Страница 61 от 231 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #901

    Re:Климатици MITSUBISHI

    много странно ,така се влошава топлообмена ... аз бих го махнал

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #902

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Предполагам не е сложено случайно. А и е някак залепено, не се мърда.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #903

    Re:Климатици MITSUBISHI

    И при ZG-S серията е така, с такава гума(битум). При Илектрик я няма, но мисля, че пластмасата отгоре покрива същата площ както при MHI

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #904

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Благодарение на chachoto - няколко снимки + отговор на моя въпрос за битума или каквото е там.
    MHI SRK20ZGX-S










  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #905

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ще е грешка ако този материал се отстрани. Под него няма топлообменник.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #906

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Именно. Сега стана ясно. Просто структурата на топлообменника е такава. Ако се махне, ще издухва директно въздуха, който засмуква, без да е преминал през самия топлообменник за да се загрее. Засмуква го отпрез и отзад през топлообменника.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #907

    Re:Климатици MITSUBISHI

    два сходни климатика митсубиши с разликата че единя е хеви а другя е електрик кой според вас е по-добрата машина и защо моделите са :
    MSZ GC35 VA и SRK 35ZG S

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #908

    Re:Климатици MITSUBISHI

    МЕ е по-добърия вариант според мен. По- икономичен, по-тих, по -добър дизайн. Това като начало. Мисля, че и размразяването им е на по-добро ниво, по -малко вибрации се усещат от компресора на различните честоти. Но все пак , както и ти сам си казал, сходни са. Признавам, че моето мнение е малко пристрастно.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #909

    Re:Климатици MITSUBISHI

    @nako-bako
    Предполагам че имаш и двата та даваш такива компетентни мнения?

    @imegogo
    Аз понеже не съм от хората които си хвалят своето просто ето така ще ти кажа какви са недостатъците на SRK 35ZG S според мен!
    1. При по продължителни студове (-10 -15) дъното на климатика се обледява и леда стига до 1-2 см отстрани на питата което не пречи на климатика да си топли нито го прави по шумен.
    2. Климатика работи по начина описан в тази тема http://forum.setcom.bg/index.php/topic,39068.0.html (което за някои хора може и да е предимство тъй като климатика духа само топло няма го момента с леко хладния въздух при другите марки но на мен този начин на работа не ми допада.)

    Предимствата са че ако не се занимаваш с глупости нон стоп да го следиш няма да разбереш за нито един от проблемите му

    За MSZ GC35 VA ако се съди по минималното му топлоотдаване начина на работа няма да е много по различен а дали и то обледява дъното нямам идея...

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #910

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Малко късно по темата за 100 и 220 волтовите. Специално за Дайкин с еднаква мощност 100 волтов с коп около 5.60 и 220 волтов с коп около 4.00 цената е една и съща, дори последният е малко по-скъп. Тогава да попитам кой от двата биха избрали спорещите? Става въпрос за нови климатици.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #911

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Аз си казах, че съм малко пристрастен, Злобаров. Митсубиши си е марка и дали щее МЕ или МХИ няма голямо значение. Що се отнася до замръзването хич не се чуди, МЕ размръзяват по-добре и по-незабележимо.

    Saissais,това въпрос ли е или иронична забележка? Ако е второто... тогава какво да ви кажа, ами юруш на стотачките. Досега не съм забелязал някой да е спорил, че КОП- а на 100 волтов е по-нисък от този на 220 вотов братовчед. Странно защо обаче японците си ги държат само удома, а? В СИС /Страната на изгряващото слънце/ се произвеждат към 7-8 елитни марки климатици и нито една от тях досега не е предложила на външен пазар 220 волтов модел с параметри равни по абсолютна стойност на тези от 100 волта. Защо ли? Сигурно са се уговорили!!! да правят мръсно на останалия свят или пък от добро сърце са решили да дадът шанс и на други производители да си пласират стоката. Щото ако пуснат климатици с такива супер характеристики, които са 50 години напред, както казва Алекси, направо ще сразят конкуренцията.
    Защо ли Тойота, Нисан ,Мазда, Сузуки, Хонда и останалите предлагат най-доброто на платежоспособните пазари, а пък Дайкин и сие си крият яката продукция? Задавайте си повече въпроси и давайте по-малко отговори!

    И сега като е станала дума за Дайкин... тези два модела са уруро сарара, първият японски, вторият за света: 28HTRXS и FTXR28E. И двата излизат по едно и също време почти, устройствено са еднакви, с еднакви екстри и функции, сходен дизайн. Но единият има КОП с 1.5 по-висок от другия. Защо? Отговор не чакам.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #912

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Дай го, след като го знаеш отговора. И аз за себе си го знам, но ще го напиша след теб!

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #913

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Аз зададох пръв въпроса ха-ха-ха. Ако ти се изказва изкажи се, Дейан. Винаги чета с интерес постовете ти. А иначе моят отговор съм го загатнал малко по-назад в темата.

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #914

    Re:Климатици MITSUBISHI

    преполагам че Дайкин са седнали да произвеждат климатици за да печелят от тях - съответно това е моя отговор. На "хартия" изглеждат подобни, но всъщност са точно толкова различни колкото трябва, за да могат да ги продадат там за където са предназначени. Предполагам че "супер характеристиките" са принудени да ги правят за вътрешен пазар, а за външен просто не са оправдани финансово. По лабораториите може и 200 години да са напред с технологиите, но какви/колко/как да прилагат в производство определя ПАЗАРА! Горе-доло среден клас климатик към днешна дата се справя със задачата на поносима цена, от там нагоре разликата в параметрите е по-скоро "на хартия" и е въпрос на стандарт на потребителя, а не толкова до практическа нужда.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #915

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Доста си прав, Генов. Но все пак нека да отбележа, че разликии в характеристиките има на всички нива за дадена марка. Тя се запазва сравнително еднаква за всички класове клими. Уруро е най- висок клас-има я, в по-ниските класове също. Така е и при Митсубиши и при другите. А що се отнася до цената. забелязал съм, че клими на 100 в. са малко по-скъпички, но има примери и за обратното, но това е за България. Какви са стартовите цени на производителите е друг въпрос. А каква е себестойността е още по друг. Но при всяко положение качеството на влаганите материали е едно и също. Разберете, няма такова животно, наречено пренебрягане на европазара. Всеки производител би си вкарал автогол ако го измисли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе