Страница 92 от 169 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    6
    #1366

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Благодаря за пояснението на dodo_pv.
    А има ли начин да се спрат клапите при on-of цикли,без да се изключва cold draft prevention?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1367

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Тоест искаш климатика ти да се успива, но да не мести клапите?
    Alexi и estqwerty харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    6
    #1368

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Климатика ми не се успива.Просто в топло време работи в on-off и клапите ме дразнят.
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1369

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ако ги настроиш в най-горно положение (почти хоризонтални) дали ще ги мърда като изключва.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1370

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз през уикенда пак наблюдавах климатика на родителите ми и хич не ми харесва как работи - все едно не е инверторен. Вярно, че на вън беше 10-15 градуса и беше топличко, но при настроени 25 градуса в стаята климатикът работи на около 680 вата след някакво време изключва, вдига клапите за 2-5 минути и пак тръгва и отново на 680 вата. След примерно 10 минути всичко се повтаря. Не разбирам защо не сваля консумацията, ами изключва директно.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1371

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз го наблюдавам всеки ден и никога не изключва. При 10°C / 12°C консумира между 180W и 220W. Днес си харчи 300 W. След мощно краткотрайно проветряване с течение, прави един - два цикъла On/Off, с развъртане до около номинал, след което си влиза в режим Всичко е въпрос на правилно изчисление и монтаж. Не е виновна машината.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 20-12-17 в 16:48.
    ruuni9 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1372

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Аз през уикенда пак наблюдавах климатика на родителите ми и хич не ми харесва как работи - все едно не е инверторен. Вярно, че на вън беше 10-15 градуса и беше топличко, но при настроени 25 градуса в стаята климатикът работи на около 680 вата след някакво време изключва, вдига клапите за 2-5 минути и пак тръгва и отново на 680 вата. След примерно 10 минути всичко се повтаря. Не разбирам защо не сваля консумацията, ами изключва директно.
    Вие преди да пристъпите към покупка на дайсейкай изчислихте ли си .....там к`вото трябваше да се изчисли....??? Така става без изчисления.

    /Това в кръга на шегата, разбира се. Какви изчисления какви глупости. Ще си нагаждаш жилището спрямо климатика. все едно да си купиш обувки и да си резнеш пръстите, щото не влизат/
    zxc0 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1373

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Този номер, с пръстите, го правят тъпаците и снобите Нормалните хора си избират машина според помещението

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    stainway одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1374

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Абе добре че излезе тоя мод за успиването ,( с което скопяваш други неща но поне работи криво ляво ) инак доста изревали щеше да има .. кротнаха се нещата от тогава
    zxc0 и milanov харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1375

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Аз разчитах, че нищо няма да направят и цените им биха се сринали. Щях да си взема още една бройка за без пари и да командировам етерията при квартирантите

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1376

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Този номер, с пръстите, го правят тъпаците и снобите Нормалните хора си избират машина според помещението

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    И какъв точно е избора като има дайсейкай 10-ка и 13-ка. За 15---20кв.м. 10-ка, за 25кв.м. 13-ка. Или трябва да си обследваш стайчето дали ще сработят алгоритмите на климатика. Нещо се шегуваш.
    zxc0 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1377

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Мога да си го позволя, защото ми е топло, комфортно и евтино. Имам си реален минимум, а машината не се оспива. Десятката е голяма за 15 квадрата, особено ако е ново строителство, с ниски тавани и вътрешни изолации. За такива помещения има други марки и размери. Например седмици етерии на Панасоник или 20-ки на Дайкин и Мицубиши Примерно, разбира се. Може и 18-ка (1800W охлаждаща мощност) на Хитачи. Не ми е работа да препоръчвам машини

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 20-12-17 в 18:03.
    Aleksandars одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1378

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Вие преди да пристъпите към покупка на дайсейкай изчислихте ли си .....там к`вото трябваше да се изчисли....??? Така става без изчисления.
    Не сме изчислявали много много, но за едно холче около 18-20 квадрата взехме 13-ка. Апартаментът е на първи етаж в стара кооперация без изолации и няма сгряване, за това решихме по-добре да има малко запас отколкото да не стигне.
    Но това не разбирам какво общо има с факта, че климатикът не иска да падне на минимума си преди да реши да изключи. Моят в къщи се държи по съвсем различен начин - точно както се очаква от един инверторен и за това тази Тошиба ми е толкова странна сега.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1379

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Софтуера, софтуера трябва да го препишат.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1380

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Не сме изчислявали много много, но за едно холче около 18-20 квадрата взехме 13-ка. Апартаментът е на първи етаж в стара кооперация без изолации и няма сгряване, за това решихме по-добре да има малко запас отколкото да не стигне.
    Но това не разбирам какво общо има с факта, че климатикът не иска да падне на минимума си преди да реши да изключи. Моят в къщи се държи по съвсем различен начин - точно както се очаква от един инверторен и за това тази Тошиба ми е толкова странна сега.
    За 18-20 квадрата холче се взима 9-ка Няма значение колко е студен, защото управлението на турбината е свързано с ОБЕМА на помещението, а не с това, колко е студено то или пък топло Вече знаете защо няма да мине на минимум Предполагам, ще разберете, че не е свързано и с марката. Може да постнете няколко снимки на разположението на вътрешното тяло в стаята, има шанс нещо да се промени. Вакуумирана ли е машината? Темперирано ли е помещението?
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Софтуера, софтуера трябва да го препишат.
    Да учим гъзъ, как да сере?
    Aleksandars и toto4ev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе