Страница 176 от 231 ПърваПърва ... 126166174175176177178186226 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,626 до 2,640 от общо 3460

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2626

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Яка машина е, при мен, в гореспоменатите условия, прави на около 4-5 часа. Стая 13,5м2, с отворена врата към коридор 7м2(отоплява се и от другите 2 машини). Задание 23, в стаята 24-25, на вентилатор Ulo. Преди дефрост изглежда по следния начин:

    ZSX-a е по-наговарен и разскрежава на около 2ч. Като падне влажността, понеже е целодневно от 90% магоре, дефростите ще се разредят.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2627

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Пусни го поне на втора степен. Няма да се къдри толкова

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2628

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При мен и на 2-те Хевита външните работят тихо. Цял ден температурата не се е вдигала над -9, с вятър и снеговалеж. Отлични машини. Не съм вярвал, че в стая 33м2, при -10, ще седя на 24-25гр., по боксерки, с климатик. При това на тишина (вентилатор Low).

    Предполагам ти е ясно ,че заслугата на климатика в цялото уравнение е на последно място.А преди него ,са че стаята е вътрешна ,с отлична изолация и имаш топлещи съседи отвсякъде.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2629

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Яка машина е, при мен, в гореспоменатите условия, прави на около 4-5 часа. Стая 13,5м2, с отворена врата към коридор 7м2(отоплява се и от другите 2 машини). Задание 23, в стаята 24-25, на вентилатор Ulo. Преди дефрост изглежда по следния начин:

    ZSX-a е по-наговарен и разскрежава на около 2ч. Като падне влажността, понеже е целодневно от 90% магоре, дефростите ще се разредят.
    Никак не изглежда добре машината на снимката. Ефективността е почти нулева. Или настройките са сбъркани, или е преоразмерена.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2630

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Предполагам ти е ясно ,че заслугата на климатика в цялото уравнение е на последно място.А преди него ,са че стаята е вътрешна ,с отлична изолация и имаш топлещи съседи отвсякъде.
    В стаяра на zmx-a отдолу не се отоплява, а отгоре 3-4 дена седмично. Стаята не бих я нарекъл вътрешна, с две външни стени е. Голямото помещение е с 2 огромни външни стени-северна и източна, с обща дължина 13м, високи 2.6м. Също така на същите тези стени има около 14м2 френски прозорци. Отдолу не се топли винаги, отгоре също. Въпреки, че съм с 8см външна изолация, не е като да няма загуби.

    П.п., Додо, в момента не е така, просто е събирало и снежинките, в следствие на виелицата. Не бих казал, че е преоразмерена, не влиза он/офф, като струята се усеща хладна, въпреки че е на Ulo. По-скоро крета около минимума, който при 20zmx се покачва чак под -10.
    Този пост е редактиран от rosswen; 26-02-18 в 21:50.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2631

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Вдигни скоростта на турбината и отдалечавай сензора за външната околна температура, докато започне да прави дефрости при около 3mm натрупан скреж. Това е близо до идеалната настройка за ефективност. Сега е най-благоприятното време за настройки, ако ти се занимава.
    Успех!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2632

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    А някои дори не могат да си регулират оборотите - фан-а е с 3 жици само, Gree-тата яко пестили матрЯл
    Кой модел?

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2633

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Вдигни скоростта на турбината и отдалечавай сензора за външната околна температура, докато започне да прави дефрости при около 3mm натрупан скреж. Това е близо до идеалната настройка за ефективност. Сега е най-благоприятното време за настройки, ако ти се занимава.
    Успех!
    А, не! Предпочитам да си пия винцето. [emoji4] Нямам никакви забележки към машината. Само ме притесняват дренажните отвори. На ZSX-а от пет, само два са останали незапушени, плюс още един авариен, на по-високо. Не знам, проблем ли е, дори и да се запушат всички, да си прелива отстрани, както правят повечето машини тук? Или да му тегля един топъл душ? Кофтито е, че ми е малко несгоден, отстоянието от стената е около 10см.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2634

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Я си гледай живота, не се занимавай с глупости.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2635

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Я си гледай живота, не се занимавай с глупости.
    Точно за това питам, да си пия ли спокойно питието, понеже не ми се правят подобни гимнастики, особено в този студ. Да разбирам, че няма грижи, дори и да се запушат всички?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2636

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Има си място да лее вода и отгоре.Старото ми ГРЕЕ едно време редовно си задънваше отвора и хвърляше от всички страни като гейзер, и това за дълги периоди, над 15-20 дена студ.След два, три дена всичко ще се размрази.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #2637

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Мисля, че е Чейндж, ама спецовете да кажат - https://www.youtube.com/watch?v=VPRDUBd9egk

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Кой модел?

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2638

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ей го и моя убавец:



    Набичен на 26 градуса, вентилатор High, вече работи 6-7 часа без дефрост. Навън е -6 градуса и вали супер обилен сняг. Как да не съм фен на Хеви?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2639

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    аз не виждам нищо радостно в това да бичи 6-7 часа с КОП под 2 при такова заскрежаване ..

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2640

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз не виждам нищо радостно в това да бичи 6-7 часа с КОП под 2 при такова заскрежаване ..
    Машината разсрежи малко след като я похвалих

    Alexi, дреме ми за COP-а като навън е -10. Важно е на мен да ми е комфортно. Тука за едни 10 дни в годината дали ще дам 20 лева повече “ич ми не е“.
    Този пост е редактиран от babati; 28-02-18 в 01:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 15:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 21:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе