Страница 42 от 169 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #616

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Моите пък дефростват на пълен форсаж. Някъде съм поствал "снимки" из форума.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #617

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    моите 100 волтови качват до около номинал при дефрост .. колкото повече се развърта повече шуми при дефрост така че аз не съм привърженик на дефростите на максимална мощност
    Колега има една 22-ка, която твърди, че развърта до 1100W при дефрост. Мерил с токови клещи, бях го накарал преди 2 години да провери, защото отвреме на време му трупа лед. Ти сигурен ли си, че твоите наистина не минават номинала??

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #618

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Саньото не съм се взирал в него и за 8 години съм го хващал да дефроства 3-4 пъти щото е в детската ,той много трудно заскрежава в малка стая е - реално не се сещам до колко вата качва в момента но не е на макс според мене .. а W22 съм го виждал да качи до 500 вата някъде - никога не трупа лед ,дефроста продължава докато стопи всичко .. след дефрост обаче се развърта на пълна мощност винаги и 1000 вата ги подминава
    dodo_pv одобрява това.

  5. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #619
    Мойто Мицубиши пък не вдига повече от 200 вата, докато Тошо не съм го мерил.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #620

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8



    Плазменият филтър спря да работи! Поне от три седмици не бях включвал плазмата, днес реших да я пусна и с изненада установих , че не работи.Не се чува съскане и няма характерният мирис.Пробвах с рестарт но това не помогна.Това е краят!


  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #621

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Опитай да го почистиш първо,сложи го и махни няколко пъти преди да се предаваш

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    46
    #622

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Тръгна! След два часа работа на климатика влизам в стаята и цялата ухае на Озон.Не знам ,какво стана но плазмата заработи.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #623

    Thumbs up Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Никой не знае какво става. Проблемът идва от дънната платка на вътрешното тяло. Редовно се бъгва. Веднъж се напънах да го разглобявам и да го чистя, реших, че е мръсен. Голяма играчка падна. Наврян е най-отдолу и трябва да се свалят маса пластмаси и десетина болта. Явно не е направен да се чисти от потребителя. За цял отоплителен сезон си беше почти чист, имаше само малко сажди по питата (виж снимката):
    Важно е да не се навлажняват монтираните електроди, по никакъв повод. Ако се случи по време на работа, би трябвало да се задейства едночасов таймер, блокиращ захранването на високоволтовата платка за час, докато се подсуши. Така са написали. Възможно е при теб това да е бил проблема, той не се диагностицира.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (55.8 KB, 379 Прегледи)
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 06-04-15 в 20:21.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #624

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Никой не знае какво става. Проблемът идва от дънната платка на вътрешното тяло.
    Според мен проблема ти е в главния процесор.
    Mega одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #625

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Според мен проблема ти е в главния процесор.
    Не е сигурно, защото нашите са от стария модел. Вашите са Straus ver. 2.0 и като си зарият ядрото в силиция, дъното им лъска!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #626

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Сега като се повдигна въпроса и при мен съскането го няма вече, както и специфичната миризма. В началото се усещаше доста, но си мислех че съм привикнал с нея и затова не я усещам. Проблем ли е ако постоянно си работи, защото при мен цяла зима си е включена?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #627

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Спокойно и при мен е така. И аз не го спирам, с малки изключения. Не винаги се усеща миризмата на озон. По-скоро е изключение. Според мен в по-сухо време. Нищо ви няма на машините.
    Aleksandars и nevian харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #628

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    @Mega, спокойни сме и знаем, че и при теб е така. Купили сме си от една и съща партида. Ако се обадим там, където трябва, в следващите партиди няма да бъде вече така. Нищо им няма на машините, бъгва им се единствено управлението на йонизатора при повишена относителна влажност в помещението. Оправя се след студен рестарт, с предварително изключен йонизатор. За това иде реч. Не се впрягай

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #629

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Знам, знам , дънната платка на вътрешното тяло нали?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #630

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Много ви сложни машините, на моите плазмени старци с касетите, нищо не им действа, все си работят.Сигурно щото са дърти.
    Alexi, Aleksandars, nevian и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 169 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе