Страница 170 от 231 ПърваПърва ... 120160168169170171172180220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,536 до 2,550 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2536

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не мога да си позная климатика.
    20180212_205831.jpg

    - - - - - - - - - -

    Днес, за съжаление демо версията свърши. И се премина към познатото 3мин. изключено 10мин включено.
    Този пост е редактиран от milanov; 13-02-18 в 07:25.
    Mig82 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #2537

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Каква е хардуерната разлика между 25zs-s и 35zs-s? Има ли разлика във външните тела?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    31
    #2538

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от root666 Виж публикацията
    Каква е хардуерната разлика между 25zs-s и 35zs-s? Има ли разлика във външните тела?
    Външното на 35-цата е с двуредов топлобменник..има и други разлики,но специалистите да кажат...
    root666 и rosswen харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2539

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не съм специалист, но и компресорът на 35-цата е по-мощен - 900W, докато на 25-цата е 750W.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    root666 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    67
    #2540

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Да попитам на 25zs-s вътрешните клапи бяха в положение изключено, необходимо ли е да им задам някакво положение или може да си стоят така? Използвам климатика в режим 3Д ауто като съм задал разположението на климатика в стаята.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2541

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Malchev Виж публикацията
    Да попитам на 25zs-s вътрешните клапи бяха в положение изключено, необходимо ли е да им задам някакво положение или може да си стоят така? Използвам климатика в режим 3Д ауто като съм задал разположението на климатика в стаята.
    Настройваш си клапите така, както ти е добре на теб. Неслучайно има толкова много позиции. Щом ти е комфортно, не ги и пипай.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    67
    #2542

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Въпросът е накъде са насочени решетките при смяна клапа? Защото виждам в инструкцията, че останалите позиции обхващат всички положения.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2543

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Най-накрая ще ви споделя малко отзиви от новата ми придобивка, в детската стая - MHI SRK/SRC 20 ZMX-S. На първо четене, този климатизатор дори надмина очакванията ми. Много приятно изненадан съм от качеството на изряботката. Пластмасата е масивна, много качествена изработка. Където и да го натисна, няма да скръцне, няма да пукне. По-качествена сглобка е от ZSX (мое мнение). Изключително деликатна работа. При повишаване на заданието, се наема плавно, не се развърта турбината моментално, както е при ZSX. Много е тих, дори и на 3-та степен не дразни особено(децибелите са колкото на 09lt на low). На първите 2 степени, много тих. На първа-гробна тишина, макар че стаята е 13м2 и няма никакви паразитни шумове. Дебитът на въпросната степен е около 380м3/ч., което според мен ще е предостатъчно, дори и в големите студове. Вчера си направих експеримент, при външна около 5-6гр. и вентилатор на най-ниска степен. Вратата затворена, темперирано помещение, зададени 24гр. , слънчево време. Един час се въртях в стаята покрай него, като не изключи нито веднъж. Поддържаше си заданието точно. Накарах го на вентилатор Ауто, да влезе он/офф. Надмина очакванията ми, всичко става много плавно, без форсажи и т.н. Клапите са изключително тихи (доста по-тихи от на ZSX), дори и от тези на МЕ-то в спалнята. Външното тяло, също много тихо. И при високо натоварване, и при работа около минимума (слушал съм го точно преди да влезе в офф). Никакви вибрации, силни шумове и тракания, съвсем тиха работа.
    Неслучайно е един от най-препоръчваните машини за малки стаи. Хардуера на машината също е доста сериозен, а и за парите си, просто надали има по-подходяща машина за малки помещения, произведени за европейския пазар (лично мнение).

    Монтираха го с 4м. тръбен път. Ето и малко снимков материал:







    Понеже не бях на 100% сигурен, дали топлообменника е двуредов, отворих капака, за да се убедя от пръв поглед.
    Както вече казах, хардуера е доста сериозен.

    Този пост е редактиран от rosswen; 19-02-18 в 10:59.
    edi1, Mega, SPSt и 8 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2544

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Много ми харесва четвъртитият отвор в тавата Може би трябва ледников период, за да замръзне.
    Честито и със здраве да те топли
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2545

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Много ми харесва четвъртитият отвор в тавата [emoji106] Може би трябва ледников период, за да замръзне.
    Честито и със здраве да те топли
    Този 4-тия отвор, правоъгълния, сигурен ли си, че е проходен? Забелязах, че през него се виждаше перката, така че най-вероятно не е затиснат и би трябвало да се оттича свободно кондензата, ако стигне до там?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2546

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    ЦЪ. Нищо не тече от там май. Има нещо поресто, а над него е твърдо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #2547

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Големия отвор не е за изтичане на конденза, първо е във високата част на профила на дъното, второ е затворен с нещо като вата.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2548

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Жалко.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2549

    Климатици Mitsubishi Heavy

    В това малко, изолирано, южно стайче и с това външно тяло и дефрост само при нужда, сигурно няма да му се налага често да се изтича. [emoji4]

  18. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #2550

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    [QUOTE=rosswen;863701]Най-накрая ще ви споделя малко отзиви от новата ми придобивка, в детската стая - MHI SRK/SRC 20 ZMX-S. На първо четене, този климатизатор дори надмина очакванията ми. Много приятно изненадан съм от качеството на изряботката. Пластмасата е масивна, много качествена изработка. Където и да го натисна, няма да скръцне, няма да пукне. По-качествена сглобка е от ZSX (мое мнение). Изключително деликатна работа. При повишаване на заданието, се наема плавно, не се развърта турбината моментално, както е при ZSX. Много е тих, дори и на 3-та степен не дразни особено(децибелите са колкото на 09lt на low). На първите 2 степени, много тих. На първа-гробна тишина, макар че стаята е 13м2 и няма никакви паразитни шумове. Дебитът на въпросната степен е около 380м3/ч., което според мен ще е предостатъчно, дори и в големите студове. Вчера си направих експеримент, при външна около 5-6гр. и вентилатор на най-ниска степен. Вратата затворена, темперирано помещение, зададени 24гр. , слънчево време. Един час се въртях в стаята покрай него, като не изключи нито веднъж. Поддържаше си заданието точно. Накарах го на вентилатор Ауто, да влезе он/офф. Надмина очакванията ми, всичко става много плавно, без форсажи и т.н. Клапите са изключително тихи (доста по-тихи от на ZSX), дори и от тези на МЕ-то в спалнята. Външното тяло, също много тихо. И при високо натоварване, и при работа около минимума (слушал съм го точно преди да влезе в офф). Никакви вибрации, силни шумове и тракания, съвсем тиха работа.
    Неслучайно е един от най-препоръчваните машини за малки стаи. Хардуера на машината също е доста сериозен, а и за парите си, просто надали има по-подходяща машина за малки помещения, произведени за европейския пазар (лично мнение).
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    да ти е честита новата придобивка.не искам да ти развалям хатъра,но не това е най тихата и добра машина за тия пари на пазара.едно примерче---daikin ftxm20m-1500 лева без монтажа,daikin ftxm25m-1600 лева без монтажа,а по спецификации и безшумност(погледни си тестови клипчета в youtube) го бие твоя бая старичак климатик като маче у дерек
    спецификации - 20 ZMX-S (seer 7.4-scop 4.2)енергиен клас отопление А+ отдавана мощност отопление(0.9-2.5-4.3)
    daikin ftxm25m-(seer8.5-scop 5.1) енергиен клас отопление и охлаждане А+++ отдавана мощност отопление (1.3-2.8-4.7)--пак казвам(1600 лева без монтажа)
    или по простичко казано-нерде Ямбол,нерде Стамбул или като да сравняваш кокошка с кон(расов жребец)
    тука някои "разбирачи"ще кажат--ама то това не е важно,онова не е важно,важно е какво е казала баба Гинка от Гинци

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе