Страница 93 от 169 ПърваПърва ... 43839192939495103143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1381

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ми не. Не го учим, ама нещо се е запекал.
    Alexi и zxc0 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    30
    #1382

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Аз през уикенда пак наблюдавах климатика на родителите ми и хич не ми харесва как работи - все едно не е инверторен. Вярно, че на вън беше 10-15 градуса и беше топличко, но при настроени 25 градуса в стаята климатикът работи на около 680 вата след някакво време изключва, вдига клапите за 2-5 минути и пак тръгва и отново на 680 вата. След примерно 10 минути всичко се повтаря. Не разбирам защо не сваля консумацията, ами изключва директно.
    Защо не провбвате да смените положението на клапите. Същото се случи и при мен, нашите поставили някви мебели под климатика, а клапите му бяха настроени да духа почти в земята ... Държането на климатика беше точно както го описвате.
    Смяна на няколко позиции на клапите, разчистване ... и всичко си дойде на мястото. Стаята е хол - 20кв., първи етаж - панелка т.нар. ледник

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1383

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    За 18-20 квадрата холче се взима 9-ка Няма значение колко е студен, защото управлението на турбината е свързано с ОБЕМА на помещението, а не с това, колко е студено то или пък топло Вече знаете защо няма да мине на минимум Предполагам, ще разберете, че не е свързано и с марката. Може да постнете няколко снимки на разположението на вътрешното тяло в стаята, има шанс нещо да се промени. Вакуумирана ли е машината? Темперирано ли е помещението?
    За съжаление нямам снимки, но тялото е в единия край на дългата стена на хола. Под него няма нищо само телевизор. Иначе мисля, че е монтирана добре машинката. Трябва да е вакуумирана. Не знам какво значи темперирано помощение, но като цяло е голям студ винаги там.
    Нищо де сега като дойдат студовете сигурно ще работи без да изключва, но ми е странно поведението му в момента.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #1384

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    @totopz Пробвайте вентилатора да не го държите на Auto. Нагласете гона 2ра степен, а ако не Ви дразни и на трета, нагласете да не ви духа насреща и наблюдавайте консумацията след известно време - час, два.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1385

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    От вчера ни спряха парното поради авария,която и до този момент не е отстранена.Топля се с климатика и мога да кажа че се справя повече от добре.При зададени 25 градуса,толкова отчита и термометъра,който е в другия край на помещението.Климатика работи нон стоп,няма дефрости,няма успиване,няма вдигане на клапи и каквото и да е пукане на пластмаси.....
    За първи път се топля с климатик,при отрицателни външни температури,и останах приятно изненадан от работата на Тошето..
    Този пост е редактиран от iveto; 22-12-17 в 08:25.
    Aleksandars, barnett и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1386

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Дам, ако не ти пречи жегата от 25 градуса и ти е добре няма да видиш това което си изброил.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1387

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    И на теб не ти пречат +27°С през лятото, доколкото си спомняме?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1388

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    При +36°С вън си ми е много добре на +27°С. На +25°С ми е студено. Това за лятото. Есента някъде става +25°С. Зимата +22°С..+23°С. Но всеки си има различни предпочитания.
    Gyokov, zxc0 и mystikalrs харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #1389

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Честно казано, изобщо не ме интересува как ще се държи климатика ми при 18-22 гр. Ако съм искал да поддържам такава температура, да съм си задържал SF50-ката и тя се справяше. Като ми каже някой "моят климатик е евтин, ама си топли идеално"...Той сложил 12-ка в 19м2 вътрешен апартамент с изолация, със задание 20гр. За комфорт и разход на електроенергия няма да коментирам. Та нали за това си купуват повечето хора топ модела. Да ги топли добре и в най-големия студ, при добър комфорт и сравнително ниски сметки за ток.
    П.п. Такива са моите виждания по въпроса, не искам да ангажирам никой с мнението си. Ама според мен да държиш топ машина като Дайсейкай на 20-21гр. си е грехота(освен ако не е за спане). По-добре си сложи едно Lmc, ще върши същата работа...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1390

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    От вчера ни спряха парното поради авария,която и до този момент не е отстранена.Топля се с климатика и мога да кажа че се справя повече от добре.При зададени 25 градуса,толкова отчита и термометъра,който е в другия край на помещението.Климатика работи нон стоп,няма дефрости,няма успиване,няма вдигане на клапи и каквото и да е пукане на пластмаси.....
    За първи път се топля с климатик,при отрицателни външни температури,и останах приятно изненадан от работата на Тошето..

    Ти веднъж си го пуснал да те отоплява за една вечер и го изкара мега супер дупер, не като нас - дето нон стоп им работят 4 климатика във всяка стая - почти през цялата година и добре познават и кътните зъби на Тошката. Няма пукане - друг път, успиване - зависи - не винаги - но го има - при мен 2 пъти до сега го е правил, баш без дефрости ))))) айде сега. Клапите ги вдига като го преоразмериш само. Иначе е мощен топли добре и охлажда добре, но си има проблемите за 2-3 к толкова, повече изисквания към 6к нагоре
    tanatos, Ventsislav Negentsov и rosswen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1391

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Няма кой да им препише софтуера май. Само конфигурират. И с успиването е станало от ефект дефект. Как ще ти работи компресора сумати време и ще чакаш тръбен сензор да се сгрее за да пуснеш турбината. Чакаш 10мин и се пуска прекъсване по Time-Out и нещо се рестартира или се предприема някакво действие.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #1392

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Моята 13-ка направи два дефроста за 10-12ч. преди 2-3 дни когато валеше дъжд и беше около 1;2 градуса (Бс), а си и имаше нужда беше побелял. Учудих се само, че няма никаква индикация за това, очаквах лампата за вкл. да мига или да вдигне жалозите или нещо друго. Иначе от май месец го имам и не се е успивал. Тази сутрин в хола беше 20гр. при зададени 23 и автовент, но е нормално при -6 навън и отворена врата към коридор 7м2 и спалня 14м2. В спалнята е 19.5 - 20гр., чакам да падне под 19 и ще вкл. конвектора. Иначе явно хората имат погрешни очаквания спрямо климите (включвам и себе си). Мислим си че като сме дали 2-3 хил. ще получим нещо извънземно, но уви. Весели празници на всички, а и топли не само заради виното

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1393

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    За 18-20 квадрата холче се взима 9-ка Няма значение колко е студен, защото управлението на турбината е свързано с ОБЕМА на помещението, а не с това, колко е студено то или пък топло ..........
    Много съм учуден от това мнение (и то от човек със знания по темата)!
    Доколкото съм разбрал досега мненията бяха че машина се подбира не по квадратурата/кубатурата на стаята а по това каква мощност е необходима за да се стопли. Дори бяха изказвани негативни мнения към фирмите продаващи климатици, че ги продават на база квадратура а не специфики на помещението.
    Също така защо се препоръчва оглед на помещението щом е ясно че за 18-20 квадрата холче се взима 9-ка?
    Да не забряваме че от 9-ка до 9-ка има голяма разлика.

    dodo_pv, моля те да внесеш малко яснота, че незнаещите като мен може много да се объркат.
    Благодаря.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1394

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз пък напук в холче 21m2 съм лепнал 13-ка. Нямаше кой да ми обясни да си сложа 7-ца или 9-ка.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1395

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Когато говорим за комфорт в жилищно помещение, машина се подбира по кубатура. Под "18-20 квадрата холче" се разбира стая с височина 2,50 до максимум 2,60. Това е обем, под 50 куб.м. и е за девятка. Ако е хубава и от висок клас, ще топли и в по-големите студове. Ако е калпава, ще и се помага с отоплителен уред. Изчислението на машина на база топлозагуби не е подходящо за жилищно помещение, тъй като може да се получи разминаване с комфорта. Силата на струята от турбината се усеща по различен начин в различни по обем помещения. Зависи и от мястото на монтаж на вътрешното тяло, както и от кубатурата, и разположението на мебелите. Затова се прави предварителен оглед от компетентен топлотехник.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе