Страница 220 от 231 ПърваПърва ... 170210218219220221222230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,286 до 3,300 от общо 3460

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #3286

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    То май не е имало продължителни студове от -15° в последните няколко години, т.е. от както е излязъл модела. Но мога да кажа за предния модел 25zm-s при -18° - на 40 мин дефрост по 5 мин. и според ватметъра 800W
    То си му е заложено в дефрост алгоритъма. 25ZS-S по-миналата зима хвана -17 на няколко пъти и нямаше драми.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #3287

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от MaxBass Виж публикацията
    Здравейте, моля за съвет и информация преди да съм сигурен, че трябва да се обърна към доставчика си.Имам климатик SRK50ZSX-W за който платих предоволно, а не получавам душевен комфорт...Имам два-три основни проблема.
    1-когато го монтираха октомври забелязах, че дори на U-LO седи на висока момента мощност към 800вата( имам смарт контролерчета и следя доста неща) и прави доста чести цикли он-офф което е дразнещо.Следствие на което се появи втория проблем.
    2-Явно заради кофти монтаж или друго от сравнително голямата мощност 700-800вата на степен U-LO вътрешното тяло постоянно пука...Ама пука Ви казвам.Пука като от наместващата се пластмаса, и после пука дори в етапите си на почивка , а дори и до 20мин след изллючване...Пълен апсурд! Ако го оставя на същата температура 23-24 градуса ,но на втора степен този проблем го няма(но високия минимум си остава).

    Допълващи факти
    -Зимата всъщност му мина тая болест и съм го виждал да работи и на 250-300 вата
    -Не е основно отопление, а по скоро го оставям през деня във всекидневната (36кв.м.)
    -Принципно го избрах заради страшни хвалби и уж топ модела който се слави с безшумност на която държа.

    Та въпросите реално са;
    -Нормално ли е да пука климатик за 3500лв при каквито и да е обстоятелства
    -Защо се орави на луд и работи на високи мощности които пък го водят до чести цикли на он-оф

    Изчетих книжката три пъти на два езика :D и нищо...Моля...Коментирайте
    Не вземай мнението ми за специалист по климатици ,но не е ли по-мощен от необходимото за помещение 36 м2 !? Такова помещения за повече от 13 години се отоплявахме с 12ка Етерия без никакви проблеми . /вънщна компрометирана изолация 5 см / .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    20
    #3288

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    изтрито
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bopkata; 08-10-20 в 02:44.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #3289

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте, как ставаше онзи номер с промяната на температурата с 2 гр., когато се натисне и задържи пуск бутона? За 20 или 30 секунди беше?

  6. jtj
    jtj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    25
    #3290

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от papadodo Виж публикацията
    Здравейте, как ставаше онзи номер с промяната на температурата с 2 гр., когато се натисне и задържи пуск бутона? За 20 или 30 секунди беше?
    Mig82 беше дал как става:
    1. Както си върви климатика натискаш големия светещ бутон на вътрешното тяло с палец и задържаш.
    2. Климатика се изключва, но да не ти пука продължаваш да държиш за 30секунди докато не чуеш биииип.
    3. Пускаш го от ДУ и вече не ти гони +2° от заданието.
    20С стават 18; 21->19;…….
    За отказ повтаряш нещата само че трябва да чуеш бип бип бип след 30те секунди.
    Има описанието на стр.46 от техн.ръководтсвото за ZS серията в точка Countermeasure for excessive temperature rise. Има го и за двата модела ZS и ZSX.
    Та ако някой иска може да го пробва и да даде отзиви как се държат моделите и какви са консумациите, както и да ли има промяна в дефростите. В този случай предполагам и Silent режима ще е с по-значимо влияние.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #3291

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #3292

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Благодаря, Емо! Преди седмица видях, че са изкарали подови, с външни от ZS серията, само 50-ката е със ZSX. Което е малко разочароващо, следват стъпките на Тошиба. Предната серия бяха само в комбинация с външно тела от високия клас. Дано поне и ценово да се отрази.
    П.п. Между другото от Кондекс още пролетта някъде ми бяха споменали, че 20-35 ще са с външни ZS и информацията излезе вярна.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    14
    #3293

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    <a href="https://*********/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-dxk12z6-w-dxc12z6-w-12000-btu-klas-a.html" target="_blank" rel="nofollow">

    Mitsubishi Heavy DXK12Z6-W/DXC12Z6-W, 12000

    1360 лв

    Здравейте, купих този климатик, през вечерта не мога да спя! има само 3 степен на вентилатора High-Medium-Low и Ауто.

    дори при LOW не ми е комфортно ( имам и Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 1300 лв като го слагам на най ниска степен дори не се усеща да работи) . Как да намаля още скоростта на вентилатора ? не съм за високите градуси даже оставям на 18 гр. как мога да настроя на Ultra Low софтуерно.

    има ли някакви скрити опции

    Този пост е редактиран от Devcrybg; 27-11-20 в 15:45.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3294

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Пробвай турбина на АУТО.Или свикваш или сменяш.И защо смени марката.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3295

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Това е по известния в БГ ZSP
    Не мисля, че нещо може да се направи. Вътрешното тяло е доволно малко, при 330м3/ч (Lo) e 28dB(A).
    По-читавите климатици при такъв дебит са от порядъка на 19-23dB(A), но и с по големи вътрешни тела.
    ЛМЦА-то която не се слави с тишина при 330м3/ч (Quiet) е 22dB(A)
    Този пост е редактиран от bobivg; 27-11-20 в 20:19.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    14
    #3296

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това е по известния в БГ ZSP
    Не мисля, че нещо може да се направи. Вътрешното тяло е доволно малко, при 330м3/ч (Lo) e 28dB(A).
    По-читавите климатици при такъв дебит са от порядъка на 19-23dB(A), но и с по големи вътрешни тела.
    ЛМЦА-то която не се слави с тишина при 330м3/ч (Quiet) е 22dB(A)
    Митсубишито даже е по тих от Фижитсуто като изключим тих режима


    Mitsubishi - Low 28/Medium 36/High 44
    Fijitsu - (Quet 22) Low 33/Medium 38/High 43


    Митсубишито работи прилично,топли добре просто няма Тих режим като спя,това ме дразни
    Този пост е редактиран от Devcrybg; 28-11-20 в 20:55.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3297

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Като сравняваш шума го сравнявай с дебита, както ти дадох пример.
    Ако му сложат 150м3/ч ще е тих ама няма да стопли нищо, затова няма по-ниска степен.
    Иначе при някои марки правят точно тоя номер за да клъвне някой на брошурката. Гледаш ниски децибели взимаш го ама се оказва, че почти никога не може да го ползваш на толкова ниска скорост.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3298

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    ...за тошибите ли....

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3299

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...за тошибите ли....

    Не точно, от както е сложен, не съм разбрал, че работи. Никакъв звук, уникално добро.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3300

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Е то аз все такива тихи купувам, но от торбата с п****** друго вадя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 15:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 21:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе