Страница 138 от 169 ПърваПърва ... 88128136137138139140148 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,056 до 2,070 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2056

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Колко време след края на дефроста започва да духа топло?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2057

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте,
    Като се информирах какви климатици да купя, форумът беше много полезен за мен.
    Поради тази причина реших, че ще ви е интересно да получите информация как Тошиба Дайсейкай 8/13-ка работи при по-ниски температури. Как се променя мощността във времето, каква енергия консумира, какво отдава като енергия, какво струва това... Оставил съм уреда да измерва, та ако нещо не се случи криво, ще сваля и пълен 24часов или повече цикъл. По щастливо стечение на обстоятелствата, имам достъп до професионален измервателен уред тези дни.
    ..............
    Помещението в което е сложено климатика и да го описвам, файда няма. Топлозагубите са важното нещо, за всяка температура. Мога да ги изчисля грубо, в момента нямам много време, трябва да измервам квадратури.
    ..............
    Изчислението на КОП според температурата макар грубо, уж е относително точно - умножава се номиналната отоплителна мощност на климатика (за +7градуса) по коефициента определящ капацитета на климатика при желаната температура (в случая -7градуса грубо). Полученото число се дели на номиналната мощност на климатика. Пример: 4kW x 0,6 / 0,8kW = 3 (КОП при -7*C). Сега, КОП зависи освен от външната температура, така и от скорост на вентилатор, натоварване на компресор, но грубо уж е това. Не давам гаранция, не съм силен в темата.
    .............
    Изглежда, че при по-ниски външни температури, климатика работи на по-голяма мощност за да може струята въздух да е топла. Щом достигне зададената температура се изключва. При по-висока външна температура (примерно 5градуса), климатика не се изключва с часове, а консумацията му е под 200W. Нещо което не очаквах, но се вижда от измерванията. Не знам дали се дефроства, не се чува по-странен шум, като си прибере клапите, климатика харчи няколко вата в този режим. След като си изведе клапите отново, струята е топла. Тавата на климатика е суха, дефрост явно не е правен.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Big_Rosso; 24-02-19 в 13:00.
    zxc0, JOKVN и rosswen харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2058

    Toshiba Daiseikai 8

    Това, което сте показал, е много интересно и отговаря на един мой (а ине само) въпрос, дали Дайсейкай 8 си покачва минимума. От графиката ясно се вижда, че под грубо 480-550W машината не слиза. Това, което описвате е офф, а не дефрост. При дефрост консумацията не е такава. Имате ли наблюдения, под каква външна температура, машината започва да работи спри/тръгни, а не непрекъснато?
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-02-19 в 13:16.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2059

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Явно за да е топла струята, машината си покачва минимума. Под каква температура машината ще започне да работи спри-тръгни ще зависи и от топлинните загуби на помещението, както и от настройката на температурата/вентилатора. При около нулата вече ми се струва, че работи с часове без да се изключва, но това е в моето помещение, при моята настройка на температура и вентилатор. При помещение с по-големи топлозагуби или по-висока настройка на температура може машината да не спира изобщо, при помещение с по-малки топлозагуби може машината и при +5градуса да работи старт/стоп.

    Включил съм измервателния уред да продължава да прави измерванията. Ще опитам да дам графика за по-дълъг период от време. Може би няколко дни.
    ........
    Като минус на климатика мога да посоча шумните клапи при изключване. Разбрах, че този проблем се оправя с настройка от дистанционното. Като цяло машината е много тиха, външното тяло при -11 едвам се чува. То и аз пипам дистанционното на климатика веднъж на седмица, не се занимавам с него. Сега паднаха температурите, имам достъп до уред, та реших да направя измервания при малко по-сурови условия.
    Този пост е редактиран от Big_Rosso; 24-02-19 в 13:14.
    dimjek одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2060

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Това ми е ясно. Моята машина, в хола, също си покачва минимума, който е почти същия, като на Вашия климатик. Просто никой не беше споделял до сега, аз поне не съм срещал.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2061

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Прави впечатление че след офф за кратко сваля а после покачва консумацията чаак до следващото изключване. Не се сеща повторно да намали и/или задържи на 500w.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2062

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    За какво ги купуваме тези инвертори. Да работи инвертор on/off с 500W при отрицателни външни температури си е меко казано авантюра.
    zxc0 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2063

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ами другия вариянт е да правят дефрости по часовник ... може би с повечко фреон и вложени матеряли нямаше да е така.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2064

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    За какво ги купуваме тези инвертори. Да работи инвертор on/off с 500W при отрицателни външни температури си е меко казано авантюра.
    То като гледам повечето марки, го покачват. Има 1-2 изключения, но те пък си имат други болежки.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2065

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    За какво ги купуваме тези инвертори. Да работи инвертор on/off с 500W при отрицателни външни температури си е меко казано авантюра.
    Ние не ги купуваме такива, ти сам си ги натрисаш. Ако е в правилното помещение, не изключва. Нокрията в кенеф, и тя така работи.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2066

    Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ние не ги купуваме такива, ти сам си ги натрисаш. Ако е в правилното помещение, не изключва. Нокрията в кенеф, и тя така работи.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Вече много стана спама, но си прав. Моята 60-ка също го покачва рязко от 180 на 500+W, но изключва само в малък диапазон. После няма офф или е нещо епизодично. Все пак машината е за над 105м3 помещение. А при мен дори не е и правилна форма. Ако е правоъгълно/ квадратно помещение, от 40-50м2, без чупки и т.н. и в този диапазон нямаше да изключва. Въпросът опира до по-малките и топли помещения. Там он/офф е неизбежен.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2067

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Big Rosso , какво е помещението ?

    Интересно как е избрана машината ...

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    64
    #2068

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    В момента климатика работи постоянно на около 300W. Не знам каква е точно външната температура (някъде около -1), но и не се изключва.

    Аз съм ОК да си качва мощността щом духа топло. Много е неприятно струята да е хладка.

    - - - - - - - - - -

    Помещението е хол с две външни стени, две вътрешни около 20квадрата. Тавана е плоча, в момента с частична топлоизолация на 5см, майстор сега добавя още два слоя по 5см. Една от външните стени е с топлоизолация 12см, другата е без топлоизолация. Едното съседно помещение е с температура 22градуса, другото е 16градуса. Сметката е сложна, защото тече ремонт и точните топлозагуби ще ми отнемат време да ги изчисля. След ремонта, помещенията трябва да стоят отворени към коридора, както лятото. При топлоизолирана сграда с външна топлоизолация, има смисъл да се прави сметка за среднодневните температури, поради топлинната инертност на стените. Като приключи ремонта, мога да споделя дали избора на машините е бил ок и дали сме получили това към което сме се стремили.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2069

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ние не ги купуваме такива, ти сам си ги натрисаш. Ако е в правилното помещение, не изключва. Нокрията в кенеф, и тя така работи
    dodo_pv, защо намесваш тук помещението?
    От графиката се вижда, че машината работи над 500W за периоди от над половин час. Явно помещението си има загуби. А и както отбеляза Mig82 малко след началото на цикъла сваля консумацията, но накрая не я сваля отново.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #2070

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Това не е типична работа на Дайсейкай във правилно оразмерено помещение . Преди да закупя моят Дайсейкай 8 , попитах собственик на такъв климатик дали 10-ка ще се справи в 18 м2 хол . Отговора му беше че няма да се справи само ако помещението няма прозорци . В резултат си взех 10-ка която си работи без да спира независимо от външните температури . Оразмеряването е важно . Според мен 10-ки ще се справят без проблем с помещения 20-23 м2 с ниски до средни топлозагуби , без да изключват .
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе