литература, обяснението е просто. Техниката си има минимална отдавателна мощност от примерно 700Вата, което значи че той неможе да работи/духа с по малко от 700В. При условие че си достигне зададената температура, поради малките загуби на топлина от помещението заради изолаций, 5 камерни прозорци и прочие, климатика няма избор освен да изключи (офф) за да не превиши температурата.
    Всяка машина си има свои характеристики на работа и ето за това правилното оразмеряване според редица фактори е важно... Правилно оразмерен климатик има по малка вероятност да влиза в не жалания офф режим.
    _XaXo_, rosswen, ivan9494 и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3320

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    абе при тоя модел има специално старание да работи он-офф ,висок минимум ,развъртане до номинал за 5 мин след офф при което претопля ( последващ офф ) и малък хистерезис - чудесна формула за нон стоп работа он офф ,в 15 квадрата стая мога да ви изкажа съболезнования .. свиквайте с шума на клапите ,развъртане и т.н.
    mimojef, necata2, zxc0 и 3 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3321

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ясно е вече че климатика не е за това помещение,въпреки че попрочетох темата за модела и не съм само аз с подобен случай.Все пак ще видя зимата как се държи и най-важното какъв ток ще платя,тъй като тази си замина.Остава ми опцията да отварям стаи,което не ми се искаше,но ако се налага ще го направя.Аз в крайна сметка така и не разбрах кога климатика влиза в off.По нагоре някой каза че като се притворят хоризонталните клапи означава че спира да работи външното тяло,но проверих и видях че голямата перка си върти което мисля означава че работи все пак.Иначе ако последствията от мощността на климатика са само шум и развъртане-грам не ми пречи.Въпроса е да е икономичен и да не се налага да плащам завишени сметки за ток заради големината му


    P.S. Извинявайте сега видях че наистина спира да върти перката на външното тяло при притворено състояние на клапите
    Този пост е редактиран от trayan1985; 08-04-21 в 09:26.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #3322

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    В тези 15м2 и 20ZS Да беше сложил, пак щеше да задаваш същите въпроси. 20-ка , 35-ца в 15м2 все тая с тази марка.
    За тока, колкото с Мидеата, че и по-зле. Все пак тази машина в тази стая ще работи като 100 процентова конвенционална 9-ка.
    Всичко това би било прекрасно, ако при ОФФ спира турбината и не мята клатите.
    Но уви! Двойно щастие няма.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3323

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    С 11-12годишната Мидея плащах около 90лв. ток на месец,как така ще плащам повече ток с MHI?Ти ме хвърли в трета глухаМомчетата които слагаха климатиците казаха че трябва да плащам около 40лв. на месец за 35цата
    Този пост е редактиран от trayan1985; 08-04-21 в 09:36.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3324

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от trayan1985 Виж публикацията
    С 11-12годишната Мидея плащах около 90лв. ток на месец,как така ще плащам повече ток с MHI?Ти ме хвърли в трета глухаМомчетата които слагаха климатиците казаха че трябва да плащам около 40лв. на месец за 35цата
    Никой не е казал, че ще плащате двойно за електроенергия...Вадите грешни заключения, от контекста на казаното от mimojef. Това, че машината е преоразмерена, не води до повишена консумация на електроенергия, а до съвсем други "проблеми" от друго естество.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #3325

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Сложи му един ватметър и ще видиш ефекта от ОН/ОФФ цикличността.
    Моята 20-ка за Февруари е изгорила 156КвЧ ~ 33лв. в 13м2 с външна + вътрешна изолация. Стаята е с много ниски топлозагуби и съм сигурен. че ако в нея работи Дайкина от подписа ми, сметката ще е с поне 30% по-ниска.
    Но въпреки неикономичната работа на този модел в малки помещения, ще останеш доволен на фона на 90лв на месец.
    Свиркай си и да не ти дреме. Не съжалявай за 35-цата. Пак казвам, че и 20-ка в тази стая ще работи по същия начин. Така поне този ще имаш възможност да го изместиш в по-голямо помещение ако ти се отвори възможност.
    Alexi и zxc0 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #3326

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Отваряй вратата!
    Това ти е решението през нестудените дни.При мен е същото положение,а когато падне външната под минус 5 и надолу може и да не ти влиза толкова често в off.Аз през студените дни го държа на 26 на затворена врата в 18 квадрата и не влиза в off,сега се стопли и го карам на 24 на отворена врата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #3327

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Пак едно питане
    Правилно ли ще е да заключим, че при равни други условия климатик работещ настроен на 26 градуса и не влизащ в офф ще генерира по-малка сметка за електричество от същия настроен на 20 градуса но влизащ в офф?
    Ясно ми е, че има значение колко пъти ще изключва, как ще наваксва и т.н. и че най-точно ще е да се замери, но аз нямам такава възможност. Въпроса ми е по-скоро теоретично към хората разбиращи от материята, а тук има такива.
    Благодаря.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #3328

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Няма да харчи по-малко ток, настроен на 26гр., спрямо 20гр. Виж, в накой частен случай, конкретния модел, ако настроен на 23 работи он/офф, а на 25гр. не изключва, може би тогава ще е по-икономичен на 25гр.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #3329

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Последната ми сметка е 100 лв.Това включва цялото домакинство+климатика.По груби сметки ми е изгорил за 1 месец на 26 градуса около 55-60 лв.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #3330

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Благодаря на всички които се включиха с мнение.Общо взето няма голяма драма с повечето мощност доколкото разбирам,и наистина в бъдище евентуално може да имам запас ако реша някъде да го приместя.Дори да приемем че може да харчи повече ток,не вярвам да е сериозно положението и няколко лева повече на месец няма да объркат бюджета.Също искам да кажа че голямата 63ка е брутална машина и се справя без проблеми с 60кв. в това време.Но равносметката ще правя зимата,за сега съм доволен от климатиците
    mimojef одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе