Страница 177 от 231 ПърваПърва ... 127167175176177178179187227 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,641 до 2,655 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #2641

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Машината разсрежи малко след като я похвалих

    Alexi, дреме ми за COP-а като навън е -10. Важно е на мен да ми е комфортно. Тука за едни 10 дни в годината дали ще дам 20 лева повече, ич ми не е.
    браво на климатика,но по същата логика си сложи една две духалки и пак ще ти е комфортно.климатика е климатик,когато с минимум разход(доколкото е възможно) постига максимум резултат,иначе е нищо повече от една печка.
    dramli одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2642

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от sniper Виж публикацията
    браво на климатика,но по същата логика си сложи една две духалки и пак ще ти е комфортно.климатика е климатик,когато с минимум разход(доколкото е възможно) постига максимум резултат,иначе е нищо повече от една печка.
    sniper, това не е форумът за BMW, объркал си нещо, брат ми
    chany и rosswen харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #2643

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Ей го и моя убавец:



    Набичен на 26 градуса, вентилатор High, вече работи 6-7 часа без дефрост. Навън е -6 градуса и вали супер обилен сняг. Как да не съм фен на Хеви?
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    аз не виждам нищо радостно в това да бичи 6-7 часа с КОП под 2 при такова заскрежаване ..
    Аз питах по тоя въпрос преди, ако имаш ватметър ще е интересно да видим потреблението му в такъв заскрежен вид, и колко е след дефрост, или поне при чиста пита (при г/д еднаква външна температура и вътрешно задание)... Също и самия дефрост колко ток г/д изразходва. При мен за 24 мин. дефрост глътва 0.3 kW/h. Сега даже моя работи над 2 часа без дефрост, то и няма нужда в момента.
    Твоя изглежда мн заскрежен, а има и скреж от вътрешната страна, някои хора чак се учудиха като питах за работата и ефективността при 1-2 см. скреж, сякаш не е възможно да стане... явно се случва и климатика работи, въпроса е някой да измери на каква цена.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2644

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Машината разсрежи малко след като я похвалих

    Alexi, дреме ми за COP-а като навън е -10. Важно е на мен да ми е комфортно. Тука за едни 10 дни в годината дали ще дам 20 лева повече “ич ми не е“.
    А да си дойдем на думата.Щом липсва комфорт в стаята ко' става?
    Евала за поста на баба Ми!
    babati и rosswen харесват това.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2645

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    За съжаление няма как да измеря, защото директно е свързан на бушон в ел. таблото.
    Viking72 одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2646

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Що се занимаваш с глупости,времето е за червено вино и дебело мезе.
    Наздраве!
    Остави машините да работят за теб,а не да си слуга на тях.
    babati, ruuni9 и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2647

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Тия глупости че не ви дреме колко харчи ги разправяйте в някой друг подфорум .. всеки е сложил климатик с цел икономия .. за комфортно отопление ги знаем вариантите .
    VanDan, dodo_pv, hienata76 и 3 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2648

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Тия глупости че не ви дреме колко харчи ги разправяйте в някой друг подфорум .. всеки е сложил климатик с цел икономия .. за комфортно отопление ги знаем вариантите .
    Напротив, климатиците ги слагаме с цел комфорт Двете машини с всичките работи по монтажа и вкопаването на тръбите в мазилката се връзва на около 4500 лева. Ако исках икономия, щях да си купя един Адакс за 200 лева и да го включвам само като съм в нас. Щях да си плащам сметките за ток 5-6 години напред с тия пари. А тия клими след втората година сигурно ще ми скъсат джоба с извънгаранционни ремонти, както е тръгнало

    И второ. Климатиците ги вземаме защото охлаждат. Аз без охлаждане не мога. Апартаментът е южен и пече слънце по 8 часа на ден. Ако не ми трябваше да се охлаждам, бъди сигурен, че нямаше да си взема климатик. По-скоро бих си сложил подово отопление.

    Трето. Говорихме за икономията през тези 10 дни в годината, в които е кучешки студ. Ами, да, за 10 дни наистина не ме интересува дали имам COP 2 и или COP 3.
    dodo_pv, pulsedriverbg, bibobore и 3 други харесват това.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2649

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    babati,не му обръщай внимание на Алекси, той така си говори. За каква икономия говорим с тия дефрости на час, време в което машината лапа ток а не топли. Реално това са 15-20 минути на всеки час, или на два максимум. Глупостите нямат край. Кой каза, че машината харчи много? На -10 с какъв COP да работи, а кой и как го сметна? Важното е, че не се налага на размразява по 5-6 и повече часа. При мен също работят като часовник и двете машини. Дефрсот само при нужда, а нуждата е много рядка.
    dodo_pv, pulsedriverbg, babati и 3 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2650

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Определено работят и топлят перфектно в студа. ZSX-а, дори и при -10 и висока влажност, прави дефрост на около 2ч, понеже си е натоварен, отделно, че го държа на вент low и задание 24гр. (Което дори подминава). ZMX-а, прави на около 4 часа, понеже е по-разтоварен. Вчера при температури от -7 до -10 и 2-те машини цял ден не са дефростнали нито веднъж, тъй като влажността падна.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #2651

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    И аз потвърждавам, че ZSX-S топли перфектно и без излишни дефрости. Вчера дефростна чак към 12 вечерта, след като му свалих температурата на 20 градуса, на толкова оставям в хола докато спим.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2652

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Тази сутрин, нещо интересно ми направи впечатление. ZSX-а съм го оставил да нощува на 23 и fan auto. Крета си пущината на low (и си поддържа заданието), а тук е -14. Но, влажността е по-ниска от обичайно, около 70% е. Иначе, когато е по-висока и при -3, -4, доста по-високи температури, се наглася на степен над low. Брех, че и умна машина.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2653

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Умна. Cool draft- a му е свалил оборотите. Аз нали все съм с ограничението silent и реално стайната е под заданието и има да догонва, на трета е фана. Сутрин на ниските температури е свалил една едея оборотите, през деня като се размекне и му се вдигне капацитета си отива на трета турбината.
    zxc0 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #2654

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Да споделя и аз при тия студуве навън..-14 е тази сутрин. 35ZS-S подържа 23 градуса в стая 26 кв.м.+ 8кв.м отворен коридор. Моментната консумация е около 390-430 вата.Не съм го чул да прави дефрост(може и да е размразявал,но не съм усетил).Фана е на авто като е избрал втора или трета скорст не мога да преценя точно.Външното не е заскежено,не бучи,не вие, не стърже.

    Само за сведение под мен на комшията Дайкин FTX50GV бучи доста сериозно външното тяло"бу...бу...бу",като предава вибрация по цялата кооперация и се чува това натрапчиво боботене..( нищо против марката и модела просто това се случва).

    По надолу другия комшия ползва 14LUCA не се чуват паразитни шумове от външното тяло добре си работи машината...
    JOKVN и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2655

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Комшиите до и над мен са с Панасоници, като на единия външното е точно на стената, зад главите ни. Сцепват се от дефрости, можеш да си сверяваш часовника. Развалят целия кеф от това, че моите са тихи. МЕ-то, макар че е часовникар, го прави доста по-рядко. МХИ-тата не съм и хващал дефрост от вчера сутринта. Не знам , дали е заради "cool draft", или нещо сруго, важното е че поддържа заданието точно, без да вее и шуми, с което малко машини могат да се похвалят в такова голямо помещение и при тези ниски температури.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе