Страница 90 от 231 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #1336

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте,

    Не искам да звучи като реклама, но мисля че MHI си имат оторизиран представител и сервиз във Варна - Деймос Корект. Така че, ако сте сте спрели на 20 ZJX-S, може да проверите и при тях. В момента е на промоция, модела вече е ZMX-S, доколкото знаме ZJX е по-старата версия. Закупих MHI 35ZM-S от тях преди 8 месеца и мога да кажа само хубави неща за машината.
    Успех с покупката !

  2.  
     
  3. V12
    V12 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    9
    #1337

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    @AC_From_Hell
    Много съм ти благодарен за препоръката, колега. След като прочетох още доста мнения за "Климамаркет Ефендулов", реших да купя машината от тях и да им възложа монтажа. Разменихме няколко мейла и хората се оказаха изключително коректни! Първо, съвсем честно ми казаха, че не са вносители на MHI, но могат да ми доставят новия модел от 2014 г. SRK20ZMX-S/SRC20ZMX-S от друга фирма. При това ми го предложиха на цена, със 70 лева по-ниска от другите оферти, която намерих по сайтовете! Но ме предупредиха, че в случай на дефект гаранционното обслужване може да се забави, защото не са сигурни в какъв срок ще им бъдат доставени частите от вносителя.

    Днес отидох в офиса им да уточним подробностите и ги попитах и за препоръчания от теб Samsung AR09HSSDAWKNEU / AR09HSSDAWKXEU. Първо ми го показаха на стената. Оказа се, че от есента те се отопляват точно с него, за да имат възможност да го тестват, преди да го предложат с чиста съвест на клиентите си. Машината наистина е извънземно тиха! Служителките в офиса бяха мили, любезни, компетентни и търпеливи и изчерпателно отговориха на всичките ми въпроси. Оказа се например, че дупката в стената, през която минават тръбите, не е желателно да бъде уплътнявана с монтажна пяна, тъй като последната при разширяването си може да смачка изолацията и дори да деформира тръбите. Затова техните техници предпочитат замазване с достатъчно здрава строителна смес от типа на теракола. Останах впечатлен от позицията им за гумените крепежни тампони на външното тяло. Обясниха ми, че според тях конкретният модел не се нуждае от такива, но при желание от моя страна могат да ги поставят. С уговорката, че тъй като гумата е мека и се деформира сравнително бързо от външните климатични условия, аз трябва да поема ангажимент за своевременната им подмяна през няколко месеца, ако не искам да се наруши нивелировката на външното тяло. Без никакви обвързващи условия да купувам допълнителните гумени уплътнения точно от тях или да ги подменя техен техник! Като компромисен вариант ми предложиха начален монтаж без такива тампони, а ако сметна, че климатикът не ми осигурява желания комфорт, ще ги поставят в последствие. Разказаха ми с подробности и за причината, поради която у нас се е наложило негативно мнение за климатиците с марка Samsung, която няма да споделям тук. В крайна сметка реших окончателно да купя модела AR09HSSDAWKNEU / AR09HSSDAWKXEU, а собственикът на фирмата се съгласи лично да извърши предварителен безплатен оглед на място у дома в извънработно време. Не искам да звучи като реклама, но много отдавна не бях срещат такова отношение към клиента!

    По мое желание монтажът ще бъде извършен в края на месеца, след което ще споделя впечатления от работата на техниците, както и от самата машина. Съжалявам, че в процеса на дискусията излязох, така да се каже, извън рамките на конкретната тема
    AC_From_Hell одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1338

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Редактирам от смартфон, налагането на наказание за спам ми е трудно, така, че се разминаваш този път само с изтриване на пост.
    Моля, за в бъдеще се въздържай от подобни безсъдържателни, никому ненужни постове.
    Изказвай мнението си ясно и обосновано във форума, без подобни излияния кога и защо си се смял.
    kod
    VeleV.Klima и mirandi харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    2
    #1339

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте, наскоро си взеж Митсубиши Хеви Индустриес и искам да попитам за режимът на работа на климатика.
    Когато включи компресора сваля перките надолу и духа топло( което изглежда нормално). Когато обаче компресорът изключи перките се вдигат наго ре и почва дадуха хладен въздух. Досега съм имал няколк марки климтици, но не съм срещал такова поведние.
    Искам да попитам това дали е нормално и дали има начин да премина на друг режим.
    Климатикът е втора ръка и нямам книжка с инструкции. Модел FDC208HEN3A.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте, наскоро си взеж Митсубиши Хеви Индустриес и искам да попитам за режимът на работа на климатика.
    Когато включи компресорът сваля перките надолу и духа топло (което изглежда нормално). Когато обаче компресорът изключи перките се вдигат нагоре и почва да духа хладен въздух. Досега съм имал няколко марки климтици, но не съм срещал такова поведние.
    Искам да попитам това дали е нормално и дали има начин да премина на друг режим.
    Климатикът е втора ръка и нямам книжка с инструкции. Модел FDC208HEN3A.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #1340

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Много от климатиците правят така. И аз имам Хеви и прави така. Само че не духа студен въздух, като ги вдигне, а върти въздуха в стаята.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    2
    #1341

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от steftzo Виж публикацията
    Много от климатиците правят така. И аз имам Хеви и прави така. Само че не духа студен въздух, като ги вдигне, а върти въздуха в стаята.
    Да, и моят прави това. Кофтито в тази ситуация е, че ако си седнал срещу него не е много приятно, когато не духа топло.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1342

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    с нисък минимум ви духа студено ,с висок минимум изключва и духа студено - нямате угодия ...
    DUNDURMA, tony34al и rosswen харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #1343

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Според мен все още е много топло и те си работят на он/офф. И това си е нормално. Би трябвало като/ако стегнат студовете да е различно. Аз съм го настроил на 22 градуса и може би за 24 часа да се включи 2 пъти. В блока си има парно, затоплил се е и предполагам, че за това работи така и само върти въздуха в стаята.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1344

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Какви климатици бе хора, вън е лято още.
    steftzo одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1345

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Дъщерята пипала таймера на едната машина и се жалва, че сутрин топлел, а следобед го заварвала да охлажда... Така че и за такова време стават.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1346

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    По скоро е сложен на режим Ауто а не таимер.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1347

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Таймерът на осмицата на дайсейкай е седмичен и при промяна на някоя програма, скача по дифолт на авто. Ако не забележиш горе буквичката А, а само смениш температурата, в определения ден минава на авто... За това е хубаво, първо да се попрочете малко, после да се пипа.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1348

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Възможно никога на съм се вничал в таимерите на различните марки.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    41
    #1349

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Малко впечатления от работата на 35zmp-s:
    Да започна с плюсове:Много икономичен от 10 септември до 28 декември е глътнал 180kw в 30 квадратни метра в що годе топъл апартамент,незабележима работа особено лятото.на авто вентилатор не включва втората степен никога,около нула градуса съм му вдигал рязко температурата и нито дефроства (не съм го виждал все още), а започва да работи като калорифер-лудница направо.Най-хубавата инвестиция след колата, която съм правил, радвам му се като малко бебе.
    Минуси:единствено се сещам, че под нулата, външната перка вдига скоростта си от най-ниска рязко на най-висока, просто не се задържа на по средата има поне 4-5 скорости между тях чувал съм ги, а смятам, че няма нужда от това.
    Ако има въпроси задавайте с радост ще отговоря.
    Този пост е редактиран от avenger; 02-01-16 в 14:44.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1350

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    С какъв модел ватметър си го измерил.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе