Страница 80 от 231 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #1186

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    fantom Това което си направил от една страна е по-правилното решение тъй като дори в зима като изминалата тоест една на 30 години не е необходимо нагревателят да се включва всеки път при дефрост, а е достатъчно да се пусне веднъж в седмицата за няколко часа или веднъж на 10 дни за 2 до 4 часа в които да стопи всичко което е събрало е тавата.

    Според мен обаче е било по-добре да се сложи "термо реле" както казваш и да се сложи прекъсвач с който да включваш нагревателя+терморелето.Така ще може да включваш когато желаеш и ще работи когато е в дефрост(когато е необходимо).
    Така ще се отстрани опасността зимата ако отидеш на почивка и го оставиш изключен да се натрупа лед и да пукне топлообменник или да го оставиш постоянно включен= да има опасност от пожар/повреда докато ви няма.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    28
    #1187

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Джъсти , за отсъствието от дома си прав - тогава щях да сложа термо датчик ( то не е късно и сега де ) Ама нали е за кафене , външното тяло виси на 3 метра над витрината , вижда се , и в моя случай не се налага термо реле . Кафето почива замо 3 дена на нова година ... ГалинР ръчното управление си има своите предимства, това важи специално във моят случай .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    15
    #1188

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    MITSUBISHI SRC20 ZJ-S.Някакви мнения и отзиви?Дали ще се справи със стая 32 куб.м Югоизточно изложение,външна изолация EPS 5см(само едната стена е външна)ламинат,междинен етаж и хубава дограма с троен стъкопакет.......Интересува ме дали ако отворя и вратата към антрето,което е 4 кв.м,ще смогва да отоплява и него.Моделът дали е сполучлив?Приемам всякакви мнения:-)

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1189

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Моделът е добър, компресора е същия като на високия клас - RM-B5077MDE1.Бих сложил 25-ицата обаче.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    15
    #1190

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Моделът е добър, компресора е същия като на високия клас - RM-B5077MDE1.Бих сложил 25-ицата обаче.
    Мерси за препоръката:-) Днес го монтираха.Мнението ми е,че за 1150лв с монтажа е много добър.тихички външно и вътрешно(малко ми се струва слаб вентилатора на вътрешното).Засякох го колко вата дърпа 190-220,а и изключва през 1час за около 10 мин.А и междудругото edi1,ти ме посъветва за srk25,но аз се заблудих и се оказа че съм поръчал srk 20.Дано да не съм се прецакал.Някой случайно да знае какво точно е функцията allergen?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1191

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    И 20 предполагам ще свърши работа, като ти гледам помещението.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1192

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от vlado_tonev
    А и междудругото edi1,ти ме посъветва за srk25,но аз се заблудих и се оказа че съм поръчал srk 20.Дано да не съм се прецакал.Някой случайно да знае какво точно е функцията allergen?
    За прецакването евентуално, ще разбереш зимата.Ето разликите между SRK20ZJ-S и 25цата.
    при -15° навън и 22° в стаята,на 20ката остават 1,55kw. мощност,а на 25цата 1,84kw.Компресора на 20ката и 25цата е еднакъв и килограмите също.

    А за алергена-това ти е единият филтър(алерген-деактивиращ филтър).
    ''Алерген-деактивиращия филтър унищожава напълно полени, паразити и алергени, съществуващи в козината на домашните любимци. Тайната на тази стерилизация се крие в ензим-карбамидното съединение. Освен че деактивира алергени, то също така неутрализира и убива вируси, бактерии и плесени. Дори при отделяне от филтъра на алергени, бактерии и др., те са вече деактивирании въздухът в помещението се запазва чист и свеж. '' -поне това пишат.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    15
    #1193

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    За прецакването евентуално, ще разбереш зимата.Ето разликите между SRK20ZJ-S и 25цата.
    при -15° навън и 22° в стаята,на 20ката остават 1,55kw. мощност,а на 25цата 1,84kw.Компресора на 20ката и 25цата е еднакъв и килограмите също.

    А за алергена-това ти е единият филтър(алерген-деактивиращ филтър).
    ''Алерген-деактивиращия филтър унищожава напълно полени, паразити и алергени, съществуващи в козината на домашните любимци. Тайната на тази стерилизация се крие в ензим-карбамидното съединение. Освен че деактивира алергени, то също така неутрализира и убива вируси, бактерии и плесени. Дори при отделяне от филтъра на алергени, бактерии и др., те са вече деактивирании въздухът в помещението се запазва чист и свеж. '' -поне това пишат.
    Днес я пробвах тази функция allergen.Направи ми впечатление,че много странно работи външното тяло.Спира,тръгва и се чува едно тракане преди всяко тръгване на компресора.Охлаждане или отопление,нямам представа.Някакви идеи?Благодаря предварително:-) И все пак някой намери ли решение за тази гадна миризма на оцет при охлаждане,когато не работи компресора,а само турбината вътре???Само да кажа,че винаги го спирам с clean(остава на вентилатор 2 часа след изкл.),но пак си го има.Наблюдавам на другия климатик в хола general 09ld,че е същото(там го изключвам с coil dry).

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #1194

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от vlado_tonev
    Днес я пробвах тази функция allergen.Направи ми впечатление,че много странно работи външното тяло.Спира,тръгва и се чува едно тракане преди всяко тръгване на компресора.Охлаждане или отопление,нямам представа.Някакви идеи?Благодаря предварително:-) И все пак някой намери ли решение за тази гадна миризма на оцет при охлаждане,когато не работи компресора,а само турбината вътре???Само да кажа,че винаги го спирам с clean(остава на вентилатор 2 часа след изкл.),но пак си го има.Наблюдавам на другия климатик в хола general 09ld,че е същото(там го изключвам с coil dry).
    Миналата година пуснах една такава тема! Месец след покупката климатика замириса и останах много озадачен от това как е възможно! Но директно на въпроса! Има един оранжев филтър, който като свалих да измия в момента, в който го намокрих и замириса на познатата миризма на оцет! Това лято проблеми няма! Пробвай може да се окаже същия проблем! моят модел е 25ZJ-S!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    15
    #1195

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от sashomasho
    Миналата година пуснах една такава тема! Месец след покупката климатика замириса и останах много озадачен от това как е възможно! Но директно на въпроса! Има един оранжев филтър, който като свалих да измия в момента, в който го намокрих и замириса на познатата миризма на оцет! Това лято проблеми няма! Пробвай може да се окаже същия проблем! моят модел е 25ZJ-S!
    Още днес ще пробвам,макар че моя го монтираха преди една седмица.Един колега ми препоръча препарат Милениум +,който е дезинфектант.Ще напръскам и с него.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #1196

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от vlado_tonev
    Още днес ще пробвам,макар че моя го монтираха преди една седмица.Един колега ми препоръча препарат Милениум +,който е дезинфектант.Ще напръскам и с него.
    Ето това е темата https://forum.setcombg.com/index.php/topic,51397.0.html!

    Пробвай първо с филтъра! Според мен едва ли е възможно да мухляса за една седмица или дори месец! Но каквото и да направиш сподели впечатленията си за иначе според мен чудесната машинка!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    15
    #1197

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от sashomasho
    Ето това е темата https://forum.setcombg.com/index.php/topic,51397.0.html!

    Пробвай първо с филтъра! Според мен едва ли е възможно да мухляса за една седмица или дори месец! Но каквото и да направиш сподели впечатленията си за иначе според мен чудесната машинка!
    Преди малко го свалих и измих този филтърУтре ще го кача и ще споделя дали има разлика.Взех и препарат за другия климатик(general09ldc),който препарат един колега ми препоръча.Каза,че е за професионална употреба и избива бактерии и гъби вътре в питата.Фирмите,които поддържат климатиците по морските курорти ползват него.ХЕИ ги задължава да правят тези манипулации:-)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    15
    #1198

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Свалих филтрите,измих ги и в същото време напръсках питата на вътрешното тяло с дезинфектант Милениум +.Резултатът е повече от блестящ.Няма миризми нито на оцет,нито на спарено.Ако на някой му е интересно ще споделя как точно се действа с този препарат и от къде да си го вземе.Струва 18 лв и е достатъчен за около 20 процедури(разрежда се с вода).А относно самия климатик и начина му на работа,ето какво измерих с един уред,закупен от Conrad.Така.....Стаята е около 11 кв.м(2.6),ЮИ,междинен ет,и вътрешни алуминиеви щори.Имам и антре 4 кв,към което вратата е отворена постоянно.12:30 h температурата навън е 34 градуса,а в помещението е 29 градуса(една външна стена с изолация външна EPS 5см).Включвам климатика на high вентилатор,cool и 24 градуса.Какво отчита измерватела на мощност? 780W моментна мощност за около 6-7 минути,450 за 12 мин,300-350 за около 24 мин.Когато вътрешната температура достигне 25 градуса консумацията намалява до 218 W.След 1 час вече температурата е 24 вътре,а консумацията варира между 179 и 195 W.При това положение (179-195 W)работи около 25 минути и изключва за около 10 минути.После пак тръгва на около 480-500W и ги сваля плавно до около 200W.Дано да ви е било интересно.Поздрави на всички:-)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #1199

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Това с консумацията е много интересно! Мислех, че минимума му е 220- 250W, но явно слиза и по-надолу! Твоят модел какъв е 20ZJ-S или 25ZJ-S?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    15
    #1200

    Re:Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от sashomasho
    Това с консумацията е много интересно! Мислех, че минимума му е 220- 250W, но явно слиза и по-надолу! Твоят модел какъв е 20ZJ-S или 25ZJ-S?
    20ZJ-S.И аз малко се замислих за това,че пада под минимума....Абе като цяло серията ZJ не е толкова лоша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе