Страница 59 от 231 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #871

    Re:Климатици MITSUBISHI

    този "спор" ( щото това не е спор реално ,срещу фактите не се спори ) въм го водил във форума 3-4 пъти ,няма да се повтарям .. климатиците за япония са технологично много по напред( години ,може би над 10) ,да ,в Дания са будали да си купуват машини с КОП 4 като има такива с КОП 6.5 ,тука също...
    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Следващо-защо вярваш,че като пише 90-100 Вт и той ще работи на тях? Примерите за обратното са си доста.Не трябва сляпо да се улавяме в цифрите.
    И защо on/off режима да води до преразход на ток?
    няма нужда нищо да смятам ,имам климатик на 100 волта който консумирайки 120 вата моментни духа топло ,компресора работи и се развърта при -15-18 ( докато се развърти консумира повече естествено ,учуден съм че смяташ че се развърта на тия ватове на които работи поддържайки темп ,все пак се занимаваш с климатична техника) а режима Он - Офф води до преразход на ток - и това ако трябва да ти доказвам да вземеш да си смениш професията ,колата ти кога харчи най малко - като си поддържаш 100 или ако вдигаш 160 ,после я пуснаш по инерция да падне на 80 и пак вдигаш 160 ... по прост пример не мога да ти дам искам да се съобразя със знанията ти .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #872

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Alexi, да вмъкна нещо. COP-а го дават при номинал, ако ти имаш данни за СОР при минимална консумация и той не се различава очебийно, то тогава ще се съглася, че климатика е по-ефективен, ако работи винаги на минимална мощност. Страничен въпрос - с какво измери консумацията?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #873

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Да ви кажа нещо за разликата между 100 и 200 волта. Има един основен принцип във физиката и той е, че, когато се работи с по-ниски мощности, по-ниски волтажи, амперажи и др. се постигат по-високи КПД. Това може лесно да се наблюдава в почти всички електро-механични и електронно-механични системи - компютри, автомобили, производствени машини, разбира се при равни други условия. Мисля, че същото е и при климатичната техника. До известна степен това се доказва и с факта, че по- ниски КПД имат по-големите климатици. При търсене на енергийна и производствена ефективност винаги се търси и начин за работа с по-ниски входни мощности. Редуциращи трансформатори, специални съпротивителни материали и др. Приемайте това само като мнение, нямам пряка практика с климатична техника. Иначе от практична гледна точка Въпросът на Очо е резонен!!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #874

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Alexi-навремето едни руснаци показаха как лада самара може да гори 3 л/100 точно с този метод на каране.
    И както Очо ти подметна-едва ли с твоя КОП при тези 120 Вт ще се сбориш с моя КОП при конвенционалката ми Фуджицу сбирщайн.
    Да,знанията са ми минимални,но не почиват като твоите само на две-три прочетени рекламни брошурки,повтарящи се винаги,а на 9 год практика.А както знаем,обикновено практиката няма нищо общо с теоретичните постановки в литературата "рекламни материали".
    За будалите-всеки може да сметне дали да хвърли 1 000 лв допълнителни,за да си вземе вместо КОП 4 нещо си с КОП 6.И то само заради суперикономията от 5-10 лв/месец. И след около 100-200 РАБОТНИ месеца ,около 8-15 год, ти най-сетне ще се похвалиш,че си на далавера.Ако ти бачка още климатика де.
    Нещо интересно-в темата за харчлъка на климатика сам пишеш,че една седмица е било топло и не си пускал климатиците.А как го смяташ "моментния" си разход 120 Вт тогава? Ако това ти е моментния,колко ли ти е средния за периода?То и моя като не бачка дава 0 Вт моментен,ама не го споменавам никъде,освен на Очо да се посмеем.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #875

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Alexi-навремето едни руснаци показаха как лада самара може да гори 3 л/100 точно с този метод на каране.
    По нанадолнище?

    Аз лично повече климатик на 220V няма да си взема това е все едно да ми продават процесор от преди 3 години и да ме убеждават колко е производителен и готин... мда става ама не е нищо особено...

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #876

    Re:Климатици MITSUBISHI

    консумацията съм си я замерил с немско електронно уредче Peaktech мисля че беше да не го търся сега .. писал съм колко изхарчи едната ми машина в най големия студ преди месец .. имал съм пари дал съм 3те ми климатика са 5000 лв но не ги мисля винаги ми е топло и тихо Мидея няма да си сложа никога имам в офиса стига ми ,аз и лада мога да карам ама карам БМВ ,живота е кратък

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #877

    Re:Климатици MITSUBISHI


    Alexi- не знам за какви и кои КОПове 6 и 6,5 ставаше въпрос в постовете ти,но определено не е за твоите клими.Фуджицуто и Панасоника се въртят около 4,00. За саниото ти,което е най-напред,е 5,3, НО ПРИ НОМИНАЛНАТА КОНСУМАЦИЯ 445 Вт. КОПа ти се срива при минималната 180 ВТ ( нямаща нищо общо с прокламираните от теб 120 моментни) до мижавите 2,77,и то при + 7°. Както споменах ,мижавото ми конвенционално Фуджицу е далееееече напред с 3,60 . Нека си бачка on/off,пък ти продължавай да си вярваш.
    И да си смениш Пиктекчето.Нашето в офиса постоянно ме кара да вярвам,че напрежението е 265-270 В.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    35
    #878

    Re:Климатици MITSUBISHI

    В тия 120 Вт.влиза ли консумацията на трансформатора .Електронния електромер (изнесен на тротоара) по който плащаме на E.ON и той ли отчита толкова

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #879

    Re:Климатици MITSUBISHI

    консумацията му пада под 180те дадени за минимални ,факт е .. може би защото не работи точно на 100 волта ,Бог знае трафа колко точно подава нависоко е и не мога да го замеря

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    глупости ,имаш ли плазма ,замервал ли си и консумацията ? на моя 42 инча е средна около 250 по паспортни данни ,колкото е и на едно ЛЦД с тоя размер .. при плазмата пикселите които не светят или светят слабо не консумират нищо ,а на ЛЦД подсветката свети постоянно

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #880

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68

    За будалите-всеки може да сметне дали да хвърли 1 000 лв допълнителни,за да си вземе вместо КОП 4 нещо си с КОП 6.И то само заради суперикономията от 5-10 лв/месец. И след около 100-200 РАБОТНИ месеца ,около 8-15 год, ти най-сетне ще се похвалиш,че си на далавера.Ако ти бачка още климатика де.
    Малко не съм съгласен... Да вземем за пример SKVP-E 16 DAISEIKAI и 402BDR и да подходим с малко чиста математика... Първия има 5.5 kW на отопление при КОП 3.69 което означава 1.49 kW разход... Втория има 5.0 kW на отопление при КОП 5.67 което означава 0.88 kW разход да приемем че завишим разхода на втория с 10% за да е съпосвавим като мощност с първия то тогава получаваме 0.97 kW/h разход или грубо 500 вата икономия за час.... 500 х 24 х 30 / 1000 = 360 kW/h х 0.15 (грубата средна цена за електроенергия) = 54 лева на месец икономия... сам можеш да сметнеш дали си струва...
    Разбира се съм наясно че няма да ми трябват 5 kW нон стоп за да отоплявам помещението но идеята ми е че при по големи помещения 100/200V климатик би се избил доста по бързо но както и да го погледнем 5.67 КОП срещу 3.69 КОП означава 53% по ефективен климатик или по друг начин казано 53% по ниска сметка за този климатик всеки може да си сметне при него дали се избива....

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #881

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Злобаров, да са ви живи и здрави климатиците.. Но не сте прави с Алекси, че 100 волтов ще постигне 10 лева икономия в сравнение с 220 волтов. Това не може да стане. Един FD 35, който мога да наблюдавам, прави сметка от около 25- 30 лева. Абсурд е да се вярва, че подобен от сто волта ще изгори 15 лева, при положение, че само трафът навърта 3-4 лева.

    Алекси, този спор никога не е получавал ясен завършек по простата причина, че никой не е дал убедетелни доказателства. Какво ще кажете за предишните ми постове? Как ли се изменя КПД-то на цялата система климатик-трансформатор. И да знаете, че датчаните са много умен народ, с много висок стандарт, ужасно придирчиви. Европейците по принцип не са тъпи и наивни. Отдавна на някой германец, далеч преди мен и всички вас щеше да се е чатнал, че Дайкин Европа нещо го пързаля.
    Освен това коя глупава държава би си ограничила износа на свръх техника, ако към нея се проявява силен интерес, особено от европейски пазари. Европейският пазар е перфектната реклама з всичко. Някъде грешите според мен, но къде ли?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #882

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Може,може! Ако не се сравняват правилно нещата, всичко може.(не казвам, че климатик-едикой си не може да харчи 100Вт, може и да може, но при това, колко отдава е друг въпрос). Аз съм с 25-ца(по-добър СОР), груба сметка: 10КВт(на ден) х 30(дни) х 15(ст.) = 45 лв. (това е сметка за студения период,включващ празниците, мин 22*,денонощтно). Не е 25-30 лв, а за 15 лв. - айде стига бе. valen1, беше дал таблици, за различните видове енергийни източници, преобразуването им в топлина, цени и т.н. Ако ги взема тия 15 лв. и тръгна наобратно по таблиците, да не се окаже, че трябва да плащам на комшията, че ме топли...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #883

    Re:Климатици MITSUBISHI

    zlobarov-обикновено подходите с" малко чиста математика " са си жива игра с цифрите,както си направил и ти. Ето няколко от грешките ти:
    1-Как разбра,че разликата в КОПовете е 53% ? Това би трябвало да значи,че единия КОП е два пъти по-малък или обратното-втория да е два пъти по-голям.А то изобщо не е така.5,67 / 3,69 = 1,53,което не е 2,00.Това не значи СЪС 53% РАЗЛИКА,демек двойна.1,53 съотнесено към 1,00 е едно, а 1,00 съотнесено към 1,53 е друго.Разликата е 35 % и Разликата в сметките ще е толкова-35 %
    2- Защо си мислиш,че тзи разлика в КОПовете е същата на максимала,както си се уловил.А ако няма разлика при макс.мощност?
    3- тези КОПове са мерени при +7°.А как ли ще е при 0 или при -10°.При тези +7 всяка от машините ще работи със 200 -300 Вт и откъде ще дойде заложената от теб икономия от 500 Вт ???
    Моята практика показва следното-в панелка ( понеже най-много наблюдения има там,и условията са еднакви) добра конвенционалка харчи около 50 лв,среден инвертор около 40,скъп марков около 30 лв.
    Когато успееш да докажеш разлика между двата инвертора 54 !!! лева,ела на гости.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #884

    Re:Климатици MITSUBISHI

    vanko68, далече си от 0 лв. Според писанията из форума, следва: 100 волтов(означава Японски), 15 годишен - 20 лв(ако тръгне); 100 волта на 7(седем) години(ако работи) - 10 лв и хита 100 волтов, нов 0(нула) лв. Абе ний сме в Европата, ама ряпа да ядат европейците, купуваме нови климатици, евтини, с СОР-ове около 7-8, директно от Япония и те (климатиците) вместо да харчат ток, отдават(от време на време де,като духа вятър, иначе харчат)..

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #885

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Очо, наистина доста обективно от твоя страна. Но само да ви кажа, че освен FD имам възможност да следя и работата на две 12LCC в един апартамент. За месеците ноември, декември и януари почти не са спирали и го знам със сигурност, понеже под тяхното приятно подухване си пия виното. Тези хорат за същите месеци имаха по около 85 лева ток средно. А там работят и други електроуреди. И там излиза, че на климатик грубо се падат към трийсетина лева на месец. А за това FD35 съм сто процента сигурен как харчи. И да ми разказват за 100 волтови небивалици. Сякаш по скоро ползвателите им искат да оправдаят и пред себе си ненормално високите суми, дадени за климатик. И защо зсички се нахвърлят на цифри за доказателства, а никой не се и опитва да помисли и чрез друга логика. Моите въпроси си остават без отговори.


    И Злобаров, тия 54 лева дето ги сметна са далече от действителността. Та ако климатика ми харчи много над 54 лева ще хо хвърля през терасата. А ти за икономия от 54 лева говориш... 500 вата спестени за час не можеш ги направи и в сравнение с конвенционален. Просто защото климата не работи нон-стоп 24 часа. Той просто си почива през голяма част от времето и с едно оче поглежда сегиз тогиз и ако прецени, че е нужно става.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе