Страница 69 от 231 ПърваПърва ... 1959676869707179119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1021

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Монтирай външното тяло на високо на 20-30 см. под вътрешното има защо.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    6
    #1022

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Монтирай външното тяло на високо на 20-30 см. под вътрешното има защо.
    Под или над?Не можах да разбера!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1023

    Re:Климатици MITSUBISHI

    chachoto-каква ти е идеята за монтажа?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #1024

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Абе хора коментирането на различните климатици и това как се държат в реални условия е много хубаво нещо, но да изтрелвате в ефира непотвърдени слухове за това как трябва да се монтира от хора непрофисионалисти е смущаващо .... най - малко поради десетките излишни въпроси на които трябва да отговарям като ми дойде в офиса някой активист от форумите...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1025

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Логиката на климатика е такава че влиза в дефрост при определени условия.
    Едната ми машина е монирана така както казвам външното тяло е с 20 см. по ниско от вътрешното и тази машина не влиза в дефрост често.
    Другите две влизат през 50-60 мин. на Деан също е монтиран с разлика 10-20 см. и неговия също не влиза в дефрост често.Аз си мисля че като са монтирани така като спре климатика вътрешната топлена заграва външния топлообменник и климатика не не влиза в дефрост защото тръбния датчик отчита температура която непозволява влизане в дефрост без да има защо.Може и да не е така но е факт.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1026

    Re:Климатици MITSUBISHI

    chachoto-хайде да не измисляме някакви нови условия за дефрост и други бла-бла-бла,че може да станем за смях . Последното нещо, за което изобщо ще се сети логиката на дефроста е дали тялото е по-ниско или по-високо.Аз да те питам-долната част или горната част е по-ниско? И я виж дали някой не е маааалко по-наляво от другия.А как ще обясниш бръщолевенето,че като спрял климатика и вътрешната топлина загрявала външния топлообменник ????????

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1027

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Не знам дали това има нещо общо, но неговите се късат да влизат в дефрост, докато моят не.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1028

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Аз просто споделам неволи и търся причина защо единия невлиза в дефрост а другите влизат като работят еднакво.Като казвам еднакво имам в предвид 10-15 мин работа 5-10 мин почивка+ еднаква кубатура на стаите.Ако някой има друго обяснение да споделя

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #1029

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Здравейте, климатични корифеи
    Тъй като не намерих никъде разискван модел SRK398H (Mitsubishi Heavy Industries SRK398H), някой може ли да ми каже нещо повече.
    Води се уж 12-ка (12 BTU). Има го употребяван за около 300лв (без монтажа).
    Слаби/силни страни?
    Заслужават ли си парите?
    Евентулни насоки за оглед на проблеми?

    Почти нищо не намерих в нета за него и затова ви занимавам.

    Примерен линк.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #1030

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Както е ставала въпрос много пъти кубатурата на стаята не определяща за необходимата и топлина, всичко опира до топлинни загуби през преградни елементи (стени, прозорци, под, таван и т.н.) така че ако ти е по студено помещението и климатика се налага да работи повече при минусово изпарение нормално е да се размразява по често.... освен това при едно отваряне на врата или прозорец и засмукване на студен външен въздух почти винаги води до дефрост при по умните климатици....

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1031

    Re:Климатици MITSUBISHI

    cooler така е в общи линии, ама чак от едно отваряне на врата ... отвън да не е "открития космос"? Който разбира от климатици да даде друга идея за на chachoto разликите във времето на дефроста - нещо има не в ред! Момчето доколкото се подразбира има три еднакви машини в три еднакви помещения и при еднакво ползване е притеснителна тази разлика в иначе добрите машини
    А до колкото за топлозагубите и дефроста: описвал съм не веднъж помещението което топля с машината от подписа, с две думи ГОЛЯМО и НЕИЗОЛИРАНО - машината януари въртеше на мах заради безмилостното ползване(обичаме да ходим по тениски зимата/голи лятото )! ... е, никакви такива дефрости през един час не е имало(в най-големите студове през два/три часа най-честото и то за няколко дни беше зора) и не е хващала грам лед машината(само на дупката на тавата са се спускали висулки(до двайсетина сантиметра най-много) които по време на дефрост падат на земята).
    Та при положение че моя е по-нисък клас и по-смотана фирма, не мога да се съглася че с неговите всичко е наред и влизали често в дефрост защото било студено и си отварял често вратата!

    П.С> +това съм в къща под балкана на полето, дървета и треволяци колкото щеш - димек влага има колкото ти душа иска! Преди да паднат температурите машината доста често я гледам цялата на вади тече "пот" от нея ... незнам, да кажат майсторите но не е нормално да се размръзява през час един климатик по моите скромни наблюдения.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #1032

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Всичко е относително и бялото за едни е черно за други .... климатици различни и критерии за старт и стоп размразяване разнообразни ... причините за по честото размразяване могат да са много но в никакъв случей от това дали телата са 30 см по високо или не .... поне не пряко.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1033

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Климатиците нямат проблем това е 100% защото е сменяна външна платка и вътрешна платка барабар с датчиците.Разликата е само тази във височината или по точно разликата между външното и вътрешното тяло.Два климатика са монтирани с 20-30 см разлика и два с 2 метра разлика едните не размразяват а другите през 50-60 мин.Е какво да си мисля тогава като разликата си остава само в монтажа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #1034

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Та при положение че моя е по-нисък клас и по-смотана фирма,
    Генов,Fujitsu е 4-та в света IT фирма,а твоят модел не е по-лош от същия клас модел на МХИ.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1035

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Марката има значение, но по-важното е какви са характеристиките на конкретния модел. Големите производители произвеждат климатици за ползване при различен климат.

    Естествено това, че дадена марка била на върха при климатиците не означава, че модел климатик предназначен за субтропичния пояс ще работи добре в умерения или субполярен пояс. Сериозните производители пишат конкретният модел за какво ползване се препоръчва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе