Страница 178 от 231 ПърваПърва ... 128168176177178179180188228 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,656 до 2,670 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #2656

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Умна. Cool draft- a му е свалил оборотите. Аз нали все съм с ограничението silent и реално стайната е под заданието и има да догонва, на трета е фана. Сутрин на ниските температури е свалил една едея оборотите, през деня като се размекне и му се вдигне капацитета си отива на трета турбината.
    Разяснете, какво е Cool draft

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #2657
    Цитат Първоначално публикувано от werti55 Виж публикацията
    Да споделя и аз при тия студуве навън..-14 е тази сутрин. 35ZS-S подържа 23 градуса в стая 26 кв.м.+ 8кв.м отворен коридор. Моментната консумация е около 390-430 вата.Не съм го чул да прави дефрост(може и да е размразявал,но не съм усетил).Фана е на авто като е избрал втора или трета скорст не мога да преценя точно.Външното не е заскежено,не бучи,не вие, не стърже.

    Само за сведение под мен на комшията Дайкин FTX50GV бучи доста сериозно външното тяло"бу...бу...бу",като предава вибрация по цялата кооперация и се чува това натрапчиво боботене..( нищо против марката и модела просто това се случва).

    По надолу другия комшия ползва 14LUCA не се чуват паразитни шумове от външното тяло добре си работи машината...
    Евала колега за изолцията, при мен в тази квдратура и също с коридор е двойно разхода даже близо до 1000VA(дайсейкай 8).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #2658

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от NikolayBS Виж публикацията
    Евала колега за изолцията, при мен в тази квдратура и също с коридор е двойно разхода даже близо до 1000VA(дайсейкай 8).
    Изолацията не е кой знае какво ..10см. Външна + 3см. Фибран на тавана отвътре.Догарамата е ПВС 6 камерна..по скоро е стандартна изолацията..,но мисля че това,че климатика не е спиран в режим отопление от 3-4 месеца си оказва влияние .Явно стените са добре затоплени и дори при падане на външната температура под -10 градуса стените не изстиват и за климатика е по лесно да поддържа зададената темп.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2659

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от hienata76 Виж публикацията
    Разяснете, какво е Cool draft [emoji782]
    Целта му е да не усещаш струята хладна. Поток, с една и съща температура, но с по-голяма скорост, се усеща по-студен.

    Винаги съм се чудел, гледайки графиките за дефрост при МХИ. Разчертана е до -15. Това ме навеждаше на мисълта, че под тази температура, би трябвало да подкара дефростите по часовник - 45мин за моделите от 20-35-ца и 35мин. за 50-ка и 60-ка. Както видяхме, явно не пуска часовник, но нека споделят и потребители, прекарали някоя и друга зима с температури от -15 надолу.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #2660

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Как няма да е такава консумацията!!! ''под мен на комшията Дайкин FTX50GV'',''По надолу другия комшия ползва 14LUCA''...Още двама трима такива комшии отляво , дясно и отгоре ,направо може да се спре климатика и пак да е топло...
    gerhar и Mig82 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #2661

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Целта му е да не усещаш струята хладна. Поток, с една и съща температура, но с по-голяма скорост, се усеща по-студен.

    Винаги съм се чудел, гледайки графиките за дефрост при МХИ. Разчертана е до -15. Това ме навеждаше на мисълта, че под тази температура, би трябвало да подкара дефростите по часовник - 45мин за моделите от 20-35-ца и 35мин. за 50-ка и 60-ка. Както видяхме, явно не пуска часовник, но нека споделят и потребители, прекарали някоя и друга зима с температури от -15 надолу.
    При -15 няма кой знае каква влага във въздуха,за да дефроства често! Честите дефрости са около 0 градуса,мъгла снеговалеж!
    SPSt и Jack Krauser харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #2662
    Изолацията не е кой знае какво ..10см. Външна + 3см. Фибран на тавана отвътре.Догарамата е ПВС 6 камерна..по скоро е стандартна изолацията..,но мисля че това,че климатика не е спиран в режим отопление от 3-4 месеца си оказва влияние .Явно стените са добре затоплени и дори при падане на външната температура под -10 градуса стените не изстиват и за климатика е по лесно да поддържа зададената темп.[/QUOTE]
    Аз също съм в ново строителство тоест с такава външна, но нямам на тавана още и дограмата е 4 камерна над 6м² северозапад, под над мен няма никой, също не съм спирал климатика, така че отговора за разликата се крие във Вашия пост ... не подценявайте изолацията на тавана.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2663

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    При -15 няма кой знае каква влага във въздуха,за да дефроства често! Честите дефрости са около 0 градуса,мъгла снеговалеж!
    Това е ясно, питах се дали не ги подкарва по часовник, дори и на чиста пита, както го правят други марки, но при по-високи температури.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #2664

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Това е ясно, питах се дали не ги подкарва по часовник, дори и на чиста пита, както го правят други марки, но при по-високи температури.
    Вече втори месец ме топлят в плюсове и минусови темп. Няма дефрост по часовник.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2665

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от NikolayBS Виж публикацията
    Евала колега за изолцията, при мен в тази квдратура и също с коридор е двойно разхода даже близо до 1000VA(дайсейкай 8).
    1000VA са около 700W /грубо/. сosф се върти около 0.7

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2666

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от hienata76 Виж публикацията
    Вече втори месец ме топлят в плюсове и минусови темп. Няма дефрост по часовник.
    При мен също, ставаше въпрос за температури от -15 надолу, ето какво имам в предвид:


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2667

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от NikolayBS Виж публикацията
    Изолацията не е кой знае какво ..10см. Външна + 3см. Фибран на тавана отвътре.Догарамата е ПВС 6 камерна..по скоро е стандартна изолацията..,но мисля че това,че климатика не е спиран в режим отопление от 3-4 месеца си оказва влияние .Явно стените са добре затоплени и дори при падане на външната температура под -10 градуса стените не изстиват и за климатика е по лесно да поддържа зададената темп.
    Аз също съм в ново строителство тоест с такава външна, но нямам на тавана още и дограмата е 4 камерна над 6м² северозапад, под над мен няма никой, също не съм спирал климатика, така че отговора за разликата се крие във Вашия пост ... не подценявайте изолацията на тавана.[/QUOTE]

    Колега изолацията ти е перфектна,Какво очакваш 50см. външна изолация. Със здраве да си се радваш на комфорта.
    zxc0 и rosswen харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #2668
    Колега изолацията ти е перфектна,Какво очакваш 50см. външна изолация. Със здраве да си се радваш на комфорта.[/QUOTE]

    Незнам дали е ирония това колега, а може би аз не се изразих правилно. Може би трябваше да кажа малки топлозагуби, при мен определено не са такива за сега
    toto4ev одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #2669

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от NikolayBS Виж публикацията
    Колега изолацията ти е перфектна,Какво очакваш 50см. външна изолация. Със здраве да си се радваш на комфорта.
    Незнам дали е ирония това колега, а може би аз не се изразих правилно. Може би трябваше да кажа малки топлозагуби, при мен определено не са такива за сега [/QUOTE]

    Извинявай, грешката е при мен. Прав си,всичко е важно.

    - - - - - - - - - -

    Май грешката е във сайта,нещо омотава постовете.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #2670
    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Незнам дали е ирония това колега, а може би аз не се изразих правилно. Може би трябваше да кажа малки топлозагуби, при мен определено не са такива за сега
    Извинявай, грешката е при мен. Прав си,всичко е важно.

    - - - - - - - - - -

    Май грешката е във сайта,нещо омотава постовете.[/QUOTE]
    И аз се извинявам за офф-а, в тази тема съм понеже обмислям избор за спалня(детска) и за сега съм се колебая между 20/25 zs-s и Етерея 2016г.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе